Diagnóza osteochondrózy

Röntgenové príznaky poškodenia vaginálneho aparátu chrbtice

Boli navrhnuté röntgenové príznaky poškodenia vaginálneho aparátu chrbtice, ktoré umožňujú sústrediť pozornosť špecialistov na morfologické poruchy a porovnať ich s klinickými prejavmi traumy.

Diagnóza osteochondrózy lumbosakrálnej chrbtice

Degeneratívne dystrofické zmeny medzistavcových platničiek pri osteochondróze lumbosakrálnej chrbtice, sprevádzané jedným alebo inými neurologickými príznakmi, takmer vždy sprevádzajú porušovanie normálnej statiky a biomechaniky chrbtice, čo je obzvlášť zjavné v lumbosakrálnej oblasti.

Diagnóza osteochondrózy hrudnej chrbtice

Napriek tomu, že pacient môže sťažovať na bolesť v určitej oblasti na zadnej strane, sa musí vždy skúmať pohyblivosť oboch častí chrbtice - hrudnej a bedrovej, ako aj konkrétne porušenie, môže dôjsť k zníženiu rozsahu pohybu v určitom smere; Symptómy v jednom oddelení môžu byť prejavom poruchy, v inej (napríklad hrudná kyfóza zvyšuje bedrovú lordózu).

Diagnóza osteochondrózy krčnej chrbtice

Príznaky degeneratívnych ochorení disku krčnej chrbtice - ostrého debute bolesti a zvýšenú bolesť počas aktívnych pohybov krku a spôsobuje jav medzistavcových foramen (Sterling fenomén) - nútené pasívne sklon hlavy pacienta na stranu postihnutej chrbtice vedie k exacerbácii bolesti. Tento jav je založený na znížení priemeru medzistavcového foramenu s dodatočným stlačením koreňa.

Diagnóza osteochondrózy: všeobecné vyšetrenie

Všeobecné preskúmanie sa vykonáva podľa určitého plánu: najprv posúdiť všeobecný stav pacienta podľa stavu jeho vedomia, postavenie celku vonkajších znakov ústavy, rast a typ ústavy, držanie tela a chôdza. Následne sa postupne skúmajú koža, podkožné tkanivo, lymfatické uzliny, trup, končatiny a svalový systém.

Diagnóza osteochondrózy

Klinická a funkčné vyšetrenia pacientov s ochorením chrbtice na základe všeobecných zásad uznávaných výskumných v medicíne: zber anamnézy, fyzikálneho vyšetrenia, pohmat, ktoré upresňujú povahu a rozsah porušení motorických funkcií.

Röntgenová diagnostika osteochondrózy

V posledných rokoch sa významne zvýšila úloha röntgenového vyšetrenia pri osteochondróze chrbtice. Uskutočňuje sa primárne na určenie možností sekundárneho vplyvu zmien v miechovom segmente na miechu, korene a cievy, ako aj na vylúčenie primárnych kostných zmien a lézií rôznych etiológií (vývojové anomálie, nádory atď.).

Vizuálne kritériá statiky a dynamiky muskuloskeletálneho systému

Vizuálne diagnostika - jednou z metód používaných na detekciu viditeľných kritériá pre porušenie pohybového aparátu, stupeň ich závažnosti, variabilita pod vplyvom iracionálne fyzickej námahe počas telesnej výchovy a športu, ako aj liečebných zákrokov (v období rekonvalescencie).

Diagnóza osteochondrózy: stav svalového systému

Pri externom vyšetrení, stupni a rovnomernosti vývoja svalstva sa uvádza jeho úľava. Stupeň vývoja svalov sa hodnotí ako dobrý, uspokojivý a slabý.

Diagnóza osteochondrózy: vyšetrenie končatín

Keď sa odporúča cieľom štúdie na určenie prvé významné zmeny, ktoré porušujú funkciu celej končatiny, a potom pokračovať vizuálnou prehliadkou postihnutej oblasti, a až do konca prehliadanie štúdium zmien v nadväzujúcich segmentov, a upozorňuje na stav svalov a povahu kompenzačných zmien.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.