Všeobecné informácie o bolesti chrbta

Prevencia a prognóza závažných bolestí chrbta

Bolesti chrbta sa považujú za pomerne častý príznak, ktorý sa môže vyskytnúť v každom veku. Najčastejšie sú spôsobené nadmerným zaťažením chrbtice, ktoré mení jeho tvar a štruktúru, čo sa odráža v lekárskych diagnózach.

Bolesť chrbta u žien

Rozdiel v fyziológii mužov a žien vedie k tomu, že bolestivé pocity na zadnej strane spôsobujú množstvo špecifických príčin, charakteristických len pre spravodlivý sex.

Bolestné body

Diagnostické bolesti sú symptomatické body, ktorých definícia môže prispieť k objasneniu alebo odhaleniu choroby, jej polohy a charakteru. Musia sa odlišovať od difúznej bolesti svalov, podkožného tkaniva atď.

Syndróm bolesti

Bolestivý syndróm - nepríjemný, niekedy netolerovateľný pocit, ktorý sa vyskytuje pri podráždení (trauma, zápal) citlivých nervových zakončení uložených v orgánoch a tkanivách.

Bolenie boleje: prečo a čo robiť?

Svalová únava na konci dňa je celkom prirodzený proces, najmä ak bol deň spojený s ťažkou fyzickou prácou. Najčastejšia únava ubližuje dolnej časti chrbta, svalov ramien a nôh. Ale príde taký čas, keď si človek začne všimnúť, že bedra bolí a je v pokoji, zatiaľ čo chôdza bolesť sa zintenzívňuje a dáva ju v ruke, potom v nohe. Je ťažšie sa ohnúť, je takmer nemožné uvoľniť chrbtové svaly, aj keď ležia.

Bolesti chrbta: čo robiť alebo urobiť a na seba riešiť?

Keď sa lekára liečí len s jednou sťažnosťou, že mu bolí chrbát, môže okamžite pomenovať viac ako tucet chorôb rôznych orgánov a tkanív, ktoré sa môžu pod takým príznakom skrývať. Keď hovoríme slovo "späť", myslíme určitú časť tela.

Poruchy zraku

Nie každý má krásnu kráľovskú pozíciu. V dnešnej dobe, keď sedavý životný štýl je čoraz bežnejší, každá sekunda má porušenie držania tela. Nižšie sú najčastejšími porušeniami držania tela u ľudí.

Stočte a zaoblené

Okrúhle späť (skloniť) - to je najčastejší odchýlky, v ktorom je veľmi výrazný hrudnej kyfóza (ktorý zachytáva časť bedrovej chrbtice) a významný pokles v bedrovej lordózy.

Postoj: typy tela a stupne vývoja porúch tela

Od štúdia ľudskej držanie tela bol navrhnutý veľký počet jeho klasifikácií (Kasperczyk 2000). Jeden z prvých bol vyvinutý v druhej polovici XIX storočia v Nemecku. Odzrkadľoval trendy v čase a hlavným kritériom pre jeho hodnotenie bol "vojenský" postoj.

Diagnóza ľudskej držanie tela

Na modernej úrovni vedomostí výraz "ústavu" odzrkadľuje jednotu morfologickej a funkčnej organizácie človeka, ktorá sa odzrkadľuje v jednotlivých znakoch jej štruktúry a funkcií. Ich zmeny sú odpoveďou tela na neustále sa meniace faktory prostredia.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.