Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Termopy od suchého kašľa

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

ARVI, chrípka, vírusová bolesť hrdla, bronchitída, zápal pľúc sú všetky choroby spojené spoločným nepríjemným príznakom, ktorý nazývame kašeľ. A aj keď kašeľ sama o sebe nie je škodlivý, ako prirodzené fyziologické reakcie na podráždenie priedušiek, príznak môže byť tak vyčerpávajúce, že človek nemá silu vľavo na boj proti ochoreniu. Zvlášť bolestivé sa považuje za neproduktívny kašeľ na začiatku ochorenia. Potlačiť ho prostriedkami kodeínu nemá zmysel, pretože spôsobí stagnujúce javy v prieduškách a podporí šírenie patogénov. Kašeľ možno uľahčiť len pomocou liekov, ktoré napomáhajú skvapalneniu a vylučovaniu spúta z priedušiek. Existuje veľa produktov v lekárňach, ale najviac zo všetkých dôverných fondov spôsobuje osvedčený v priebehu rokov, ako je Thermopsis kašeľ, ktoré mnohí poznajú ako "Tablety Kašeľ". Ale s akou účinnosťou sú pripravené prípravky termoprilu a odkiaľ má tablet taký zvláštny názov?

Užitočné informácie

Keď Sovietsky zväz sme nemali taký výber výrobkov, ako v súčasnej dobe, a na otázku, čo kašeľ tablety lepšie bolestne stál. Ale aj v týchto dňoch ľudia kedysi bojoval s kašľom, po tom všetkom, chrípke a zápalu priedušiek, a mnoho ďalších chorôb je známe, že ľudia po celé desaťročia. Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť obsedantne kompulzívnej príznaky s pomocou "Tablety kašeľ", ale len veľmi málo ľudí zároveň venovať pozornosť zloženiu rozpočtu drog a vedel, že šedavej zaoblené prášky sú v skutočnosti čisto prírodný produkt.

Hlavnou účinnou látkou lieku "Kašeľové tablety" je rastlina nazývaná "rmpsys". Treba povedať, že v našom regióne sa táto rastlina s ostrým nepríjemným zápachom nedá nájsť. Thermopsis preferuje usídlenie vo východných a západných oblastiach Sibíru, v juhozápadných oblastiach Uralu - regióny, ktoré sa nerozlišujú príjemným teplým podnebím. Atraktívne pre neho sú aj Yakutia, Mongolsko, Tibet.

Rastlina patrí do rodiny strukovín a je cenená pre bohaté zloženie biologicky aktívnych látok, ktoré majú liečebné účinky pri kašli, atonických zámkoch, bolestiach hlavy, vnútorných parazitoch. Na lekárske účely sa používa iba zemná časť termopysu, ktorá sa zhromažďuje pred výskytom ovocia. Plody rastliny sú považované za jedovaté a samotná tráva počas plodov sa stáva nevhodným na použitie ako liečivá surovina.

V bylinke z kopijovitých termopriem sa izoluje šesť alkaloidov, ktoré zabezpečujú efektívnosť rastlín pre vyššie uvedené problémy. Čo sa týka chorôb liečba Thermopsis dýchacích ciest sprevádzaných kašľom, tu vystupuje do popredia termopsin alkaloidu, ktorý dráždi sliznicu priedušiek stimuláciou bronchiálna žľazy vyvinúť veľa hlienu. To je spôsobené tým, že dochádza k zvýšeniu množstva a zníženiu viskozity spúta, je ľahšie ho odstrániť.

A to nie je všetko. Termopsin spolu s ďalšími alkaloidy (cytisine, metiltsitizin, pahkarpinom, anagirinom, terpopsidinom) zvyšuje dýchacie funkcie, spôsobuje, že sa priedušky aktívne zmenšiť, ako by tlačí hlienu von. Kašeľ sa tak stáva produktívnym a vykašliavanie je menej bolestivé.

Doplňte účinok termoplastu obsiahnutého v trávnych saponínoch, živiciach, tanínoch a éterických olejoch. Termopiz je tiež cenený pre svoj vysoký obsah kyseliny askorbovej.

Klasifikácia ATC

R05CA10 Комбинированные препараты

Aktívne zložky

Термопсиса сухого экстракт

Indikácia Termopy od kašľa

Formy uvoľňovania vo forme tabliet sa používajú pri liečbe zápalových ochorení horných a dolných dýchacích ciest, ak jedným z príznakov ochorenia je suchý alebo neproduktívny vlhký kašeľ, t.j. Vo všetkých prípadoch ťažkosti s odvykaním. Ak nie je žiadny kašeľ alebo hlien v dostatočnom množstve bez použitia ďalších opatrení, nie je potrebné užívať lieky.

Bronchitída, tracheitída, pneumónia sú patologické príznaky, pri ktorých kašeľ je takmer hlavným príznakom. Okrem toho sú vo väčšine prípadov problémy s vylučovaním spúta z priedušiek. A to je len oblasť činnosti tabliet termopriem so sódou.

Vo vysokých dávkach môže byť použitý v prípadoch otráv, ktorá pomáha vyvolať zvracanie, pomáha čistiť žalúdok. Ale tu nie je vhodné preháňať, a to aj v prípade, že znamená, že celok je bezpečné a navyše na rastlinnej báze a sóda obsahuje len mastenec a zemiakového škrobu, čo umožňuje, aby kompozícia dať forme tabliet.

Prípravky na báze termoprilu v tabletách

Už sme sa zmienili, že na pultoch moderné farmácie možno nájsť nie sú oboznámení iba pre mnohých "Tablety kašeľ" alebo Thermopsis so sódou, kde vykašliavanie závod je jedným z dvoch hlavných účinných látok, ale aj tablety s "menami Termopsol 'alebo" Antitusin ", ktorá sú plné analógy lieku "sovdepovskogo", ktoré vyrábajú rôzne firmy.

Pretože sa jedná o kompletnú analógie s rovnakými aktívnymi zlúčeninami: Thermopsis lanceta a sódy (alias hydrogénuhličitan sodný), neexistuje žiadny zmysel zvlášť popisovať každého liečiva, tým skôr, že nie sú ani kontraindikácie, bez dávkovači režim. Malo by byť zrejmé, že v tomto prípade sa nejedná len o trávy Thermopsis a viaczložkový formulácie, ktoré možno rozdeliť do nápadité názvom  "kašeľ tablety Thermopsis so sódou".

Ako bude komplexná droga fungovať? No, s farmakodynamikou termoprilu sme už mali radosť zoznámiť sa a mať jasnú predstavu o tom, ako zmierňuje bolestivé suché a ťažké mokré kašeľ. Ale pokiaľ ide o sódu a jeho prínos k pôsobeniu drogy, tu sa môžete zastaviť trochu. Sóda je známa svojimi mnohými zmäkčujúcimi vlastnosťami, nie je bezvýznamné, že je príjemné použiť ako surovinu na inhaláciu pri nachladnutí a bronchitíde. Ale je to aj silný dráždivý účinok, ktorý sa dostáva do priedušiek stimuluje tvorbu bronchiálnych sekrétov. Tajomstvo priedušiek sa zmieša so zápalovým, polviskóznym výlučkom a robí to viac tekutinou ako uľahčením vylučovania hlienu z priedušiek.

Kombinované pôsobenie sódy a termopriestoru poskytuje tabletku hmatateľný expektorantný účinok a zvyšuje ju mukolytickým účinkom.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulár uvoľnenia

Aké ďalšie tablety termopísky na kaše môžem dnes nájsť v predaji? Kombinovaná droga s jednoduchým názvom "Tablety s termopísaním proti kašľu + extrakt z cukornatky ", ktorá obsahuje výťažky z bylín z termopriče a koreňa sladkého drievka, sódy a ďalších zložiek. Táto droga so zvýšeným vylučujúcim účinkom patrí do kategórie rozpočtových prostriedkov.

Priraďte tablety z termoprilu so sódou a sladom na pacientov starších ako 12 rokov. Jedna dávka - 1 tableta. Dospelí potrebujú užívať liek trikrát až štyrikrát denne, dospievajúci dosť dvakrát denne. Liečba zvyčajne trvá 3-5 dní. Ak je to potrebné, po 2 týždňoch liečby sa liek môže zopakovať.

Nepodávajte uvedené tablety deťom do 12 rokov, ženám počas tehotenstva a laktácie a pacientom s precitlivenosťou na zložky lieku.

Existuje tiež taká tabletová forma uvoľňovania ako "Extrakt suchého tepla". Tablety sú zmesou mliečneho cukru a extraktu z trávy. Tablety sa ľahko rozpúšťajú vo vode, môžu sa tiež rozdrviť na prášok. Prášok pred požitím sa rozpustí v studenej vriacej vode v množstve 20-50 ml.

Liek je určený na liečbu pacientov starších ako 6 rokov. Dospelí užívajú 1-2 tablety (0,05-0,1 g prášku) 2 až 3 krát denne. Deti mladšie ako 12 rokov dostanú ½ tabliet (0,025 gramov prášku) s rovnakým množstvom príjmu. Liečba trvá 3 až 5 dní.

Najviac populárne medzi lekármi a pacientmi sú považované samozrejme tablety Thermopsis, ale to neznamená, že sú jedinou formou uvoľňovanie účinných látok z tejto liečivej rastliny ako účinné zložky. Po preštudovaní obsahu lekárenských regálov sa dá nájsť aj herb s termopriem vo forme prášku na prípravu liečebných infúzií, "Lektvary na kašeľ" a "Thermopyse s sladkého drievka".

"Thermoses of lanceolate grass" - prípravok vo forme prášku. Z neho pripravte infúziu, ktorá môže liečiť deti od dvojročného veku. Na prípravu infúzie sa požadované množstvo liečiva naleje do pohára (0,2 litra) teplej vody, mieša sa a udržiava sa na vodnom kúpeli počas štvrtej hodiny s uzavretým vekom. Filtrovaná infúzia za studena sa môže uchovávať v chlade počas maximálne 3 dní.

Množstvo prášku potrebné na prípravu lieku závisí od veku pacienta. Pre deti do 6 rokov sa pohárom vody odoberá len 0,2 g trávy, u starších pacientov je 0,6 g.

Infúzia pre deti (0,2 g trávy) sa môže poskytnúť s povolením pediatra na poskytnutie detskej výživy, a to nie od 2 rokov, ale od 5 mesiacov. Deti do jedného roka podávajú infúziu 2 alebo 3 krát denne na 1 lyžičku, u detí od 1 do 6 rokov frekvencia príjmu bude 3-4 krát denne a jedna dávka bude 2 lyžičky.

Infúzia pre dospelých (0,6 g trávy) je určená na liečbu pacientov od 6 rokov. Do 12 rokov veku dostanú deti 1 lyžičku. Liekov, dávka pre dospelých je 1 polievková lyžica. Množstvo prijatia v obidvoch prípadoch - 3 až 4 krát denne.

Kurz liečby detí a dospelých by mal byť najmenej 3 dni, ale viac ako 5 dní infúzia sa neodporúča.

"Kašeľ dospelý suchý" sa termopsisa - liečivo, ktoré je k dispozícii vo forme prášku baleného v jednorazových vrecúškach 1,7 g pridanie termopsisa extrahovať obsahuje extrakt zo sladkého drievka, sóda, cukru a ďalších zložiek, pričom protizápalové a vylučujúce účinky, súčasne znižuje počet a intenzitu záchvatov kašľa.

Podľa pokynov by mal byť liek použitý na liečbu pacientov starších ako 12 rokov, lekári však môžu predpisovať od 6 rokov. Vezmite drogu, rozpustite obsah obalu v 1 polievkovej lyžice. Studenou vriacou vodou.

Deti vo veku do 12 rokov môžu dostať ½ balení prášku. Jednorazová dávka pre dospelých je 1 vrecko. Užívanie drogy sa v oboch prípadoch odporúča 3 až 4 krát denne.

Nebojte sa o predávkovaní liekom, pretože to môže prísť len vtedy, ak pacient trvá viac ako 14 vrecúšok prášku raz, čo je veľmi nepravdepodobné.

Musia sa však zvážiť kontraindikácie používania lieku. Liečivo tejto formy nie je predpisované pacientom s precitlivenosťou na jej zložky, počas gravidity a laktácie, intoleranciou na fruktózu a rôznymi poruchami metabolizmu glukózy. Prijatie lieku je tiež nežiaduce v akútnom štádiu zápalových ochorení obličiek (pyelonefritída a glomerulonefritída).

Vedľajšie účinky práškového lieku a znížiť alergické reakcie precitlivenosti na komponenty a spôsobiť podráždenie sliznice tráviaceho traktu, ako je nevoľnosť, vracanie a zhoršené stolicu.

Skladovať suchú zmes pri izbovej teplote môže byť do roka a pol. Avšak hotový liek bude musieť byť umiestnený na tmavom chladnom mieste (ideálne v chladničke) a použiť do 2 dní.

Sirup na liečenie kašľa "Thermopsis s sladom" (môže sa vydávať pod názvom "Amtersol") - forma lieku určená na boj proti bolestivému symptómu u pacientov starších ako 3 roky. Pri liečbe kašľa mnohí lekári preferujú sirupy, ktoré sú účinné a chutnajú príjemnejšie ako tablety a lieky. Je pravda, že termoptický sirup z nejakého dôvodu nedosiahol v tomto ohľade veľkú popularitu, možno kvôli nedostatku širokej reklamy, ako v prípade iných liekov.

Farmakodynamika. Vyjadrené expektoračný akčné sirup spôsobené nielen rastlinných zložiek v zložení (a to s hrúbkou extraktu zo sladkého drievka a kvapalného extraktu trávnych koreňov termopsisa pichnutie), ale aj komponenty, ako je napríklad bromid draselný (znižuje dráždivosť CNS, ktorý dáva určitý antitusický účinok) a chlorid amónny (expektorant). Aj sirup obsahuje konzervačné činidlo (bromid sodný), cukor a alkohol (asi 10%).

Sirup má slabú arómu a skôr príjemnú chuť. Užívajte ju po jedle trikrát denne v dávkach v závislosti od veku pacienta. Takže deti mladšie ako 6 rokov by mali dostať ½ lyžičky. Na recepciu, deti do 12 rokov môžu ponúknuť už 1 lyžičku. Adolescenti si raz podávajú lyžicu a dospelí pacienti - 1 polievková lyžica.

Zvyčajne sa liečba termopriemovými liekmi uskutočňuje najviac 5 dní, ale liečebný kurz sirupu je navrhnutý na dlhšie obdobie 1,5-2 týždňov. V prípade potreby môže lekár predpísať iný terapeutický kurz.

Pokiaľ ide o kontraindikácie termopsisa sirup, nie je predpísaný pre precitlivenosti na aspoň jednej zo zložiek liečiva, so zhoršením vredové gastrointestinálne ochorenia, tehotenstvo a laktácia, poruchy metabolizmu glukózy, pľúcne patológie pravdepodobnosti hemoptysis.

Sirup obsahuje alkohol, takže môže byť nebezpečný pre epileptiky, pacientov s ťažkými ochoreniami pečene a organickými mozgovými chorobami, ľudí, ktorí prešli traumatickým poranením mozgu. Je neprijateľné užívať lieky obsahujúce etanol a osoby, ktoré majú alkoholizmus alebo s ktorými boli liečení.

Pri pacientoch s diabetes mellitus, ako aj u ľudí, ktorí používajú nízkokarbovú diétu, treba pozorovať opatrnosť pri užívaní sirupu. Neodporúča sa užívať túto formu drogy a tých, ktorých aktivity súvisia s nebezpečenstvom a vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti.

Medzi vedľajšími účinkami lieku vo forme sirupu sa zaznamenajú len možné alergické reakcie.

Sirup uchovávajte v originálnom balení pri teplote maximálne 25 stupňov, a to v priebehu 2 rokov.

Ako môžeme vidieť, na základe dlhoročnej známej rastliny kopijovitých termopriem už boli vytvorené mnohé účinné lieky proti kašľu, ktoré sa dajú vybrať v súlade s gustovými preferenciami a vekom pacienta. A to bez zohľadnenia viaczložkových poplatkov, kde bylinka s výrazným expektorančným účinkom pôsobí ako jedna z účinných látok a poskytuje rýchle zotavenie z choroby sprevádzanej ťažkým kašľom.

trusted-source[4], [5]

Farmakodynamika

Farmakodinamika prípravky založené na thermopsis (a tam sú v súčasnosti niekoľko odrôd) je založená len na expektorant efekt thermopsin. Liečba týmito účinnými prírodnými prostriedkami s minimálnymi vedľajšími účinkami by sa však mala vykonávať s určitou opatrnosťou. Schopnosť termoprize stimulovať kontraktilné pohyby hladkých svalov priedušiek v predávkovaní môže mať zlú obsluhu a vyvolávať emetický reflex. Hoci otravy, termopriezka, ktorá sa používa na kašeľ, môže spôsobiť zvracanie efektívnejšie ako akákoľvek iná emetika.

trusted-source[6]

Farmakokinetika

Farmakokinetika nám hovorí, ako účinnú zložku a ďalšie tabletových formulácií s termopsisa po obdržaní orálne (v krku a pažeráka) môže dostať k lokalizácii miesta zápalu, tj. V prieduškách. Alkaloidy, saponíny a ďalšie užitočné látky obsiahnuté v tráve, majú dlhú okružná trasa: od pažeráka do žalúdka zo žalúdka do čreva, kde sú absorbované do krvi a krvných ciev vstúpiť do priedušiek, prinútiť ich, aby tvrdšie pracovať, odstránenie zbytočnej hlien, baktérie, vírusy.

trusted-source[7], [8]

Používajte Termopy od kašľa počas tehotenstva

Pokiaľ ide o používanie termopriestorov proti kašľu počas tehotenstva, je vhodné očakávať budúce matky, ak snívajú o narodení plnoletého dieťaťa. Skutočnosť, že jeden z alkaloidov Thermopsis (najmä pahikarpin) ako termopsin, môže spôsobiť kontrakciu hladkého svalstva, ale jeho vplyv sa vzťahuje nielen na priedušky, ale aj na maternicu. Počas tehotenstva tón a zvýšenie maternicové kontrakcie so sebou nesú riziko potratu (v raných fázach) a predčasný pôrod (v poslednom trimestri).

Lekári neodporúčajú užívať lieky obsahujúce alkaloidy z termopriestoru tehotným ženám. Môžu sa používať iba ako posledná možnosť (ale je lepšie nájsť bezpečnejší rastlinný produkt) v obmedzenom dávkovaní stanovenom ošetrujúcim lekárom, berúc do úvahy stav ženy, a nie pred tretím trimestrom tehotenstva.

Kontraindikácie

Predtým, než začnete užívať akýkoľvek liek, musíte sa najprv oboznámiť s takou dôležitou látkou, ktorá umožňuje obnoviť zdravie jedného tela a nepoškodiť ostatných. Koniec koncov, aj prirodzené zloženie tabliet s termopriečkami nie je dôkazom absolútnej bezpečnosti. A extrahovať Thermopsis a sóda dráždi nielen priedušiek, ale aj na sliznicu žalúdka a čriev, ktoré je primárny nebezpečné ulcerózna lézie gastrointestinálneho traktu v akútnej.

Rovnako ako iné lieky, uvedené tablety sa neodporúčajú používať lekári s precitlivenosťou na ktorúkoľvek zložku lieku, a preto nevyvolávajú závažné alergické a anafylaktické reakcie. Nebezpečná aktivácia priedušiek na tvorbu sputa v patológii, ktorá je sprevádzaná hemoptýzou. Opatrnosť sa má pozorovať u pacientov s akútnymi formami zápalových ochorení obličiek (pyelonefritída a glomerulonefritída), pretože odstránenie zložiek lieku z tela sa primárne týka tohto orgánu.

trusted-source[9], [10], [11]

Vedľajšie účinky Termopy od kašľa

Bez ohľadu na formu uvoľňovania môžu liečivá s termopriečkou primárne spôsobiť negatívne reakcie z gastrointestinálneho traktu. Môže to byť nevoľnosť, epigastrická bolesť, vracanie (najmä pri prekročení dávky) spôsobené dráždivým účinkom rastlinných alkaloidov na receptory žalúdočnej sliznice a pažeráka.

U ľudí s určitými znakmi imunitného systému môže rastlina spôsobiť alergické reakcie rôznej závažnosti vrátane anafylaktického šoku a angioedému hrdla.

trusted-source[12], [13], [14]

Dávkovanie a podávanie

Čo sa týka tabliet s termopriem a sódy, lekári odporúčajú, aby ste ich užívali trikrát denne. Jedna dávka pre dospelých pacientov - 1 tableta. U dospievajúcich vo veku 12 až 18 rokov môže lekár, v závislosti od závažnosti stavu a charakteristík organizmu dieťaťa, určiť ½ alebo 1 tabletu na príjem. Pre deti vo veku od 6 do 12 rokov predpisujú pediatri opatrne tabletky, pričom dávku obmedzujú na ½ tabliet.

Žuvanie tabliet je nežiaduce, pretože týmto spôsobom sa zvyšuje len negatívny účinok na žalúdok. Sú prehltnuté celé (alebo v polovici) a vypláchnuté teplou vodou vo veľkom množstve, čo navyše prispieva k zriedeniu spúta v prieduškách.

Trvanie liečby liekom, bez ohľadu na vek, môže byť od 3 do 7 dní. Ale viac ako týždeň, aby sa lieky neodporúča lekári sami.

Termopy sa považuje za jedovatú rastlinu, preto je potrebné ju deťom poskytnúť veľmi opatrne. V mnohých ohľadoch táto skutočnosť vysvetľuje zákaz používania tabliet na liečbu detí mladších ako 12 rokov a nedostatok informácií o bezpečnosti liekov v detstve (neboli klinické skúšky). Tento zákaz sa však uskutočňuje iba na papieri s vytlačenými pokynmi. Lekári, obchádzajúci pokyny, úspešne liečia tablety termopriestorov z detského kašľa, začínajúc od 6 rokov a ešte skôr. K dnešnému dňu nedošlo k negatívnym dôsledkom.

trusted-source[15], [16]

Interakcie s inými liekmi

Terapia z kašľa sa nepoužíva na účely zastavenia záchvatov kašľa, ale na ich stimuláciu a uľahčenie vylučovania spúta z priedušiek. Ich pôsobenie je opakom účinkov antitusík. Ak sa expektorant používa paralelne a drogy s tlmiacimi účinkami na centrum kašľa (napríklad lieky na báze kodeínu), výsledok môže byť dosť smutný. Termopísky zo suchého kašľa budú stimulovať produkciu hlienu, bude tu veľa hlienu a túžba po jeho vydychovaní zmizne. To povedie k stagnujúcim javom v prieduškách, ktoré len zhoršujú zápal.

Antitusické lieky si zaslúžia už na konci ochorenia, keď neproduktívny kašeľ pôsobí ako zvyškový fenomén a už nie je spojený s infekčným a zápalovým procesom.

Pretože všetky prípravky termopriestorov sú určené na orálne podávanie, t.j. Prechádza cez gastrointestinálny trakt, ich absorpcia môže mať negatívny vplyv na príjem liekov, ktoré chránia žalúdok a črevnú sliznicu pred podráždením a majú obalový účinok. Ide o antacidá, enterosorbenty, lieky, ktoré znižujú kyslosť žalúdka. Takéto lieky sa majú užívať 1,5-2 hodiny pred liečbou termopriem alebo po rovnakom čase po užití odvykacieho prípravku.

trusted-source[17], [18]

Podmienky skladovania

Tablety z kašľa s termopriem a sódu sa odporúčajú skladovať pri izbovej teplote, ale musia byť chránené pred slnečným žiarením a vlhkosťou. 

trusted-source[19], [20]

Čas použiteľnosti

V tomto prípade môžete očakávať, že liek účinne bojuje proti kašľu po celú dobu trvanlivosti, ktorá je 4 roky.

trusted-source[21], [22], [23]

Recenzia o termopise

Pred niekoľkými desaťročiami sa zdá, že "tablety z kašľa", ktorej hlavnou účinnou látkou je kopijovitá termoprička, nezanikol. A to nie je nízka cena za tento a iné formy liekov s vyššie uvedenou liečivou bylinkou. Napokon, ak by tablety, elixíry a sirupy z termoprilu nemali uvedený účinok, jednoducho by prestanili nakupovať aj napriek nákladom. Zdravie je drahšie.

Po prečítaní recenzie o príprave rôznych foriem uvoľňovania môžu byť istí, že drvivá väčšina dospelých pacientov a rodičia detí, ktoré museli byť ošetrené sirup, tinktúra alebo tabliet viac ako spokojní s týmto efektívnym a lacným lieku pre liečbu kašľa v mnohých prípadoch nie sú oneskorené viac ako 5 dní. Ako dôležitá je zrejmé, tí, ktorí už museli vysporiadať s bronchitídou alebo priedušnice, keď sa zobrazí kašeľ mučení dňom i nocou, a hlienu s veľkými ťažkosťami a bolesťou v krku.

Pokiaľ ide o vedľajšie účinky, prakticky sa nikde neuvádzajú, čo naznačuje, že sú veľmi zriedkavé. Táto skutočnosť sa môže považovať za ďalší prírastok liekov s termoprúdom.

Je jasné, že nemôžu robiť len slová vďaky výrobcom takých účinných liekov. Rovnako ako pri iných liekoch, v smere prostriedkov s termopriem sú aj negatívne recenzie. Asi 5-8% ľudí píše, že nepodporujú predpísanú drogu. Vzhľadom na nízke percento negatívnych recenzií však môžeme hovoriť viac o jednotlivých charakteristikách organizmu takýchto pacientov, ktoré sa ukázali ako necitlivé voči pôsobeniu termopriestorov. To nie je známkou neúčinnosti drogy. Určité percento porúch pri liečbe konkrétnych liekov je vždy, ale čím je menej (v tomto prípade je tento percentuálny podiel nízky), tým účinnejší je liek.

A ešte jedna vec, ktorá nie je vždy braná do úvahy tým, ktorí píšu negatívne recenzie. Prípravy termopripisu patria do kategórie expektorantov, aj keď je do mechanizmu ich účinku začlenený určitý antitusický účinok. Niektorí pacienti, vyčerpaní kašľom, si myslia, že užívanie špeciálnych anti-tussívnych liekov neublíži a neovplyvní účinok expektorantov, ale jednoducho zníži intenzitu kašľa.

V praxi sa zdá, že antitusické lieky skutočne znižujú aktivitu expektorantov. Okrem toho, zvýšenie sekrécie bronchiálnych žliaz, dráždi pomocou termopsisa pri inhibícii reflex kašľa povedie k hlienu upchávaniu priedušiek a znížených lumen, cez ktorý vzduch vstupuje do pľúc. Z tohto dôvodu, takéto recenzie, že termoprička len zhoršila chorobu, kašeľ sa zmenšil, ale dýchanie je teraz ťažšie.

Opäť vám pripomenieme, že antitusické lieky a expektoranti sú lieky s opačným účinkom a je zbytočné ich spoločne používať. A účel takýchto liekov je úplne iný.

Analógy liekov s termoprúdou

Termopíska kopinatá je bylinka, ktorá sa najčastejšie používa na kašeľ. Všetky vyššie uvedené formy liečiv s termopriem majú výrazný expektorantný účinok, ktorý sa javí ako celkom bezpečný vzhľadom na zloženie rastlín liekov.

Čo môžete ponúknuť z kašľa namiesto termopriestoru? Medzi syntetickými drogami v popredí na báze lieky ambroxolu (tablety "Ambroxol hydrochlorid", tablety, sirupy a roztoky "Cough", "Ambrobene", " Mucosolvan ", atď.), A "Bromhexin". Vyznačujú sa vysokou účinnosťou a rýchlosťou, ale ako môžu mať všetky chemické látky negatívny vplyv na telo.

Vzhľadom k tomu, nedávna farmaceutický priemysel stále viac prikláňa k prírodné produkty, posúdenie opodstatnenosti vlastností mnohých bylín a rastlín, potom sa na pultoch lekární nájdete a bezpečnejších liekov pre boj s suchý kašeľ a dýchavičnosť vlhké. Takéto prípravky majú základ zo liečivých bylín, ktoré súčasne zriedia spúta a pomáhajú pri rýchlom postupe v prieduškách až po výstup.

Ďalšie formy tabliet nahradiť termopsisa možno predpokladať, tablety " Mukaltin " (prípravok na báze koreň marshmallow), "Bronchipret" (pupalka + tymián ) a "Pektusin" (mentol + eukalyptus), lízanky "Suprema Laure," pastilka "Bronhikum" tablet (sozhe) "Prospan".

Keď sa suché a mokré obtiažny kašeľ môže tiež obrátiť k lekárovi Thiessen kvapôčky rastlinné sirupy proti kašľu "Pertussin" "sirup marshmallow", "Alteyka" "sirup skorocel", "sladkého drievka extrakt", "Prospan", "Evkabal" " Gedeliks ", "Gerbion", "Bronhikum" et al.

Takmer všetky tieto lieky sú vhodné na liečbu dospelých a detí (vek by mal byť špecifikovaný v návodoch) a mali dobré recenzie. Ale nie všetky prípravky majú rovnakú nízku cenu ako prípravky z termopriestoru.

Výber liekov proti kašľu v lekárňach pre dnešok je dostatočne veľký na to, aby vyzdvihol liek a chuť a na vrecku. Termopy od kašľa je jednou z variant účinnej a lacnej liečby, ktorá je k dispozícii takmer všetkým. Preto má zmysel začať s tým. Možno v budúcnosti a nemusíte míňať peniaze na drahé expektoráty. Porážka nepriateľa (kašeľ) s minimálnymi stratami (náklady) je dvojitým víťazstvom.

trusted-source[24], [25]

Farmakologická skupina

Отхаркивающие средства растительного происхождения

Farmakologický účinok

Отхаркивающие препараты

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Termopy od suchého kašľa" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.