Symptómy a typy psoriázy

Formy psoriázy

Psoriáza (psoriáza) alebo šupinatý lišaj je neinfekčná dermatóza. Skutočné príčiny ochorenia nie sú jasné. V súčasnosti je provokujúcim faktorom porušenie autoimunitných procesov.

Plantárna psoriáza: príčiny a spôsob liečby

Sú sprevádzané bolesťou a vážnym svrbením, ktoré spôsobuje nielen fyzické utrpenie, ale aj psychické nepohodlie. Hlavnou príčinou plantárnej psoriázy môže byť bežné poškodenie kože.

Obmedzená psoriáza

Psoriatické vyrážky môžu mať prísnu lokalizáciu a stále sa objavujú na rovnakých miestach na tele. Klinický priebeh tejto formy ochorenia je zvyčajne jednoduchší. Napriek tomu sa vyznačuje častými a pretrvávajúcimi exacerbáciami.

Exudatívna forma psoriázy

Zo všetkých foriem psoriázy klasifikovaných v klinickej dermatológii spôsobuje exsudatívna psoriáza najväčšie problémy pri definovaní symptómov.

Plaková psoriáza: časté, chronické, pustulárne

Zo všetkých druhov psoriázy lekári najčastejšie diagnostikujú plakovú psoriázu - nazýva sa to aj jednoduchá, obyčajná alebo vulgárna psoriáza.

Psoriáza na lakte: dôvody, ako liečiť masti doma

Psoriáza je veľmi časté ochorenie. Môže postihnúť takmer akúkoľvek časť pokožky a tela. Tak je porážka nechtov, prstov, tváre, pokožky hlavy, ako aj kostí a kĺbov. Ale najčastejšie sa diagnostikuje rovnaká psoriáza na lakťoch.

Diferenciálna diagnostika psoriázy

V klasickej forme psoriázy sú vyrážky zvyčajne obojstranné a symetrické, a preto je dôležité vykonať kompletnú kožnú skúšku - aj keď pacient nevenoval pozornosť týmto léziám.

Zimná psoriáza: ako sa liečiť

Zimná psoriáza je jednou z odrôd tejto patológie. Samotná psoriáza je chronická kožná choroba, ktorá má neinfekčný pôvod.

Seboroická psoriáza: pokožka hlavy, na tvári, na rozdiel od seboroickej dermatitídy

U väčšiny pacientov s vulgárnou psoriázou sa charakteristické erupcie objavujú nielen na koži lakťov, kolená, ale aj v celom tele, vrátane hlavy. A poškodenie kože na hlave je často definované ako seboroická psoriáza.

Škvrny psoriázy: červená, biela, pigmentovaná

Pri každej rôznorodosti tejto chronickej dermatózy sa jej prvé príznaky objavujú ako erupcie vo forme škvŕn.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.