Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Profylaxia menopauzy po 40 rokoch

Lekársky expert článku

Endokrinológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.06.2018

Aby sa zabránilo nástupu menopauzy je nemožné, ale žena môže znížiť silu prejavov nepríjemných symptómov doprevádzajúcich tento stav a starať sa o svoje vlastné zdravie vopred.

Profylaxia menopauzy si vyžaduje aktívny životný štýl a správnu výživu. Mali by ste tiež vykonávať rôzne cvičenia na udržanie dobrého fyzického tvaru. Tieto opatrenia pomôžu zlepšiť zdravie a pohodu a stanú sa účinnou prevenciou vzniku nepríjemných symptómov menopauzy.

Prípravky na prevenciu predčasnej menopauzy

Vzhľadom k tomu, menopauza sa vyvíja v dôsledku zlyhania vaječníkov (primárny faktor - znížená tvorba ženského pohlavného hormónu estrogénu), lieky, ktoré sú určené na profylaxiu s skorej menopauzy, zvyčajne obsahujú vo svojom zložení, že je estrogén. Tieto lieky majú svoju vlastnú špecifickosť - dávka hormónov by sa mala vybrať podľa veku ženy a spôsob užívania drog závisí od toho, či pacientka pokračuje v menštruácii.

Priebeh liečby HRT pri menopauze vždy zahŕňa jeden ďalší hormón - progesterón. Táto zložka je potrebná na to, aby poskytla maternici ochranu pred nadmernými účinkami estrogénu.

Najčastejšie v takýchto prípadoch sú predpísané nasledujúce lieky: Divina, Angelica, Ovestin a okrem toho aj Femoston a Divíšek.

Prevencia osteoporózy pri menopauze

Veľmi dôležitou súčasťou prevencie osteoporózy je fyzická aktivita (v tomto prípade musia byť dávkované). Najužitočnejšie cvičenia sú plávanie, prechádzky a hranie hier. Je kontraindikované, že beží na dlhé vzdialenosti, vykonáva skoky a silové záťaže, pretože takéto cvičenia výrazne preťažujú kostný systém. Okrem toho je potrebné prestať fajčiť, pretože fajčenie zasahuje do procesov asimilácie vápnika.

Je tiež nutné dodržiavať diétu - jesť potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo vápnika (ako je mlieko a ďalšie mliečne výrobky), vitamínov a skupina D (túto látku veľa vo vajciach a tučných rýb).

Pre zachovanie požadovanej úrovne v tele vitamínu D, a je potrebné vápnik piť produktov, ktoré obsahujú tieto látky, - ako je napríklad vápnik D3 Nycomed, Upsavit vápnika, a okrem toho natekala D3 a ďalšie.

Lieky vápnika sú kontraindikované iba vtedy, ak má pacient hyperkalciúriu alebo hyperkalcémiu. V iných prípadoch je liek predpísaný v dávke maximálne 600 mg (pre čisté vápnik sa zopakuje prepočet (zvyčajne je taká dávka obsiahnutá v 1. Tabletke)). Potrebujete piť tablety spolu s jedlom, pretože s použitím vápnikových liekov na prázdny žalúdok existuje riziko tvorby kameňa v obličkách. Zároveň štúdie ukázali, že pri správnom používaní vápnikových liekov takéto komplikácie nedochádza. Štandardný režim užívania liekov je 2-3 krát denne.

Profylaxia menopauzy po 40 rokoch

Prevencia menopauzy v období po 40 rokoch obsahuje niektoré pravidlá, ktoré treba dodržiavať.

Po prvé, musíte starostlivo kontrolovať svoju hmotnosť a udržať ju na optimálnej úrovni pre vaše telo. To sa dá dosiahnuť pomocou mierneho výživového režimu - s obmedzením spotreby živočíšnych tukov a navyše so so sacharidmi a liehmi.

Kategoricky by sa nemalo povoliť výrazné skoky v obidvoch smeroch ako v smere poklesu, tak v smere nárastu. Je tiež dôležité normalizovať činnosť čriev - mali by ste používať sušené ovocie (ako hrozienka a sušené marhule so slivkami).

Okrem toho sú tiež povinné nasledujúce liečebné postupy:

  • gynekologické vyšetrenie;
  • dodanie rozlíšenia na analýzu;
  • podstúpiť postup ultrazvuku - určiť stav orgánov reprodukčného systému.

Všetky tieto postupy je potrebné vykonať bez ohľadu na to, či má žena akékoľvek prejavy klimakterického syndrómu.

Je tiež dôležité, aby sa pravidelne podieľali na cvičebnej cvičení, na gymnastických cvičeniach, chodili pešo (asi pol hodiny denne 5 krát týždenne). Okrem toho, minimálne 2 krát za rok, aby ste mohli ísť na masážne procedúry.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.