^

Efektívne týždenné diéty na úbytok hmotnosti a choroby

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Bez jedla sú základné životné funkcie človeka nemysliteľné. Jedlo je zdrojom energie, bez ktorého sa nemôžu vyskytnúť vnútorné procesy, motorické a duševné činnosti. Týmto telom dostávajú látky, ktoré sa podieľajú na syntéze enzýmov, hormónov - potrebných regulátorov a biochemických katalyzátorov. Jedlo by malo byť racionálne a jeho obsah by mal zodpovedať spotrebe energie pre metabolizmus, fyzickú prácu, ukladanie látok do tkanív. Porušenie týchto pravidiel je plné patologických zmien v tele, nadváhy. Diétna výživa zohráva obrovskú úlohu pri liečbe a prevencii chorôb, úbytku hmotnosti. Týždenné diéty sú dobré, pretože sú určené nie príliš dlho, ale sú dostatočné na posilnenie zdravia a nie príliš ostré na to, aby stratili nadbytočné kilogramy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikácia

Existuje jediný číselný systém stravovania, ktorý poskytuje poradenstvo v oblasti výživy v tejto alebo tej chorobe. Vlastnosti ktorýchkoľvek z nich obsahujú údaje o účeloch, účeloch, energetickej hodnote, zložení, spôsobe varenia, spôsobe stravovania, prijateľných a neprijateľných výrobkoch. Pre ľudí s akútnymi a chronickými ochoreniami gastrointestinálneho traktu je vyvinutá strava č. 5.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Všeobecné informácie týždenné stravovanie

Keďže každá z diét presadzuje svoje ciele, potom je ich podstata iná. Podstata stravy číslo 5A v energetickej účinnosti, dostatočný počet bielkovín, sacharidov a zníženého tuku, hrubé vlákna, cholesterol, produkty obsahujúce dusík. Viac bielkovín, ale menej žiaruvzdorných tukov, uhľohydrátov, extrakčných látok zo zvierat a rastlinných tkanív, v strave číslo 5P. Oba poskytujú rozdrvené jedlá, ktoré sú pečené, varené alebo varené v pare, neumožňujú vyprážanie, veľmi horúce alebo studené.

Podľa svojich cieľov dieta číslo 9 výrazne obmedzuje sacharidy, najmä cukor, cholesterol, tuky.

Týždenná strava s pankreatitídou

Pankreatitída je patológia pankreasu. Úlohou tohto orgánu je trávenie bielkovín, tukov, sacharidov pomocou enzýmov, ktoré produkuje. Otočia potraviny na jednoduché zlúčeniny: aminokyseliny, vitamíny, glukózu, potom vstupujú do krvného obehu a poskytujú vitálnu aktivitu. Liečba zápalu pankreasu vyžaduje predovšetkým diétu. Pri akútnej pankreatitíde ukazuje pôst až na 4 dni, čo umožňuje len hojný nápoj jednoduchej alebo minerálnej alkalickej vody bez plynu, vývar z divokej ruže. Ďalej v strave sa používa diéta č. 5p (ťažšia s rozdrveným jedlom) a postupný prechod na číslo 5. Môže ísť o týždenné diétne menu: Recepty na jedlá a podrobné menu pre túto diétu nájdete tu.

Dni po hladovaní

Raňajky

Druhá raňajky

Obed

Popoludňajšie občerstvenie

Večera

1.

Osušková ovsená kaša (250 g), bielkovinová omáčka na varenie (100 g), čaj

Nízkotučný tvaroh (110g), boky z bokov

Slizová ryžová polievka (0,5 dávky), dusené masové guľôčky

Pečené jablká

Sušené pary z rýb, zemiaková kaša z varenej zeleniny, čaj

2.

Tekutá krupica kaša na vodu, parné mäso z mäsa

Pečený puding s tvarohom a cestovinami

Rastlinná polievka, varené chudé ryby

Puree z nekyslého ovocia, suchých sušienok

Steam kotlety, zemiakové pyré, boky z bokov

Tretina

Ryžová kaša s prídavkom malého množstva mlieka, rybacích suflé

Pár Amlet

Diétny boršč, varené kuracie mäso

Ovocné želé, včerajší chlieb

Potretajaja repa, kotlety z teľacieho mäsa pre pár

4.

Pohanková kaša s prídavkom masla, kneli

Kefír, sušienky

Polievka s mäsom, ryby s oblohou

Pečená tekvica

Puree pyré, králičie kotlety

5.

Varená zelenina, makaróny, varené hamburgery

Tvaroh s malým množstvom kyslej smotany

Vegetariánska hrušková polievka, masové guľky, varená ryža

Pečené jablko

Mrkva z mrkvy, rybie ryby

6.

Barevná varená kapusta s maslom, varené kuracie mäso

Vaječné vajce, sušienky s jogurtom

Polievka s kuracími karbanátky, varené ryby, zemiaková kaša

Nekyslený kissel, sušienky

Hovädzí stroganoff z morčacieho mäsa, varená ryža, čaj

7.

Vinaigrette, zemiakový puding s mletým mäsom

Sendvič s jemným tvrdým syrom, čajom

Polievka s krupicovým knedlíkom, rybacie guličky

Morcovité kotlety s kyslou smotanou

Cukety plnené ryžou a zeleninou

Týždenná strava pre pankreatitídu a cholecystitídu

Cholecystitída je zápal steny žlčníka, vyvolaný žlčovou stázou alebo infekciou. Jeho chronická forma sa často vyvíja na pozadí pankreatitídy. Pri cholecystitíde sa používa dieta č. 5a, ktorá stimuluje zvýšenú sekréciu žlče, čo je v rozpore s účelom stravy č. 5p - znížiť excitabilitu žlčníka. Preto prítomnosť dvoch diagnóz si vyžaduje vyváženie výživy tak, aby nepoškodilo niektorý z orgánov. Časté v týždennej diéte s pankreatitídou a cholecystitídou sú pravidlá:

 • časté čiastkové jedlá;
 • príprava jedál na mäso a ryby;
 • Vylúčenie z potravy akútnej, údenej, kyslé, pražené, hrubé vlákno;
 • prevaha obilnín, zeleninové polievky, pečená zelenina, kyslé mliečne výrobky, tvaroh s nízkym obsahom tuku.

Uvedená tabuľka s rôznymi variáciami je vhodná ako týždenné menu. Viac informácií o stravovacích tabuľkách používaných pri ochoreniach pankreasu a žlčníka nájdete tu.

Týždenná strava pre gastritídu

V latinčine gastritída znamená "poruchy v žalúdku". Takéto patológie môžu byť sprevádzané ako nízkou, tak vysokou koncentráciou kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, čo znamená rôzne potraviny. Tabuľka №5, požiadať o gastritídu s zvýšenom pH, neumožňuje konzumáciu tučné mäso, ražný chlieb, konzerv, kyslé nezrelé ovocie, kapusta, fazuľa, mliečne výrobky. Jeden deň výživy môže vyzerať takto:

 • raňajky - šalát zo strúhaného cesnaku, ochutený rastlinným olejom, parný kotletok s pohánkovou kašou, sušienky "Maria", maslo, čaj;
 • druhá raňajky - hrniec sýra, mrkvová šťava;
 • večera - polievka s ovsenými vločkami, biely včelí chlieb, varené kuracie mäso s ryžou, kompót zo sušeného ovocia;
 • popoludňajší čaj - teplé mlieko s cookies;
 • večera - varené ryby, zemiaková kaša, čaj s strúhankou.

Zjavnou vynaliezavosťou môžete diverzifikovať týždennú stravu, meniť prílohy, druhy mäsa, obilniny a pridať prijateľné čerstvé ovocie.

Strava s nízkym obsahom kyselín neposkytuje pre zaradenie do ponuky plnotučného mlieka, konzerv, huby, strukoviny, zelenina, ako reďkovky, cibuľa, cesnak, kapusta, hlávkový šalát, údený, pečený s kvasinkami. Viac informácií o diéte pre gastritídu.

Týždenná strava pre diabetikov

Úroveň cukru a blahobyt diabetikov do značnej miery závisí od výživy. Pacienti s miernou a strednou hmotnosťou vyvinuli diétu číslo 9. Jeho hlavným pravidlom je obmedzenie uhľohydrátov, tukov, výrobkov obsahujúcich cholesterol, častý a nezáväzný príjem potravy. Zmrazené nápoje, vyprážané a údené produkty sú úplne zakázané, cukor je nahradený sorbitolom a xylitolom. Najvhodnejšou metódou varenia je varenie a pečenie v rúre. Pred prípravou polievok by sa mal dvakrát vyprázdniť mäsový a rybí vývar. Ryža, makaróny, konzervy, hrozno, slané syry, banány, figy sú vylúčené. Den diabetickej výživy môže vyzerať takto:

 • raňajky - bulharská omeleta so zeleninou, káva s mliekom, cukrovinky;
 • druhá raňajky - kulinárske koláče;
 • večera - krémové pyré z cukety a karfiolu, chudé varené ryby, dusená zelenina, sušené ovocné kompóty, jablčná sufle;
 • popoludňajší čaj - jogurt;
 • večera - kapusta rolády s teľacou a pohánkovou, čaj, cracker;
 • pred odchodom do postele - odstredené jogurt.

Týždenná strava na úbytok hmotnosti 5 kg, 10 kg

Existuje jednoduchý týždenné alebo express diéta, navrhnuté tak, aby zabezpečili, že v krátkom čase urobiť poriadok sám seba na nejakú akciu, aby sa dostal do svojej obľúbenej šaty, zmenšiť žalúdok. Sú založené na obmedzených nízkokalorických dávkach a častejších jedlách. Napríklad ráno môže začať pohárom nízkotučného jogurtu alebo tvarohu, počas niekoľkých hodín - banán, na 200 g varenej stravy mäsa alebo rýb, dusenou zeleninou alebo polievky z nich na večeru dokončiť deň varené vajcia a zeleninový šalát.

Najobľúbenejšie diéty na svete sú strava na chudnutie. Týždenná strava je vhodná pre ľudí, ktorí nie sú zvyknutí odopierať si gastronomické lahôdky a stoicky tolerovať dlho hladnú existenciu. Účinnosť takejto stravy je úplne zverená do stravy a je založená na troch "veľrýbách": kalorické obmedzenie, použitie monoproduktu a zavedenie úprav v metabolizme (použitie bielkovín). Po uplynutí týždňového obmedzenia a poklesu o niekoľko kilogramov je dôležité nepodliehať požiadavke organizmu vrátiť stratené a neútočiť na jedlo s zdvojenou chuťou do jedla.

Dietitians vyvinuli špeciálne týždenné diéty, ktoré, v závislosti od radikálnej povahy, môžu byť obnovené za 7 dní od niekoľkých kilogramov až po tucet. Zastavme sa pri niektorých účinných týždenných diétach na zníženie hmotnosti o 5 a 10 kg.

Fast-týždeň chudnutie diéta zahŕňa týždeň pred 8kg (cca 2 kg za deň), náklady na úspech sú tvrdé diétne obmedzenia, čo je dôvod, prečo sa tomu hovorí "extrémne". K dosiahnutiu také výsledky môžu byť rôznymi spôsobmi: aplikovať molokochaevye pôst dní (jeden alebo dva dni piť len mlieko čaj), po dobu jedného týždňa, aby sa vzdal soľ, strávia 2 dni na jablkách, varené kuracie mäso (100 g), pár sušienok. Populárna týždenný strave patrí: jej každý deň je určený pre jediné produkt - Kefír (liter), ovocie (6 stredné pomaranče), tvaroh (250 g), zeleniny (až do 1 kg squash kaviár), čokoláda (100 g), jablká (1,5 kg) , syr (300 g). V tomto prípade musíte piť 1 polievkovú lyžicu rastlinného (predovšetkým olivového) oleja a bylinného čaju.

Egg Weekly Diet

Jeden kus vajec je, že ich žĺtok obsahuje biotín alebo vitamín B7, ktorý je súčasťou enzýmov, ktoré regulujú rovnováhu bielkovín a tukov. Pri veľkej akumulácii biotínu v tele sa spúšťa mechanizmus výdaja zásob podkožného tuku. Výhodou tejto stravy je, že človek necíti hlad, vďaka vysokej energetickej hodnote a trvaniu trávenia. Posilniť vplyv svojho pôsobenia na tuky v stave citrusov: grapefruit, citrón, oranžová. Ich spoločné používanie spôsobuje, že jedlo nie je tak monotónne a zvyšuje výmenu energie. V ponuke sa používajú varené vajcia a varené mäso a ryby.

Deň v týždni

Raňajky

Obed

Večera

Pondelok

2 vajcia, grapefruity, zelený čaj

Vajcia, 150g kuracie, oranžové

200g kurča, pohár jogurtu

Utorok

2 vajcia, pohár citrusovej šťavy

2 vajcia, 2 pomaranče, 150 g kuracie mäso, 1 lyžička. Vody

2 vajcia, grapefruit, 1 polievková lyžica. Minerálna voda

Streda

2 vajcia, 1 lyžička. Voda s citrónom

Hovädzie 200g, 1 polievková lyžica. Pomarančový džús

3 vajcia

štvrtok

Omeleta z 3 vajec so zeleňou

Dušené kuracie stehná (2000g), listy hlávkového šalátu

Vajcia, 2 grapefruity, čistá voda

Piatok

Šalát z 2 vajec, varené mrkvy, zelenina, lyžička s kyslou smotanou

2 čerstvé mrkvy, 1 polievková lyžica. šťava

200g morskej ryby, posypané citrónovou šťavou, vajce, 1 lyžička. Minerálna voda

Sobota

100 g nízkotučný tvaroh, 1 polievková lyžica. Minerálna voda

2 vajcia, 2 grapefruity

Minerálna voda

Nedeľa

2 vajcia, polovica grapefruitu

150 g teľacieho, oranžového

Minerálna voda

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Týždenná strava Maggi

Pomenované po britskej premiérovi Margaret Thatcherovej, pre ktorú bola navrhnutá pred nástupom do funkcie. Menu bolo nájdené už po jej smrti počas demontáže archívu a okamžite sa stalo veľmi populárnym po publikovaní. Nie je známe, či sa mu "železná dáma" uchýlila, ale názov "Maggiho strava" sa pevne držal.

Strava obsahovala poznámky, že nemôžete sedieť na nej viac ako 2 týždne, piť alkohol, s výnimkou dní, keď menu poskytuje mäso. V skutočnosti bola to prvá bielkovinová diéta s nízkym obsahom kalórií, ktorá sa rozširovala po celom svete rôznymi variáciami. Vychádza z vyššie uvedeného a vyššie uvedeného. Jeho podstatou je denné používanie 2 až 4 vajec, citrusových plodov, čerstvej zeleniny, šalátov z nich, nízkotučného mäsa a rýb. A dávka nebola špecifikovaná. Viac informácií o tvarohovej forme Maggi diéty.

Týždenná diéta na kefír

Názov "kefír" dáva hlavnú zložku menu a poskytuje dennú spotrebu 1,5 litra kefír. Takáto diéta by bolo ťažké udržať, keby každý deň po dobu jedného týždňa nepridal 400g jedného alebo viacerých nízkokalorické potraviny: netučný jogurt, varené kuracie mäso, pečené zemiaky, uhorky, ovocie. Vzhľadom k tomu, jogurt existuje iný obsah tuku, potom pre diétu 1% sa používa s obsahom kalórií 40 kcal, krátky trvanlivosť.

Kefírová diéta vyžaduje jasný harmonogram stravovania a obmedzenie kvapaliny na 0,5 litra za deň. Na základe kefír vyvinuté takzvané "hladné" diéty so zvýšenou až 2 litre nápojov denne, znižuje na 100 g ďalšieho produktu, rovnako ako jablkový kefír, neprijateľné osoby s vysokou kyslosť žalúdka.

Týždenná konzumácia jedla

Týždenná pitná strava sa považuje za najrýchlejšiu zo všetkých existujúcich. Rýchlosť v ňom je stanovená pre kvapalinu: všetky jedlá v strave riedenia by mali mať tekutú húževnatú konzistenciu. V zozname obilnín z rôznych obilnín, zeleninových vývarov, mliečnych polievok, zeleniny a ovocia, kyslých mliečnych výrobkov. Voda ochladzuje hlad, udržuje vodnú rovnováhu a nepridáva kalórie. Takáto strava umožňuje týždeň stratiť až 10 kg hmotnosti. Inými slovami, môže byť definovaná ako čistenie tela. Priťahovať sa k nemu nie je možné ľudí s renálnou a hepatálnou insuficienciou, hypertonikou. Prečítajte si viac o tom, ako správne liečiť hladovanie na vode v tomto článku.

Týždenná strava Malyshevoy

Týždenný diéta Malysheva obsahuje nielen podrobnú ponuku, ale aj recepty na každý deň v týždni, ako aj určité pravidlá, ktorými je dosiahnutým výsledkom. Podľa nich nemôžete hladovať, pretože To vedie k hromadeniu budúceho využitia tukov jesť každé 3 hodiny denne miezd kalórií denník (s neaktívnym spôsobom života by nemala byť väčšia ako 1200), dôkladne žuť potravu (aspoň 18 krát), medzi jej technikami (pol hodiny pred jedlom alebo 1,5) pije veľa vody (8-10 pohárov denne). Mali by sa odstrániť z ponuky soľ, cukor, korenie, jeden deň v týždni na vyloženie a jesť iba ryžu, kefír alebo jablká.

Malyshevova strava neumožňuje používať mlieko, tuk, olej, údené produkty, polotovary s vysokým obsahom tuku. Výhodou vzhľadom k čerstvej a varenej zeleniny, občas nechá v malom množstve olivového oleja, obilniny z celozrnných výrobkov, chudého mäsa, pár malých lyžice medu denne, celozrnné múky na pečenie.

Pohanková týždenná strava

Pohánka bola poctený ako obľúbený stôl na celý týždeň z dobrého dôvodu. V skutočnosti je to veľmi užitočná obilnina - nízkokalorická, výživná, vysoká obsah železa, vitamín B, rôzne stopové prvky, aminokyseliny. Obsahuje zložité dlho straviteľné sacharidy, kvôli čomu dáva dlhý čas pocit sýtosti. Posilňuje krvné cievy, podporuje trávenie, znižuje zlé cholesterol. Jedinou prekážkou k takejto strave môže byť nechuť k pohánkovej kaše. Neexistujú žiadne obmedzenia na počet, ale v priemere, podľa pozorovaní, pohár obilnín opustí deň.

Pohánka nie je varená obvyklým spôsobom, ale je nalievaná s vriacou vodou a pokrytá hustým vekom, je možné v termose. K tomu soli, cukru, masla alebo oleja sa nepridáva iba voda a krúpy. Je povolené riediť v hotovej forme s kefírom (až do jedného litra nápoja denne). Deň takej stravy môže vyzerať takto: raňajková kaša, trochu beztukovej tvarovky, pol pohára jogurtu. Obed sa môže skladať zo šalátu s čerstvou zeleninou a malého kúska vareného hovädzieho mäsa. Medzi obedom a večerou môžete jesť jablko. Na večeru ovocie, zeleninu. Čaj a tichá minerálna voda nie sú obmedzené. Po 19 hodinách nie je povolené. Prečítajte si viac o výhodách a nevýhodách tejto stravy v tomto článku.

trusted-source[18], [19]

Týždenná Dupantova diéta

Dukanova strava s najväčšou pravdepodobnosťou odkazuje na potravinový systém, ako na stravu. Skladá sa z niekoľkých fáz: útok, striedanie, ukotvenie a stabilizácia. Útok by nemal trvať dlhšie ako 7 dní a spočíva v prísnych požiadavkách na menu, striktnú implementáciu všetkých pravidiel. Ale končí s odmenou - strata hmotnosti. Zoznam produktov v prvej fáze je pomerne rozmanitý: kuracie mäso, morky bez kože, teľacie mäso, hovädzie mäso, vajcia, morské plody, soľ, korenie. Predpokladom je denne jesť 1,5 lyžice ovsených otrúb a piť 1,5 litra čistej vody. Jedlo sa môže spotrebovať v ľubovoľnej kombinácii. Nezahŕňa cukor, bravčové mäso, kačicu, husiu, králičie.

Trvanie druhej fázy závisí od toho, koľko váhy klesá v prvej fáze: 3kg vyžaduje 30 dní, 4,5kg - 45 dní atď. Skladá sa zo striedania dní proteínov a proteín-zeleniny. Ak je nadmerná hmotnosť väčšia ako 10 kg, potom by sa striedanie malo uskutočniť 5 dní. Tieto výrobky sa používajú rovnaké ako prvý a iba pridá k dennú dávku 2 lyžice otrúb, 1,5 litra vody a nové: (. 1 TSP) krém, mlieko, syr až 6% tuku, kakao, škrob (1 polievková lyžica. L), rastlinný olej (3 kvapky), chlieb (2 plátky), víno (50 g). Pod zákazom, ryža, fazuľa, zemiaky, cestoviny, avokádo.

Tretia fáza konsoliduje to, čo bolo dosiahnuté. Trvá 10 dní za každý stratený kilogram. Menu je normálne, ale jeden deň v týždni by malo byť proteín. Okrem toho denne musíte jesť 2,5 lyžice otrúb, rovnaké množstvo vody, 2 krát týždenne, potraviny obsahujúce škrob.

Štvrtou etapou je stabilizácia a zvyšok života: 3 polievkové lyžice. Lyžice ovsených otrúb, 1,5 litra vody denne, jeden deň v týždni je bielkovina. Požiadavky, ktoré nesúvisia s jedlom, sú prechádzky vonku, ranné cvičenia.

Dukčná strava je dostupná, uskutočniteľná, nie je zaťažujúca, dáva výsledok dlhšiu dobu.

Japonská týždenná strava

V Japonsku sú extrémne úplní ľudia okrem zápasníkov sumo extrémne zriedkavé. Preto je strava s názvom "Japončina" s najväčšou pravdepodobnosťou určená pre Európanov. Či už je to v skutočnosti, je to efektívne, nie príliš vyčerpávajúce, umožňuje rýchlo schudnúť a udržať ju v nasledujúcom období - to všetko je veľmi populárne a obľúbené.

Charakteristickým rysom, ktorý ho robí zapojený do oceánskeho stavu, je denná prítomnosť morských rýb v ponuke. Jej podstatou je nízkokalorické potraviny s nízkym obsahom bielkovín. Menu japonskej stravy je monotónne, ale porcie nie sú malé, čo umožňuje vykonávať súčasne bez fyzického zranenia.

Zoznam základných výrobkov sa skladá z diétneho mäsa (kuracie, teľacie, hovädzie), varené, ryby, vajcia, cuketa, baklažán, mrkva, zelenina (bez banánov a hrozno), jogurt, olivový olej, citrónovú. A rybie filé, zeleninu možno vyprážať v oleji. Ráno strava deň začína s kávou, zelený čaj bez cukru, raz týždenne raňajky mrkva pokvapkané citrónovou šťavou. Obed sa skladá z mäsa alebo ryby so zeleninou. Večera prvé tri dni v týždni je pomerne veľa, obsahujúce ryby, mäso, vajcia a mäso. Nasledujúce 2 dni len ovocie, 6. A 7. - s bielkovinami. Počas dňa je predpísané piť veľa vody.

Týždenná strava na vykládku

Týždenná výdajová strava je dobrá pre tých, ktorí už ztratili váhu, a pre štíhlych ľudí, ktorí chcú v tele cítiť svetlo, posilniť zdravie. Jednou z možností je monodída. Soľ, cukor, alkohol nie sú povolené, poradie výrobkov by malo byť zachované:

 • prvý deň - tekuté jedlá (kurací vývar, mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku a výrobky z kyslého mlieka);
 • druhá - surová zelenina, môžete naplniť olejom;
 • tretia - voda (pretína sa s prvou);
 • štvrtý - ovocie (pomaranče, jablká, grapefruity, kivi, hrušky);
 • piatok - bielkoviny (vajcia, mäso, ryby, tvaroh);
 • šiesta voda;
 • siedme - prispôsobenie sa výstupu z diéty (kombinuje výrobky z predchádzajúcich dní).

Korolevova týždenná diéta

Autor tejto stravy je známy výživu, s pomocou ktorého mnohé hviezdy show, vrátane Natasha Koroleva, stratili svoju váhu. Skladá sa z troch stupňov mono diéty, ktoré sú vypočítané viac ako týždeň (9 dní) a umožňujú stratiť až 10 kg. Prečítajte si viac o tejto strave v tomto článku.

Na vyloženie zažívacieho systému a vyčistenie zažívacieho traktu počas 3 dní sa varená ryža používa bez soli a 2,5 litra vody denne. Na obilniny na varenie 250 g vo večerných hodinách namočené vo vode, premývané ráno a varené bez soli v pomere 1: 2 15 minút. Prijatý objem sa rozdelí na 5-6 porcií a počas dňa sa zjedol.

Ďalšie 3 dni sa venujú varenému kuraciemu mäsu (1 kg), piť vodu, môžete mať zelený čaj.

Posledné trojdňové obdobie je zelenina. Každý deň sa konzumuje 300 g čerstvých a 500 g varenej zeleniny (okrem zemiakov).

Keď opustíte strave, nemusíte sa vrhnúť na jedlo, jesť zlomené, piť veľa, minimalizovať príjem cukru, pohybovať sa veľa.

Týždenná strava na obilninách

Týždenný diéta na kaší založených na použití šiestich druhov obilnín: pshonnoy, pšenica, jačmeň, ovos, pohánka, ryža a jačmeňa (1 deň - kaša) bez použitia soli a cukru, a siedma pripravuje zmes obilnín (2 polievkové lyžice každý. ).

Varenie sa vykonáva na vode v pomere 1 až 3 presne na 5 minút, potom sa odstráni z ohňa, zabalí do uteráka a nechá sa 10 hodín. Ráno na prázdny žalúdok sa opíje pohárik horúcej varenej vody, po pol hodine môžete jesť kašu. Strava zahŕňa aj ovocie, zeleninu, nízkotučný kefír, čaj. Každé pocity hladu medzi hlavnými jedlami môžete konzumovať.

Výhody

Priazeň diéty je ťažké preceňovať Liečba ochorení tráviaceho traktu, diabetes. Diéta terapia v týchto prípadoch je rovnocenný partner spolu s liekmi. Preto si kladie za cieľ diéta №5A obnoviť pečeň a operáciu žlčových ciest, №5P - normalizácia pankreasu, žalúdka šetriace pomer, strava №9 - udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi, čím sa minimalizuje riziko mŕtvice a infarktu, zníženie hmotnosti. Ale nesprávna strava, bez zohľadnenia charakteristík ľudskej genetiky, metabolických procesov v tele môže spôsobiť veľkú ujmu. Preto pred použitím je potrebné vykonať prieskum, aby sa poradil s lekárom, aký druh stravy je to vhodné, a potom sa učiť z internetu na jeho vlastnosti.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Kontraindikácie

Kontraindikácie jednotlivých diét už boli spomenuté. Samozrejme, diéty sú kontraindikované pre mladých ľudí mladších ako 18 rokov, najmä pre dievčatá, pretože môže spôsobiť porušenie menštruačného cyklu, tehotné ženy, chorých tráviaceho traktu, pečene, obličiek, kardiovaskulárneho systému.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

Možné riziká

Riziká spojené s diétou spočívajú v rovine nutričnej nerovnováhy. Organizmus potrebuje pre jeho plné fungovanie vitamíny, mikroelementy a iné užitočné látky. Diéta pre telo - vždy určité obmedzenia, často nespĺňa fyziologické potreby. Nedostatok prijatia tejto alebo tej zložky sa môže stať spúšťacím mechanizmom pre vývoj patologických procesov.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

Komplikácie po postupe

Dlhodobé a radikálne diéty, vykonávané bez dohľadu odborníkov, môžu spôsobiť srdcové abnormality, renálna a biliárna kolika v prítomnosti kameňov v týchto orgánoch, exacerbácia gastritídy, vredov a erózií zažívacieho traktu. Uvoľňuje pri ich stravy plná syndróm potraviny preťaženie, ktorý sa vyznačuje tým, pocit ťažoby v žalúdku, nevoľnosť, niekedy vracanie, porušenie stoličky. Obnovenie spotreby soli a soľných produktov počas ozdravného obdobia často vedie k vzniku opuchov.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

Trvanie diét

Uvedené týždenné diéty sa môžu používať dlhšie, ak ich telo dobre znáša, ak prinášajú výsledok, existuje sila vôle a túžba pokračovať v strate hmotnosti:

 • 2 týždne - to je to, ako veľmi môže trvať bielkovín, pohánka, japončina, Malysheva, vajcia a celý rad ďalších populárnych diét bez ujmy na zdraví, a viesť k strate viac ako 10 kg hmotnosti;
 • 4 týždne - jeho účinnosť je 12-20 kg. Použitím sa na to musíte zvýšiť objem tekutiny na 2-3 litre za deň. Nepoužívajte vývar, varenie zeleniny vo vode alebo guláš, neplňte olej. Môže to byť proteín, vajíčko, Maggiho strava;
 • 5-týždeň - to je, ako dieta Protasov trvá a sľuby mínus 15 kg. Je založená na veľkom množstve zeleniny, takže sa v lete dá levnejšie. Prvé 2 týždne sa môžu použiť neobmedzené množstvo surové alebo varené bez soli a oleje, sú potrebné 3 zelené jablko v hlavnej príjem potravy, jedným varené vajcia, mliečne výrobky, nadmerné pitie 2 litre vody. V najbližších 3 týždňoch sa k diéte pridá 300 g stravovacieho mäsa a mliečne výrobky sa znížia o jednu tretinu. Nasledujúce 2 týždne sa musíte postupne dostať von z obmedzení a pomaly vstúpiť do menu konvenčných výrobkov;
 • 7 týždňov - po tak dlhú dobu je vypočítaná docela tvrdá nemecká strava, ktorá zaručuje stratu hmotnosti a stabilitu hmotnosti po jej ukončení, ale môže byť pre mnohých neprijateľné. Každý pondelok žiadne jedlo, len vodu (až 5 litrov), nasledovaný prvom týždni bežnej stravy, druhý utorok 2kg grapefruit alebo pomaranč, s každou ďalšou pridať ďalšie ovocie za deň, na konci druhého dňa jogurt alebo kefír, minulý týždeň v nedeľu končí jedna voda;
 • 10-týždňová diéta - nevyžaduje príliš prísne obmedzenia, ale dáva možnosť pomaly schudnúť, ale je to pravda. Hlavné pravidlo - kalórií by nemal byť viac ako 1,5 tisíc. Za deň, 6 jedál, 20 minút pred jedlom pohára studenej vody. Čo nemôžete jesť? Zo stravy je úplne vylúčené z cukru, múky výrobky, alkohol, majonéza, soľ je obmedzená. Čo môžete jesť? Mäso a ryby musia byť varené, kyslé mliečne výrobky sú beztukové, občerstvenie je ovocné, pocit hladu sa spláchne kefírom.

trusted-source[44], [45], [46]

Recenzia

Podľa jednomyseľných recenzií diéty používané pri ochoreniach vnútorných orgánov tráviaceho systému, cukrovky vedú k úľave a sú veľmi užitočné. Nie tak jednoznačné sú názory štíhleho, ale to je predvídateľné. Veľa pozitívnych recenzií o strave Eleny Malysheva, Maggie - nie je veľmi vyčerpávajúce a dáva dobrý výsledok. Na pohánky tiež schudnúť, nezasiahne vrecká, ale nie všetci môžu vydržať monotónnosť jedla. Dyukanova strava spôsobila nárast zoskupovania ľudí do "záujmových skupín" za morálnu podporu počas obdobia úbytku hmotnosti, čo poukazuje na jeho popularitu a význam. Strava Kefir je tiež široko uznávaná tým, ktorí sú spokojní so sekerou. Proteínová diéta je populárna aj medzi športovcami, s pomocou ktorých sú "sušené", zároveň je tiež vynikajúca, aj keď to robí výdavky.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.