Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Tvarová verzia diéty Maggi: recenzie a výsledky

Lekársky expert článku

Gastroenterológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 24.12.2018

Ex-predseda vlády Veľkej Británie Margaret Thatcherová je pripísaný na účel tohto potravinového systému. Či už bola použitá, je neznáma, ale po jej smrti bola nájdená práca. Štíhla postava politiky presvedčila všetkých, že vďaka nej bola Thatcherová taká forma, a preto bola nazvaná "Maggie" z maličkej Margarety. Tvarohová diéta "Magi" - druh bielkovinovej stravy, široko rozšírený po celom svete.

Indikácia

Každá bielkovinová strava je navrhnutá tak, "Mages" sa prejavuje aj pri získavaní harmónie s nadmernou hmotnosťou, obezitou - problémami nielen estetickými, ale aj fyzickými. Nepriaznivý vplyv na jeho rôznych telesných funkcií: srdca, ciev, endokrinného systému, pohybového aparátu systému vedie v mnohých patologických stavov, vrátane cukrovky, mŕtvice, infarkt myokardu, metabolických porúch, ochorenia kĺbov a chrbtice. Túžba pozerať sa dobre a cítiť je hnacou silou, ktorá vás núti, aby ste vaše jedlo pod prísnou kontrolou. Prečítajte si tiež, ako správne urobiť deň pôstu pre tvaroh a jogurt.

Všeobecné informácie tvarohová strava Maggi

Existujú dve odrody diéty "Maggi" - tvaroh a vajce. Ktorý z nich je lepší? Podstatou tejto a ďalšej možnosti je odstránenie sacharidov a tukov z stravy a začatie s pomocou proteínov reakcie štiepenia tukov v tele. Najprv sa konzumuje glykogén a potom sa nahromadia tukové tuky. Vajcia - sú bohaté na bielkoviny, ale nie všetky sú vhodné, tk. Spôsobuje alergie. Preto nahradením 1 vajec na 100 gramov tvarohu, dostaneme tvaroh "Maggi". Základné princípy takéhoto výkonu je v súlade s konkrétnym denného menu, veľký objem príjmu tekutín (nutné pre trávenie bielkovín), neobmedzená konzumácia niektorých surové ovocie a bobule, obdržal saturáciu bez prejedania.

Tvarohová diéta "Maggi" na 1 týždeň

Minimálna doba výživy "Maggi" je týždeň. Obrátenie sa na nej, je dôležité dodržiavať rôzne nuansy non-derogable: musíte jesť potraviny uvedené v tento deň a toto jedlo, ale improvizovať s varením, pitná 2L a viac vody, načítať seba fyzicky, jesť 6 krát denne, v poslednej dobe 2-3 hodiny pred spaním.

 • Čo môžete jesť? Voľba výrobkov je pomerne rozsiahla, takže strava nebude spôsobovať znechutenie pre konkrétne. Zahŕňa čerstvé alebo mrazené (v závislosti od sezóny) zeleninu, strukoviny, zeleninu. Jedná sa o cuketu, karfiol, brokolica, paradajky, mrkvu, uhorky, šalát, rukolu, petržlen, kôpru. Môžu byť kombinované v šalátoch, dusené, aplikovať akýkoľvek druh varenia, s výnimkou fritovania. Medzi nevyhnutnými druhmi ovocia patria jablká, marhule, grapefruit, kivi, čerešňa, hruška. Z mäsa je povolený vták s odtučnenou kožou a inými druhmi s nízkym obsahom tuku, varené varením, parou, pečením v rúre. Ryby a morské plody majú tiež miesto v ponuke stravy. Je tu aj chlieb, ale ražný alebo celozrnný chlieb. Jedlá môžu byť solené, korenené korením, balsamikovým ocotom, citrónovou šťavou, sójovou omáčkou. Hlavným rysom stravy obsiahnutá v jeho názve, tak samozrejme tento syr s obsahom tuku najviac 9% .Sleduya "Maggie," nemajú ani vzdať kávy a čaju, ale nesladené.
 • Čo nemôžete jesť? Tuky, cukor, výrobky obsahujúce škrob, alkohol, vývar a konzerváciu sú vylúčené. Podľa zákazu obilnín, cestovín, zemiakov, ovocia - figy, hrozno, banány, dátumy.

Tvarohový syr "Maggi" na 2 týždne

Tvarohová diéta "Maggi" poskytuje 4 týždne, ale môže byť znížená na dve. Denná raňajky pozostávajú z 200 gramov tvarohu a rôznych druhov ovocia (zo zoznamu povolených) a na občerstvenie sa budú hodiť výrobky z určitého dňa. Tu je podrobná ponuka dvojtýždňovej stravy:

Prvý týždeň

 

Obed

Večera

Pondelok

Grapefruity alebo 2 pomaranče

Morské ryby, šalát z uhoriek, paprika, šalát, paradajky, plátok chleba, 1 citrus

Utorok

Varené kuracie filety

200g chrumkavé chudé mäso, brokolica, zelený hrášok

Streda

100 g tvrdého syra

Pečená zelenina a mäso v rúre

štvrtok

Akékoľvek ovocie

Mäsové guľôčky, zelenina z rúry

Piatok

Zvarované vajcia, zeleninový šalát

Ryby, rukola, bazalka, petržlen

Sobota

Set ovocia

Mäso, karfiol

Nedeľa

Kuracie mäso, uhorka, paradajka, grapefruity alebo pomaranč

Zeleninová guláš z mrkvy, papriky, cukety, cibule, kapusta

Druhý týždeň

 

Obed

Večera

Pondelok

2 jemne varené vajcia, nízkotučný syr alebo tvaroh, šalát

Tvaroh, hruška

Utorok

Pečené hovädzie mäso, ovocie

Tvarohový syr alebo syr, oranžový

Streda

Varené mäso, surová zelenina

Tvarohový syr, jablká, kivi

štvrtok

Syr alebo tvaroh

Šalát zo zeleniny, rybie kotlety

Piatok

Krevety, mušle alebo chobotnice

Pomelo, tvaroh

Sobota

Kuracie mäso, paradajka, oranžová

Čerešne, marhule, tvaroh

Nedeľa

Kuracie mäso, varené squash, korenie

Pečené mäso, paradajky a uhorky

Tvarohový syr "Maggi" na 4 týždne

Tí, ktorí neboli odstavení prvých 2 týždňov obmedzením potravín a ktorí chcú získať maximálny a trvalý výsledok, môžu použiť odporúčania na schéme následnej výživy.

Tretí týždeň

Pondelok

Počas dňa, akékoľvek ovocie

Utorok

Sušená zelenina, okrem zemiakov

Streda

Spojte čerstvú alebo dusenú zeleninu a ovocie

štvrtok

Ryby, morské plody, zeleninové šaláty

Piatok

Čerstvá zelenina, kebab z kuracieho mäsa

Sobota

Kiwi, čerešne, marhule

Nedeľa

Hrušky, jablká

V poslednom týždni by denné sadzby uvedené v zozname mali byť rozdelené medzi jedlá, po raňajkách by obsah potravy nemal byť vyšší ako 700 kcal. Počas tohto obdobia môžete vstúpiť do mliečnych výrobkov: kefír a jogurt.

Štvrtý týždeň

Pondelok

200 g vareného mäsa, tuniaka, 2-3 paradajky a uhorky, kúsok chleba, ovocie

Utorok

Hrušky, kiwi, jablká plátok chleba, 1-2 uhorky, 2-3 paradajky,

Streda

400g tvaroh, zelenina z rúry, chlieb, ovocie

štvrtok

Jeden kilogram vareného kuracieho mäsa, niekoľko uhoriek, paradajok, marhule

Piatok

Parná Omeleta, Zelenina, Ovocie

Sobota

Varené kuracie mäso, tvaroh, chlieb, korenie, uhorky, hrušky, beztukové jogurt alebo jogurt

Nedeľa

400g tvaroh, varené merlúzy, treska tmavá (200g), zelenina, chlieb

Egg-curd strava "Maggi"

Hojnosť stravy syrového tvarohu tak dlho môže spôsobiť negatívnu reakciu tela a zabrániť tomu, aby ste celú cestu. Vývojári diéty "Maggi" zabezpečili tento výsledok a navrhli stravu pre vaječné torty, pretože jej princípy netrpeli - stále zostali bielkovinou. Každé ráno sa raňajky skladajú z 1-2 vajíčok, grapefruitu, kávy alebo čaju. Zvyšok sa riadi predchádzajúcim menu, pričom pravidelne nahrádza jeden kľúčový produkt za iný.

Prečítajte si tiež o výhodách a kontraindikáciách vaječnej stravy.

Recepty z tvarohu pre diétu "Maggi"

Sada jedál je dobre známa a je tu príležitosť na kulinársku tvorivosť, pretože užitočné môžu byť veľmi chutné. Tu je niekoľko receptov na krmivo "Maggi":

 • tvaroh, nakrájaný kôprid, petržlen, trenie strúčik cesnaku, dobre premiešajte hmotu. Paradajky nakrájame na polovicu, necháme ich prehĺbiť, naplníme tvarohom a pečeme;
 • nakrájajte rôzne ovocie na kúsky, naplňte nízkotučným jogurtom, získajte vynikajúci ovocný šalát;
 • Zmrznutie kuracieho mäsa, soľ, korenie, riadte vajíčko. Zucchini rozrezaný krížom na kusy 2 cm silný, odstráňte stred a naplňte ho mletým mäsom. Zložte v hrnci, pridajte zeleninu a rôzne korenie na chuť, pridajte trochu vody, rozložte až do varenia;
 • na mŕtve telo štikozubca alebo pollock položte cibuľu na kruhy, plátky paradajok, kruhy baklažánu, zabaľte fóliu a pečte v rúre;
 • varené karfiol, brokolica v soľnej vode. Nádherne položte na tanier, miešajte ich, aby ste získali farebný kontrast, otrepte ich tvrdým syrom a posypte strouhanými strúhankami;
 • rezané varené žĺtky brúsiť soľ pepřový, kombinovať s nakrájanou paradajky, uhorky, bazalka, citrónová šťava aróma, znovu sa vajcia polovice, dať na listoch hlávkového šalátu;
 • variť "morský koktail", skombinujte v listoch šalátu rukola, paradajky, uhorky, nakrájané na vajcia. Na doplnenie paliva použite sójovú omáčku, citrónovú šťavu, nakrájanú petržlenovú vňať.

Výhody

Akákoľvek rozumná strava poskytuje súčasne so systémom chudnutia, ktorý je potrebný pre fungovanie tela súboru zložiek. Ale často je to tak slabé, že premení život na hranicu faulu. Výhodou bielkovinovej stravy je, že neexistuje pocit hladu a zároveň prináša dlhodobý výsledok. Po ukončení nie je nútená byť zlomená a vyzdvihnúť polovične prijaté časti. Medzi ďalšie výhody patrí schopnosť rýchlo zničiť zásoby tuku, saturovať vápnik, odstrániť toxíny.

Kontraindikácie

Tvarohová diéta "Maggi" nie je vhodná pre ľudí s gastritídou s vysokou kyslosťou, kolitídou, pankreatitídou, dysbiózou, patologickými stavmi obličiek.

trusted-source[1]

Možné riziká

Každá strava "hriechy" s nerovnováhou. To nie je výnimka. Hlavné riziko spojené s diétou je veľké zaťaženie obličiek a pečene, ktoré je spôsobené dehydratáciou tela.

Komplikácie po postupe

Závažné možné komplikácie zahŕňajú poruchy fungovania obličiek, exacerbáciu chronických ochorení gastrointestinálneho traktu. Nedostatok sacharidov spôsobuje ospalosť, slabosť, podráždenosť, apatie.

trusted-source[2]

Recenzie a výsledky tých, ktorí schudnúť

Hoci je strava umiestnená ako nehladá, ale podľa recenzií jej prvý týždeň nie je jednoduché. Kto prešiel krátkym spôsobom, prekoná ďalšie dni obmedzení. Pozostalí dostali skutočný výsledok, niekedy sa zaznamenala strata hmotnosti do 10 kg. Iné zo zdravotných dôvodov nemohli vydržať: bola nadúvanie, nevoľnosť, ťažkosťou v žalúdku, nadmerná slabosť.

Pripomienky lekára

Podľa lekárov, každá strava, najmä bielkoviny, vyžaduje dokonalé zdravie. Ale začína to zriedka, kto sa obráti na lekára na vyšetrenie a poradenstvo, takže ich postoj je väčšinou negatívny. V každom prípade lekári naliehajú, aby počúvali vaše telo a zastavili od neho tie najmenšie alarmové signály.

trusted-source[3]

Užitočné odkazy

 • Margaret Thatcherová víťazná strava: 28 vajec týždenne https://www.telegraph.co.uk/news/politics/margaret-thatcher/7111052/Margaret-Thatchers-victory-diet-28-eggs-a-week.html
 • Ako jesť ako svetový líder: od Trumpových Big Macov až po Thecherovu Bovrilovú toastu https://www.theguardian.com/us-news/shortcuts/2017/dec/04/trump-diets-world-leaders-mcdonalds-book

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.