Očkovanie

Inokulácia z rakoviny krčka maternice

Očkovanie proti rakovine krčka maternice je vakcína, ktorá zabraňuje infekcii nebezpečným ľudským papilomavírusom. V súčasnej dobe je medicína informovaná o veľkom počte typov HPV (asi 100), čo spôsobuje vývoj rôznych chorôb.

ARI a "bakteriálne vakcíny" na ich kontrolu

Akútne respiračné ochorenia sú najčastejšou patológiou detstva: každý rok trpia deti 2-3 až 10-12 ARI, ktoré sú spôsobené viac ako 150 patogénmi a ich variantami.

Prečo sa vyskytujú komplikácie po očkovaní?

Všetky vakcíny majú vlastnosti reaktogenicity, to znamená schopnosť spôsobiť lokálne a všeobecné symptómy, ale v moderných vakcínach je minimálna. Medzi reakciami a komplikáciami je ťažké nakresliť čiaru, medzi ktoré patria ťažké poruchy. Akútna epizóda môže buď mať príčinnú súvislosť s očkovacou látkou, alebo môže byť náhodou; mala by sa považovať za "nežiaducu udalosť" pred koncom vyšetrovania.

Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV)

Viac ako 120 druhov ľudského papilomavírusu infikuje genitálny trakt viac ako 30 druhov. Infekcia žien s HPV je dôležitým faktorom vo vývoji rakoviny krčka maternice, HPV bola detekovaná u 99,7% biopsií pri plochých epiteliálnych karcinómoch a adenokarcinómoch. Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV) významne znížilo výskyt rakoviny krčka maternice.

Lollipop Twilight

Čiernemu kašľu je obzvlášť závažné u detí v prvých mesiacoch života - sa záchvaty apnoe, zápal pľúc, atelektáza (25%), záchvaty (3%), encefalopatia (1%). Očkovanie proti čiernemu kašľu, detskej konala v pokrytím viac ako 95% v Rusku viedla k zníženiu chorobnosti s 19,06 na 100 000 obyvateľov a 91.46 na 100 000 detí mladších ako 14 rokov v roku 1998 na 3,24 v roku 2005 a 18,86 a 5,66 na 34,86 v roku 2007.

Očkovanie proti rotavírusovej infekcii

Ťažkosti pri vytvorení vakcíny proti rotavírusovej infekcie patogénmi, ktoré majú veľa sérotypov, bola prekonaná pozorovaním, že dvaja prevedené rotavírusovej choroba dieťaťa - obvykle v ranom veku - aby bolo imúnny rotavírusovou infekciou akéhokoľvek sérotypu.

Očkovanie proti kuracie kiahňam

Ochorenie ovčích kiahní je spôsobené vírusom z herpes vírusovej skupiny. Infekcia je extrémne nákazlivá. Znižovanie sieť jaslí a materskej škôlky viedlo k zvýšeniu nie je imúnny vrstve (v Anglicku av Spojených štátoch - 4-20% osôb vo veku 20-25 rokov), takže varicella (ovčie kiahne) u detí, dospievajúcich a dospelých sa stala normálne a výnosy z nich ťažšie. Očkovanie z ovčích kiahní významne znížilo výskyt kiahní.

Inokulácia dyzentérie Sonne

Očkovanie z úplavice Sonne sa podáva deťom od 3 rokov a dospelým. Prioritné očkovanie proti úplavici Sonne sa odporúča pre: pracovníkov infekčných nemocníc a bakteriologických laboratórií

Očkovanie proti pneumokokovej infekcii

Pneumokoky spôsobujú najčastejšie bakteriálne infekcie človeka, podľa WHO odhaduje, že spôsobí, že 1,2 milióna úmrtí ročne, viac ako 40% úmrtí detí 0-5 rokov - .. Komunitné pneumóniou v Rusku 1,5 miliónov ročne, pneumokoky spôsobujú 76% u dospelých a až 90% u detí mladších ako 5 rokov vrátane tých, ktoré sú komplikované pleuritídou a deštrukciou. Očkovanie z pneumokokovej infekcie významne znížilo výskyt pneumokokovej infekcie.

Inokulácia proti hemofilickej infekcii

Očkovanie proti hemofílii sa odporúča vo všetkých národných kalendároch. WHO poznamenáva, že "nedostatok údajov o chorobnosti by nemal byť dôvodom na oneskorenie zavedenia vakcín Hib."

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.