Typy a príznaky cukrovky

Diabetes mellitus typ LADA

Ako sa zdôvodní prideľovanie iného typu diabetu, klinická prax, ale problémy spojené s touto patológiou sú neustále diskutované odborníkmi v oblasti endokrinológie.

Čo bolí diabetes typu 1 a typu 2?

V prípade diabetes je endokrinný patológia spojená s porušením najdôležitejšie energie substrátu homeostázy v tele - glukózu, rôzne lokalizácie bolesti diabetu nastať jeho komplikácií v dôsledku predĺženej hyperglykémie

Svrbenie kože pri diabetes mellitus typu 1 a typu 2

Svrbenie môže byť silné, obťažujúce. Niekedy sa stane neznesiteľnou a prakticky prináša človeku nervozitu.

Symptómy cukrovky

Symptómy diabetes mellitus sa prejavujú dvomi spôsobmi. Je to spôsobené akútnym alebo chronickým nedostatkom inzulínu, čo môže byť absolútne alebo relatívne.

Trofické vredy pri cukrovke

Trofické vredy diabetu - patologický stav zastavenia v tejto patológii endokrinného systému, ktorý sa vyskytuje na pozadí periférnych nervov, ciev, kože a mäkkých tkanív, kostí a kĺbov, a prejavuje akútnymi a chronickými vredových vád, poškodenie kostí-artikulárny, hnisavých nekrotická a gangrenózne ischemických procesov.

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia je mikroangionatá s primárnou léziou precapilárnych arteriol, kapilár a postkapilárnych žiliek s možným zapojením ciev väčšej ráže.

Diabetes insipidus obličiek

Diabetes insipidus obličiek zahŕňa polyúriu, polydipsiu a neschopnosť obličiek koncentrovať moč.

Symptómy diabetickej neuropatie

Tunelové neuropatie sú primárne spojené nie s narušením zásobovania krvou alebo metabolizmom nervov, ale s ich kompresiou v anatomicky podmienených "tuneloch".

Kožné zmeny v diabete mellitus. Spôsobuje. Príznaky. Diagnóza. Liečba

Kožné vyrážky sa môžu vyskytnúť v primárnej (diabetes závislý na inzulíne a insulinezavisimy) a sekundárne (pankreatické lézie s intoxikáciou, chirurgia, atď) Diabetes.

Rodina, alebo kongenitálny diabetes insipidus

Rodina alebo vrodené diabetes insipidus je extrémne zriedkavé ochorenie, ktoré sa vyskytuje v ranom detstve bez ohľadu na pohlavie. V patoanatomickom výskume bola nedostatočná tvorba superoptických neurónov hypotalamu menej častá ako paraventrikulárne; Zistila sa aj znížená neurohypofýza.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.