Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vitamíny pre ženy po 40 rokoch

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Menštruačná funkcia ženského tela začína výrazne oslabovať po 40 rokoch - to je signál, že začína postupný proces starnutia. V období 40-45 rokov je mimoriadne aktívny, pretože sa znižuje tvorba estrogénu ovarií (hlavné hormóny, ktoré podporujú krásu, mládež a reprodukčné funkcie). Keďže tento proces nemožno zastaviť, žena musí používať metódy, ktoré mu pomôžu spomaliť a udržať telo v dobrom tóne. Preto sa vitamíny používajú pre ženy po 40 rokoch, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Táto skupina zahŕňa nasledujúce vitamíny: A, E, C a F, rovnako ako B12. Vďaka antioxidantom môže byť rýchlosť starnutia spomalená.

Klasifikácia ATC

A11BA Поливитамины

Aktívne zložky

Поливитамины

Indikácia Vitamíny pre ženy po 40 rokoch

Medzi náznaky používania vitamínových liekov: zvýšená únava, znížená imunita a nedostatok energie, zmeny súvisiace s vekom v tele, ako aj prevencia predčasnej menopauzy. Okrem toho sú vitamíny indikované pri liečbe nedostatku vitamínov alebo hypovitaminózy, ako aj pri eliminácii nedostatku minerálnych zložiek.

Sú používané v prípadoch, vegetovascular alebo psycho-emočné poruchy, pred menopauzou, menopauza a postmenopause (pre elimináciu symptómy, ako poruchy spánku, potenie, návaly tepla, zmeny nálady, závažná nervová dráždivosť stav apatia ). Ďalej vitamíny sú vzaté eliminovať nerovnováhu v tele, ktoré sú spojené s poklesom hladiny estrogénov v priebehu menopauzy.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Formulár uvoľnenia

Vitamíny "Žena 40 Plus" sú dostupné vo forme tabliet (900 mg).

Complitite je dostupný vo forme tabliet (10 kusov na blistri v jednom zväzku). K dispozícii aj v 30 alebo 60 kusoch. V polymérových plechovkách.

Tsi-Klim v tabletách s hmotnosťou 20 mg. Jedna polymérová nádoba môže obsahovať 30 alebo 40 alebo 60/90 tab. Balík obsahuje jednu banku. Vyrába sa tiež v blistrových platniach - na 1. Blistri s 20 tabuľkami. Balenie môže obsahovať 1 alebo 2, 3 alebo 4 blistre.

Vlastnosti vitamínov pre ženy po 40 rokoch sú považované na príklade lieku Tsi-Klim.

Komplex vitamínov pre ženy po 40 rokoch

Nasýpte telo potrebnými látkami a vyrovnajte ich úroveň s komplexmi vitamínov, ktoré je možné zakúpiť v lekárni. Po veku 40 rokov sa odporúča vybrať nasledujúce lieky: Vitrum alebo Centrum, rovnako ako Alphabet alebo Complit.

Existuje niekoľko rôznych vitamínových liekov zo série Vitrum:

  • Beauty Elite, ktorá obsahuje rastlinné výťažky a vitamíny, ktoré majú priaznivý účinok na vlasy a pokožku, čo prispieva k ich zdraviu;
  • Perfomens vitamín-minerálny komplex s prídavkom ženšenového extraktu, ktorý prispieva k zvýšeniu pracovnej kapacity;
  • Osteomag, ktorý pomáha posilňovať kosti (často sa užíva ako profylaktika proti zlomeninám);
  • Memori, doplnený výťažkom Ginkgo Biloba - aktivuje činnosť mozgu, eliminuje únavu a zvyšuje koncentráciu;
  • Atherolín sa používa ako preventívne opatrenie proti rozvoju osteoporózy.

Komplex vitamínov z radu Abeceda pre ženy staršie ako 40 rokov je tiež zastúpený rôznymi liekmi, z ktorých jeden môže byť vybraný, ktorý plne uspokojí všetky potreby:

  • Classic, ktorá obsahuje kompletnú sadu všetkých potrebných komponentov, užitočných pre ženskú telo;
  • Kozmetika - komplex, ktorý podporuje oživenie tela, ako aj zlepšenie všetkých jeho štruktúr - koža, nechty, vlasy;
  • Energia - multivitamínový komplex, ktorý je doplnený výťažkami z višní magnólie a ženšenu. Tieto zložky pomáhajú posilňovať imunitný systém a súčasne dodávajú vitalitu.

"Complivit" by mali brať ženy staršie ako 45 rokov. Všetky aktívne zložky tohto vitamínového komplexu prispievajú k zlepšeniu metabolických procesov, znižujú prejavy menopauzy a tiež normalizujú hormonálne pozadie.

"Centrum" je univerzálny nástroj, ktorý je vhodný pre ženy v období od 18 do 50 rokov. Omladenie a rehabilitácia organizmu pomáha zložkám prípravku 11 minerálov, rovnako ako 13 vitamínov.

trusted-source[5], [6]

Farmakodynamika

Tsi-Klim má estrogénový a upokojujúci účinok, ktorý pozitívne ovplyvňuje vegetatívnu NA. Liečivo znižuje hladinu lutropínov a folitropínov, čím zvyšuje hladinu estradiolu. To vám umožňuje zachrániť ženské telo od raných klimakterických porúch (vegetovoskulárne aj psychoemotional) a tiež z problémov spojených so skutočnosťou, že v tomto veku hladina estradiolu klesá.

Liečivý účinok Qi-Klimu sa postupne objavuje - prejavy sa začínajú objavovať asi po 2 až 4 týždňoch. Terapie.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Používajte Vitamíny pre ženy po 40 rokoch počas tehotenstva

Väčšina vitamínových komplexov (ako napríklad Tsi-Klim) sa nesmie používať počas tehotenstva.

Kontraindikácie

Medzi kontraindikáciami: precitlivenosť na aktívne zložky liekov, dojčenie, rovnako ako tehotenstvo a estrogén-dependentné nádory. Niektoré lieky by mali byť predpisované s opatrnosťou v poruchách pečene, traumou alebo mozgovou chorobou, epilepsiou (v týchto prípadoch predpisujte, že liek môže iba lekár).

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Vedľajšie účinky Vitamíny pre ženy po 40 rokoch

Vedľajší účinok pri užívaní takýchto liekov môže byť alergická reakcia v prípade zvýšenej citlivosti na zložky liekov. Navyše príležitostne môže byť bolesť v epigastrickej oblasti alebo zvýšenie hmotnosti.

trusted-source[23], [24], [25]

Dávkovanie a podávanie

Tablety "Žena 40 Plus" užívajú jeden deň denne na jedlo. Dĺžka trvania liečby by mala byť najmenej 1 mesiac, ale optimálne obdobie je v rozmedzí 3 až 6 mesiacov.

Complibitída sa podáva perorálne po jedle. Dávkovanie s hypovitaminózou - 1 tabuľka. 1 r./den a za podmienok, ktoré sú sprevádzané vysokou požiadavkou organizmu na minerály s vitamínmi - 1 tabuľka. Dvakrát denne. Trvanie liečebného cyklu určuje lekár.

Qi-Klim sa konzumuje bez žuvania, premyje sa vodou, v dávke 1 tabuľka. Dvakrát denne. Mali by ste sa pokúsiť užívať liek súčasne (ráno a večer). Dĺžka trvania liečby určuje lekár.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Predávkovať

Príznaky predávkovania liekom Qi-Klim: v tomto prípade je obvykle prítomná dyspepsia, porucha pečene alebo epigastralgia. Na odstránenie týchto porúch sa používa symptomatická terapia.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Interakcie s inými liekmi

V lieku Complymita je vápnik prítomný so železom, čo spomaľuje intestinálnu absorpciu antibiotík, ktoré sú klasifikované ako tetracyklíny alebo sú deriváty fluórochinolónov. Pri kombinácii s krátkodobo pôsobiacimi sulfanilamidmi alebo vitamínom C sa zvyšuje možnosť výskytu kryštalúria. Antacidá, ktoré obsahujú vápnik a hliník a okrem toho horčík a cholestyramín, znižujú absorpciu železa. Pri kombinácii s diuretikami z kategórie tiazidov sa zvyšuje riziko hyperkalcémie.

Tsi-Klim sa nemôže používať spolu s inými liekmi obsahujúcimi extrakt tsimicifugi, pretože v takom prípade sa môže vyskytnúť predávkovanie.

trusted-source[38], [39]

Podmienky skladovania

Farmaceutické vitamíny by sa mali uchovávať na suchom mieste, uzavreté pre deti a od slnka. Teplota by nemala presiahnuť 25 ° C.

trusted-source[40], [41], [42]

Čas použiteľnosti

Farmaceutické vitamíny pre ženy po 40 rokoch sa môžu používať 2 roky od dátumu výroby.

trusted-source[43]

Najlepšie vitamíny po 40 rokoch pre ženy

Pretože po začiatku 40 rokov v ženskom tele začne vážne hormonálne úpravy, musí sa udržiavať s použitím vitamínov.

Vitamín A je silný antioxidant, ktorý má priaznivý vplyv na stav vlasov, kostí, pokožky a videnia. Zároveň spomaľuje proces starnutia, urýchľuje tvorbu kolagénu a elastínu - to prispieva k zlepšeniu prekrvenia pokožky a posilňujú kapiláry a navyše k omladeniu pleti. Používajte ho v prípadoch, keď je pokožka vysušená a začína sa odlupovať.

Príjem vitamínu A by sa mal vykonávať iba na základe pokynov lekára, pretože môže byť toxický vo veľkej dávke.

Táto látka sa nachádza v nasledujúcich výrobkoch: smotana, maslo, treska pečene a bravčová pečeň, vajcia, mastné ryby a červený kaviár.

Vitamín C má tiež priaznivý vplyv na pružnosť pokožky, posilňuje cievne steny, pomáha obnoviť prirodzenú farbu tváre, a tiež stimuluje tvorbu kolagénu.

Potraviny, v ktorých je prítomný tento vitamín, musia byť konzumované suroviny, pretože tepelné spracovanie ich zničí. Nachádza sa v nasledujúcich potravinách: pesová ruža, rakytník, červená paprika, čierne ríbezle, kapusta, rovnako ako citrusy.

Vitamín B12 je aktívnym účastníkom metabolizmu tukov a okrem sacharidov a bielkovín. Podporuje syntézu tkaniva a tiež posilňuje kosti a zúčastňuje sa na ich raste - to je veľmi dôležité pre ženy počas menopauzy.

Tento vitamín je iba v produktoch živočíšneho pôvodu: mäso a ryby, ako aj pečeň, syr a mlieko.

Vitamín D posilňuje kosti, podporuje vstrebávanie vápnika do krvi z čreva a tiež zabraňuje vzniku depresie. Chráni pokožku pred starnutím. V potravinách je pomerne malá, takže telo musí dostať túto látku cez slnečné kúpele. V zime je potrebné jesť viac žĺtkov, húb a mastných rýb alebo špeciálnych komplexov vitamínov.

Vitamín K podporuje dlhú životnosť a dáva pocit vitality. Súčasne produkuje polovica množstva tejto látky potrebnej pre organizmus a druhá môže byť získaná jedením rastlinných potravín. Tento vitamín posilňuje cievne steny a zlepšuje zrážanlivosť krvi. Podporuje zdravé fungovanie obličiek, ako aj mineralizáciu kostného tkaniva. Nedostatok tohto vitamínu vedie k vzniku tmavých kruhov pod očami - to sa často vyskytuje u žien po 40 rokoch.

Vitamín K je možné získať z takýchto výrobkov: špenát, brokolica, listová zelená zelenina, biela kapusta a karfiol. Okrem toho, že má v tekvica s cuketou a špargľou a uhorky, paradajky a hrášok, zelený čaj a šípky, cereálie, ovsené vločky, zemiaky. A tiež banány, kivi a avokádo.

Farmakologická skupina

Витамины и витаминоподобные средства в комбинациях

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Vitamíny pre ženy po 40 rokoch" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.