Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Krvné testy hormónov s menopauzou u žien

Lekársky expert článku

Endokrinológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 26.06.2018

Žiadna žena sa nemôže vyhnúť fyziologickej reštrukturalizácii tela spojenej so zánikom plodonosnej funkcie, inými slovami menopauza, ktorej hlavným rysom je ukončenie menštruácie. Približný vek, kedy k tomu dochádza u našich súčasníkov - niečo málo cez päťdesiat. Samotná absencia mesačného krvácania môže byť vyvolaná nielen postmenopauzou, ale aj určitými chorobami. Preto je potrebné sa uistiť, že zdravie je v poriadku, jednoducho telo vstúpilo do novej etapy svojej existencie. Takže, aké testy odovzdajte s menopauzou?

Hormonová triáda - estradiol, folitropín a luteotropín s absolútnou istotou potvrdí alebo vyvráti prítomnosť menopauzy.

Obsah krvi hlavného estrogénu - estradiolu (E2) v postmenopauze je významne znížený. Tento ukazovateľ je individuálny a pohybuje sa veľmi široko, jeho hodnota v postmenopauzálnom období je menšia ako 70-73 pmol / l a môže dosiahnuť 33 pmol / l alebo menej. Nízka hladina estradiolu a jeho nedostatok je príznakom hormonálnej substitučnej liečby.

Analýzy hormónov s menopauzou nevyhnutne zahŕňajú štúdiu o udržiavaní folitropínu (folikuly stimulujúceho hormónu). Koncentrácia tohto hormónu hypofýzy sa zvyšuje so znížením obsahu estradiolu, takže hypofýza sa pokúša aktivovať svoju syntézu. U postmenopauzálnych folitropín považované za normálne koncentrácie 37 až 100 IU / l, a je úplne prijateľná hodnota tohto indexu je vyššia ako 100 IU / l, napr., 120-130.

Normálna práca reprodukčného systému a produkcia estradiolu spolu s predchádzajúcim hormónom poskytuje luteotropín, ktorý priamo garantuje úspešné oplodnenie oocytov. Koncentrácia krvného hormónu je tiež výrazne zvýšená, normálna pre postmenopauzálnu liečbu je považovaná za úroveň 13-60 U / l, prípustné a vyššie hodnoty sú takmer 100.

Vždy venujte pozornosť pomeru foliotropínu a luteotropínu, ktorý indikuje závažnosť menopauzálneho syndrómu. Tento ukazovateľ je spravidla 0,4-0,7. A čím nižšia je hodnota, tým viac príznakov symptómov sa prejavuje.

V závislosti na stave a pacienta sťažností gynekológa môže zvážiť inú hormonálnu štúdie: krvné testy hladiny progesterónu, rovnako ako - testosterónu a / alebo prolaktínu, hormónov štítnej žľazy, a na stanovenie biochemické zloženie krvi.

Ženy v prechodnom období okrem štandardných symptómov (návaly horúčavy, skoky s krvným tlakom, podráždenosť a slzotvornosť) majú často problémy s pamäťou, slabosť a znížený výkon. V tomto veku je pravdepodobnosť vzniku srdcových a cievnych ochorení, porúch genitourinárnych porúch, porúch metabolizmu, čo vedie k negatívnym zmenám v kostiach kostry, svalov a kože. Odovzdaním včasného krvného testu s menopauzou môžete zabrániť mnohým nepríjemným a niekedy len nebezpečným okamihom po piti priebehu hormónov predpísaných lekárom.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.