Diabetická výživa

Fruktóza pri cukrovke typu 1 a typu 2

Bežný potravinový cukor sa skladá z dvoch sacharidov: glukózy a fruktózy. Vo voľnom stave sa nachádza vo všetkom sladkom ovocí, mede.

Maliny na cukrovku 1. A 2. Typu

Bežná červená malina (Rubus idaeus) nie je márne považovaná za dosť vodnaté bobule, pretože v 100 g čerstvých bobúľ dosahuje obsah vody takmer 86 g a množstvo vlákniny je 6,5 g.

Citrónový diabetes typu 1 a typu 2

Mnoho ľudí vie, že cukrovka je spôsobená nedostatkom (druhého typu) alebo neprítomnosťou (prvého) pankreasu, ktorý produkuje hormón inzulín potrebný na absorpciu glukózy v orgánoch a tkanivách.

Marhule na cukrovku typu 1 a typu 2

Diabetes mellitus sa vyvíja so zhoršenou produkciou hormónu inzulínu a pokračuje chronicky. Strava v takýchto prípadoch je neoddeliteľnou súčasťou liečby. A čo ovocie?

Vlašské orechy na cukrovku typu 1 a typu 2

Predpokladá sa, že rôzne druhy ovocia majú zvlášť priaznivý vplyv na orgán, ktorému sú podobné. Naše pôvodné orechy, historicky nazývané vlašské orechy, sa jasne podobajú gyrusu mozgu.

Maliny na cukrovku typu 1 a typu 2

Medzi mnohými druhmi bobúľ sú maliny obzvlášť populárne nielen pre svoju vynikajúcu chuť, ale aj pre ich nepochybné výhody. Vzhľadom na nízky glykemický index je malina na cukrovku veľmi vhodná pre stravu zameranú na stabilizáciu hladiny cukru v krvi.

Šťavy z diabetes mellitus typu 1 a 2: výhody a poškodenie

Zdravá výživa, pravidelná fyzická aktivita a často farmakoterapia sú kľúčovými zložkami liečby diabetu. Pozícia Americkej diabetickej asociácie (ADA) je, že neexistuje univerzálna strava pre ľudí s diabetom.

Topinambur s diabetes mellitus typ 1 a 2: ako variť, recepty

Artyčok Jeruzalem - odpad bez liečivých surovín. Ukazuje sa, že existuje mnoho užitočných látok v listoch, ktoré môžu mať terapeutický účinok pri diabete.

Syr s diabetes mellitus typu 1 a 2

Syr právom zaujíma jedno z prvých miest medzi chutnými a zároveň výživnými potravinami, ktoré tvoria bežnú stravu každého z nás. Niektoré štúdie tvrdia, že iba dva kusy syra denne môžu znížiť riziko diabetu.

Pivo s diabetes mellitus typu 1 a 2

Pre zdravé telo môže byť pivo veľmi užitočné, pretože obsahuje veľa bielkovín, vitamínov B1, B2, B6, B12, kyselinu listovú, kyselinu askorbovú, fenolické a minerálne zlúčeniny, fytoestrogény, soli organických kyselín.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.