^

Zdravie

Choroby endokrinného systému a metabolické poruchy (endokrinológia)

Hyperkapnia

Dýchací systém, zásobujúci telo kyslíkom, súčasne odstraňuje produkt látkovej premeny - oxid uhličitý (oxid uhličitý, CO2), ktorý krv privádza z tkanív do pľúcnych mechúrikov, a vďaka alveolárnej ventilácii je odvádzaný z alveol. Krvi. 

Infantilizmus: genitálny, psychologický, sociálny

V medicíne je pojem infantilizmus (presne preložený z latinčiny infantia znamená „detstvo“) jednou z vývinových porúch, pri ktorých dospelí a deti majú fyzické alebo fyziologické parametre zjavne nevhodné pre ich vek, mentálne alebo behaviorálne charakteristiky.

Mikroadenóm hypofýzy: príčiny, symptómy, čo je nebezpečné, prognóza

Novotvary nezhubného charakteru vznikajúce v žľazách s vnútornou sekréciou sa nazývajú adenómy a mikroadenóm hypofýzy je malý nádor jej predného laloku, ktorý produkuje množstvo dôležitých hormónov.

Liečba vrodenej hypotyreózy

Od poslednej diagnózy bol vyvinutý liečebný plán pre vrodenú hypotyreózu. Terapia závisí od formy ochorenia a jeho symptómov, veku pacienta, prítomnosti komorbidít.

Diagnóza vrodenej hypotyreózy

Detekcia genetických patológií u novorodencov sa vykonáva v prvom týždni po narodení dieťaťa. Pre diagnostiku stavu novorodenca hodnoteného podľa Apgarovej stupnice.

Symptómy a formy vrodenej hypotyreózy

Geneticky zistené anomálie vývoja štítnej žľazy môžu byť diagnostikované v rôznom veku, v závislosti od závažnosti ochorenia a jeho formy. Pri aplázii alebo ťažkej hypoplazii sú príznaky poruchy pozorovateľné v prvom týždni života dieťaťa.

Vrodená hypotyreóza: príčiny, patogenéza, následky, prognóza

Podľa lekárskej štatistiky je prevalencia vrodenej hypotyreózy 1 prípad na 5000 detí. Ochorenie je asi 2,5-krát častejšie u dievčat ako u chlapcov. 

Kalcifikácia: Čo je to, ako sa liečiť?

Zo všetkých biogénnych makroelementov ľudského tela je najvýznamnejší podiel vápnika vo forme kryštálov hydroxyapatitového kostného tkaniva, hoci krv, bunkové membrány a extracelulárna tekutina tiež obsahujú vápnik.

Myxedém u dospelých a detí: pretybický, primárny, idiopatický

Endocrinology myxedém je považovaný za najzávažnejšie formou dysfunkcia štítnej žľazy a hypotyreóza vyjadril kriticky nízkej úrovne syntézy hormónov štítnej žľazy, alebo jeho úplné zastavenie.

Prečo je teplota tela nižšia ako 36, 35,5: čo znamená, čo má robiť?

Osoba je homeotermická, to znamená teplokrvná a má stálu teplotu, ktorá sa môže v priebehu dňa pohybovať od + 36,5 ° C do + 37 ° C. Ale akákoľvek teplota nad alebo pod týmto rozsahom je abnormálna. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.