Všeobecné informácie o menopauze

Krvné testy hormónov s menopauzou u žien

Žiadna žena sa nemôže vyhnúť fyziologickej reštrukturalizácii tela spojenej so zánikom plodonosnej funkcie, inými slovami menopauza, ktorej hlavným rysom je ukončenie menštruácie.

Suchosť kože rúk, nôh a slizníc s menopauzou

Jedným z príznakov menopauzy je suchosť kože. S vyvrcholením každá žena čelí tomuto problému. Zvážte príčiny tejto patológie a jej liečby.

Pohlavie po menopauze

S vekom, tak u mužov, ako aj u žien, sexuálna túžba postupne klesá, ale podľa gerontológov, pre ženy, sex po menopauze stráca hodnotu dvakrát až trikrát častejšie.

Chirurgická menopauza u žien: prúd, ako dlho trvá

Patologické zmeny ženského reprodukčného systému spôsobené umelými prostriedkami sú chirurgické menopauzy. Zvážte jeho príčiny, liečebné metódy a prognózu.

Príčiny stavov s menopauzou: krvácanie z maternice, vyprázdňovanie a salva, príliv a odliv

Každá žena v jej živote prežíva zmeny v sexuálnej oblasti súvisiace s vekom, v dôsledku čoho zmizne reprodukčná funkcia a menštruačný cyklus sa končí.

Profylaxia menopauzy po 40 rokoch

Aby sa zabránilo nástupu menopauzy je nemožné, ale žena môže znížiť silu prejavov nepríjemných symptómov doprevádzajúcich tento stav a starať sa o svoje vlastné zdravie vopred.

Tehotenstvo počas menopauzy

Hlavnou funkciou ženy je dať život novej osobe, nie v žiadnom veku. Na prelome 43-45 rokov vo fyziológii žien dochádza k zmenám: vývoj pohlavných hormónov postupne stráca, ovulácia a produkcia folikulov vaječníkmi oslabuje.

Klíma bez prílivu

S vekom skôr alebo neskôr, ale klimaktérium prichádza ku každej žene. Za to nestojí za panicking, ale pripravovanie sa na toto obdobie by bolo veľmi užitočné.

Predčasná menopauza u žien

Predčasná menopauza u žien je diagnostikovaná pred dosiahnutím veku 45 rokov a prejavuje sa ako čiastočné alebo úplné zastavenie menštruačného cyklu. Takýto problém najčastejšie naznačuje určité porušenia v tele, s výnimkou prípadov, keď príčinou vzniku menopauzy je dedičný faktor.

Porušenia pri klimakteriách

Porušovanie menopauzy sa vyskytuje nielen v reprodukčnom systéme a vnútorných pohlavných orgánoch, ale aj v iných orgánoch a systémoch.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.