Všeobecné informácie o očkovaniach

Osvedčenie o očkovaní pre dieťa a dospelého

Preventívne očkovanie sa musí vykonať od narodenia dieťaťa. Pomôžu vytvoriť imunity, chrániť pred mnohými nebezpečnými infekčnými a smrteľnými chorobami. Informácie o tom, ktoré očkovania sa vykonávajú, sú vždy predmetom prísnej kontroly.

Kontraindikácie očkovania

Moderné vakcíny majú minimálnu kontraindikácie, ktoré sú oslobodené od maximálnych balastných látok, konzervačných látok a alergénov, takže môžu byť použité v drvivej väčšine detí a dospelých, a to bez akýchkoľvek predbežných štúdií alebo analýzy. Na všetky očkovacie látky sú dve vzájomne súvisiace kontraindikácie - alergické reakcie na zložky vakcíny a silná reakcia alebo komplikácia na predchádzajúcu dávku tejto očkovacej látky.

Komplikácie po BCG vakcíne

Komplikácie po BCG sa považujú za lokálny tuberkulózny proces a mal by ich liečiť pediatrický špecialista TB. Ďalšie očkovania počas liečby kvôli komplikáciám sú prísne zakázané.

Očkovanie osôb s imunodeficienciou

Pre všetkých ľudí, ktorí majú imunodeficienciu, sú nebezpečné len živé vakcíny, ktoré môžu spôsobiť ochorenie. Diagnóza imunodeficiencie je klinická, hoci vyžaduje laboratórne potvrdenie.

Monitorovanie a vyšetrovanie komplikácií po očkovaní

Monitorovanie postvakcinačných komplikácií (PVO) je systém neustáleho monitorovania bezpečnosti MIBP v podmienkach ich praktickej aplikácie. Úlohou monitorovania je tiež určiť povahu a frekvenciu komplikácií po očkovaní pre každé liečivo a faktory prispievajúce k rozvoju komplikácií po očkovaní.

Očkovanie a riziko alergie

Pokusy v minulosti vytvoriť odkaz rast alergií v rozvinutých krajinách "alergizácii" vakcíny boli presvedčivo vyvrátená štúdiami, ktoré ukazujú na absenciu účinku vakcíny na IgE a protilátok tejto triedy.

Ako rozpoznať komplikácie po očkovaní?

Dieťa je v období po očkovaní počas prvých šiestich mesiacov svojho života, takže akékoľvek jeho ochorenie možno v zásade pripísať takémuto stavu ako komplikáciám po očkovaní.

Očkovanie a infekcia HIV

Očkovanie detí s osvedčenou infekciou HIV by malo brať do úvahy ich klinické a imunologické kategórie podľa tabuľky: N1, N2, N3, A1, A2, AZ ... C1, C2, N3; pri neakceptovanom HIV stave dieťaťa použite písmeno E pred klasifikáciou (napr. EA2 alebo EB1 atď.).

Ako sa liečia komplikácie po očkovaní?

Malé začervenanie, citlivosť a opuch v mieste vpichu obvykle nevyžadujú aktívnu liečbu. Studené "subkutánne infiltruje prietok torpédom, ich resorpcia sa niekedy urýchľuje miestnymi postupmi (" medové koláče ", balsamické masti). Abscesy a hnisavanie vyžadujú antibakteriálnu liečbu (oxacilín, cefazolin atď.) A podľa indikácií - chirurgická intervencia.

Autizmus - ako komplikácia po očkovaní

V mnohých rozvinutých krajinách doteraz problém spojenia autizmu s očkovaním nevychádza zo strán médií, čo znižuje pokrytie očkovaním a prispieva k zachovaniu výskytu osýpok. V posledných rokoch došlo v mnohých krajinách k nárastu (2-3 krát) výskytu autizmu a iných ochorení tohto spektra (všadeprítomné vývojové poruchy), ktorých frekvencia dosiahla 0,6% detskej populácie.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.