Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Stočte a zaoblené

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.06.2018

Okrúhle späť (skloniť) - to je najčastejší odchýlky, v ktorom je veľmi výrazný hrudnej kyfóza (ktorý zachytáva časť bedrovej chrbtice) a významný pokles v bedrovej lordózy. Sklon je charakterizovaný tým, že hlava je zvyčajne naklonená dopredu; hrudník je sploštený; Ramená sú spustené dopredu; lopatky sú pterygoidné; chrbát je okrúhly; vybíjanie alebo zavesenie brucha; hýžď sploštený; kolená sú napoly ohnuté. Svaly trupu sú v tejto polohe oslabené, takže si môžete vziať správny postoj len na krátku dobu.

Zápach by mal byť diferencovaný, najmä v predubertovom a pubertálnom veku, s takou vážnou patológiou chrbtice ako je Sheyermann-Mauova choroba.

Charakteristické črty choroby Scheuermann Mau sú bolesti chrbta (chýba v prípade, že kolesá zadnej), ako aj vážne obmedzuje pohyblivosť chrbtice v torakolumbální oddelení. Okrem toho, je detekovaná vo Scheuermann ochorení Mau na röntgenových snímkach sagitálnej profil chrbtice klin deformácie stavcových tiel, SHmorlja herniácie, intervertebrálnych priestor zužujúci kyfózy zóne.

S okrúhlym chrbtom sú výrazne vyjadrené hrudná kyfóza a bedrová lordóza; zvýšil uhol panvy; zadky výrazne vyčnievajú späť, brucho vyčnieva; pás skrátený; Hlava, krk a ramená sú naklonené dopredu; hrudník je sploštený. Existuje nedostatočný rozvoj brušných svalov, čo spôsobuje zníženie vnútorných orgánov.

Toto narušenie sa musí líšiť, ak sú vyjadrené v bedrovej lordózy s spondylolistézou (pošmyknutia predné stavcového tela spolu s prekrývajúce časťou chrbtice. Vo väčšine kĺže L5 stavec).

Charakteristické znaky spondylolistézy, ktoré sa vyskytujú u detí, sú: bolestivý syndróm a obmedzenie pohyblivosti bedrovej chrbtice; symptóm "otvoru" - obrany dlhých extenzorov chrbta v bedrovej oblasti; príznakom "ďalekohľadu" je prístup oblúkového oblúka do panvových kostí a množstvo ďalších symptómov.

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.