Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ampulky z vypadávania vlasov a na rast vlasov

Lekársky expert článku

Dermatológ, onkodermatolog
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 09.10.2019

Cosmeceuticals - ampulky z vypadávania vlasov a na rast vlasov - pri nanášaní ich obsahu na pokožku hlavy a pri ich trení do vlasových korienkov pôsobte priamo na vlasové folikuly.

Vzhľadom k jednoduchosti použitia, tieto výrobky sú veľmi žiadané: podľa Americkej akadémie dermatológie, od 16% pre mužov vo veku 18-29 rokov a až 53% mužov vo veku 40-49 rokov trpia problémami s vypadávaním vlasov. [1]Ako určiť najlepšie ampulky z vypadávania vlasov, najúčinnejšie a rýchlo pôsobiace? Koniec koncov, všetci výrobcovia - napriek dostupným analógom - zabezpečujú neprekonateľné a dokonca jedinečné kvality svojich výrobkov.

Selektívne testovanie lekárskej kozmetiky (ktoré sa nerovná klinickým skúškam) sa vykonáva na niekoľkých desiatkach spotrebiteľov, čo nezaručuje ich účinnosť pre všetkých. Je pravda, že v EÚ existujú všeobecné pravidlá pre nariadenie o kozmetických výrobkoch, ktoré upravujú štádiá vývoja výrobku (vrátane výberu zložiek), ako aj určenie zodpovednosti výrobcov za jeho kvalitu a bezpečnosť.

Ale či sa oplatí zamerať sa na recenzie, ktoré sú plné stránok príslušného predmetu, rozhodnite sami: najčastejšie sú súčasťou reklamy a sú navrhnuté pre nedostatok povedomia a dôveryhodnosti zákazníkov.

Indikácie na použitie

Medzi látkami, ktoré obsahujú ampulky z vypadávania vlasov a na rast vlasov, sú obe

Prírodné, rastlinného pôvodu a syntetizované; Ich rôzne kombinácie sú vytvorené v laboratóriách kozmetických firiem, ale väčšina opisov neobsahuje také charakteristiky ako farmakodynamiku alebo kontraindikácie pre použitie - pretože nie sú liekmi.

Hoci indikácie použitia všetkých týchto nástrojov zahŕňajú:

  • pomalý rast vlasov na hlave, ich stenčenie a / alebo zvýšená strata (v dôsledku oslabenia vlasových folikulov);
  • androgénna alopécia spojená s agresívnymi účinkami dihydrotestosterónu na receptory androgén-dependentných vlasových folikulov v frontálnej parietálnej zóne pokožky hlavy);
  • hniezdenie alebo  fokálna plešatosť ; kruhová alopécia (Alopecia areata);
  • Sezónne a stresujúce vypadávanie vlasov alebo riedenie hormónov (počas menopauzy, s polycystickými vaječníkmi, ochorením štítnej žľazy) alebo počas tehotenstva (kvôli nedostatku biotínu, ku ktorému dochádza v dôsledku zvýšených výdavkov v procese rýchleho bunkového delenia vyvíjajúceho sa plodu);
  • vypadávanie vlasov po chemoterapii.

Treba však mať na pamäti, že tieto prostriedky nedávajú účinok v prípade vypadávania vlasov diencefálno-infekčnej alebo autoimunitnej etiológie, ako aj v súvislosti so zhoršenou sympatickou inerváciou pokožky hlavy.

Mimochodom, takáto forma výroby ako ampulky umožňuje zvýšiť koncentráciu roztokov a minimalizovať pridávanie konzervačných látok k nim (čo samozrejme zlepšuje ich difúziu do kože) a poskytuje presnú jednorazovú dávku. Napriek rozdielom v zložení ampuliek je potrebné dodržať odporúčané trvanie ich použitia, spôsob použitia a dávku (vysvetlené v priložených pokynoch). Najmä obsah jednej ampulky sa aplikuje priamo na pokožku hlavy a je rovnomerne rozložený masírovaním v koreňoch vlasov.

Názvy ampúl na vypadávanie vlasov, top produkty s amineksilom

Nebudeme len zoznam mien ampuliek z vypadávania vlasov, top - to je, že tie najlepšie v ich početné zoznamy, ale budeme sa snažiť priniesť plné zloženie tekutín v nich obsiahnutých a princíp fungovania jednotlivých látok. Je nepravdepodobné, že by to bolo hodnotenie, ale informácie o zložkách pomôžu pri výbere v prospech najúčinnejších prostriedkov.

Čo obsahujú ampulky z vypadávania vlasov a rastu vlasov?

Začnime s amínoxilom (2,4 diaminopyrimidínoxid), ktorý ako hlavnú účinnú látku obsahuje:

  • Ampule Derkos - Dercos Aminexil Pro a Dercos Aminexil Clinical - francúzska spoločnosť Vichy (Vichy Laboratories);
  • ampulky na vypadávanie vlasov Loreal amineksil - Aminexil Advanced L`Oreal laboratóriá:
  • Kerastaz (Kerastase Specifique Aminexil Force R) - ampulky so stratou vlasov pre mužov a ženy (ochranná známka L `Oreal);
  • Ampulky Revivexil (koncentrát na ošetrenie proti vypadávaniu vlasov), Revlon Anti-Hair Loss, indická ampulová matrica (MATRIX Biolage ScalpSYNC), atď.

Aminexyl, ktorý má medzinárodný patent, ale stále nie je schválený FDA (USA), je vazodilatátor, ktorý aktivuje krvný obeh vo vlasových folikuloch a tým obnovuje ich životaschopnosť, čím zabraňuje nadmernej tvorbe kolagénu okolo nich (perifolikulárna fibróza). Amineksil však môže spôsobovať vedľajšie účinky vo forme hyperémie, odlupovania a svrbenia kože v oblastiach aplikácie, podobných alergickej dermatitíde. [2]

Tiež v ampulkách Dercos (Vichy) sú: patentované molekuly SP94 (ktoré prenikajú vlasovými koreňmi a transformujú sa na ceramidy - hlavné vlasové lipoproteíny); [3] aminokyselina arginín (prostredníctvom stimulácie draslíkových kanálov buniek rozširuje kožné cievy, čo prispieva k lepšiemu trofizmu tkanív). Vitamíny pre vlasové folikuly, ktoré zvyšujú výživu vlasových folikulov pred vypadnutím v ampulkách Vichy (Dercos Aminexil Pro) sú reprezentované niacínom (vitamín B3) a pyridoxínom (vitamín B6).

Ak pyridoxín pomáha predchádzať tvorbe lupín, potom kyselina nikotínová v ampulkách pred vypadávaním vlasov (synonymá - niacín, vitamín B3, PP, nikotínamid, niacínamid) - rozširuje krvné cievy, to znamená, že vám umožňuje „kŕmiť“ vlasové folikuly. [4] Okrem toho, ako naznačujú trichológovia, niacín znižuje akumuláciu cholesterolu v sebocytoch pokožky hlavy, ktorá sa transformuje na enzým 5a-reduktázy, priamo spojený so zvýšením dihydrotestosterónu (DHT) a vypadávaním vlasov u mužov a žien. Pozri viac -  Alopecia androgenetic

Okrem amínoxilu majú ampulky Loreal Aminexil - Aminexil Advanced L`Oreal na vypadávanie vlasov komplex aminokyselín - tripeptid medi-1, podobný komplexu GHK-Cu obsiahnutému v biologických tekutinách organizmu. Tento komplex pomáha stimulovať rast vlasov blokovaním premeny testosterónu na DHT. [5]

Kerastase Špecifique Aminexil Force R ampulky majú dve ďalšie dôležité zložky. Po prvé, je to ramnóza - prírodný deoxysachar, stimulujúci rastový faktor cievneho endotelu (VEGF), ktorý zase zvyšuje vaskularizáciu vlasových folikulov a zvyšuje ich výživu. [6]

Po druhé obsahuje fytosteroly madeacasinic (ázijské) kyseliny známe z Ayurveda Centella Asiatica (Centella asiatica) - rastliny s antioxidačnými a lipolytickými vlastnosťami.

Namiesto amíxilu sa do Vichy Dercos Neogenic ampuliek a ampúl Kerastase Densifique (L'Oreal) zavádza nová patentovaná substancia stopoxydín (stemoxydín), ktorá prebúdza spiace kmeňové bunky CD34 + blízko povrchu kože, čo vedie k zvýšeniu počtu a hustoty vlasových folikulov. [7]

Ampulky s placentou na vypadávanie vlasov

Placentárne ampule s placentárnym vzorcom (Taliansko), Placentrix (Farmagan, Taliansko), ampulky s placentárnou stratou vlasov Dikson Polipant (Dikson) a ich analógy - Placenta Silhouette Plus Revitalizer (Schwarzkopf, Henkel Group, Nemecko), Placenta PLACO (UK) a iné - obsahujú biostimulačný extrakt proteínov placenty zvierat (vrátane aminokyselín, hormónov a rastových faktorov). [8]

Výživa a okysličovanie vlasových folikulov sa môže zlepšiť v dôsledku tvorby ďalších kapilár v koži a následného prietoku krvi. Výsledok však bude viditeľný, ak budú tieto prostriedky aplikované denne a dlhodobo.

Preto odborníci varujú, že ich používanie počas tehotenstva je kontraindikované - z dôvodu rizika vzniku nádorov maternice alebo mliečnej žľazy a používania detí je neprijateľné, pretože hormóny, ktoré obsahujú, môžu spôsobiť predčasný sexuálny vývoj.

Intenzívne mlieko Placentrix classic (Farmagan, Taliansko) dopĺňa pôsobenie placenty niacínom, tokoferolom (vitamín E, ktorý normalizuje krvný obeh a posilňuje vlasové korene),  [9] stimuluje rastlinné extrakty a zinok, ktorý je kofaktorom mnohých enzýmov, ktoré poskytujú biochemické procesy v dermis a vlasoch folikuly.

Ampulky Dikson Polipant (Dixon) tiež obsahujú emulziu ricínového oleja a pšeničných klíčkov; extrakty žihľavy a červenej papriky; niacín, pyridoxín, kyselina pantoténová (vitamín B5), inozitol (vitamín B8).

Ampulky vypadávanie vlasov, obsahujúce trpasličí palmový extrakt

Ovocie rastúce v juhovýchodných Spojených štátoch amerických trpasličích palmových sérum (Serenoa repens), podľa inej klasifikácie nazývanej Sabal serrulata, majú fytosteroly - campesterol, stigmasterol, β-sitosterol, ktoré znižujú tvorbu kožného mazu a aktivitu 5a-reduktázy (pozri predchádzajúcej časti), tj prírodné antiandrogény. Sú tiež bohaté na nenasýtené mastné kyseliny. [10]

Ovocný extrakt z tejto dlane je súčasťou koncentrátu talianskych ampuliek z vypadávania vlasov Rinfoltil (Rinfoltil), BioKap (Naturalforme, Francúzsko), koncentrátu Phytolium 4 (Phyto, Francúzsko) a tiež obsahuje ampulky z vypadávania vlasov pre mužov Kemon Actyva P Factor System Uomo ( Taliansko).

Okrem toho ampulky Kemon Actyva majú kyselinu azelaovú (tiež inhibujúcu 5a-reduktázu, majú výrazný protizápalový a antioxidačný účinok); [11] proantokyanidíny z červených hroznových semien (s antioxidačnými vlastnosťami); [12],  [13] Extrakty z morských rias  [14] a čínsky Camellia (tj. Zelený čaj bohatý na katechíny kyselina ellagic a vykazujú vlastnosti fytoestrogénov); [15],  [16] Vitamíny E a B6; cheláty zinku a medi.

A vo fľaštičkách Rinfoltil prítomný: kofeín (na stimuláciu rastu vlasov); [17] výťažky z ženšenu koreňov (zvyšujúce prietok krvi do folikulov),  [18] čajový list a ginkgo biloba (redukovať oxidačnému stresu buniek)  [19],  [20] a žeruchy listy (bohaté na selén). [21]

Ampulky z vypadávanie vlasov talianskych výrobcov

Prevalencia androgénnej alopécie u mužov je 67,1%, u žien 23,9%. Prevalencia a závažnosť androgénnej alopécie koreluje s vekom u oboch pohlaví. [22] Až 13% premenopauzálnych žien má niektoré známky androgénnej alopécie. Frekvencia androgénnej alopécie u žien po menopauze sa však významne zvyšuje a podľa jedného autora môže postihnúť 75% žien starších ako 65 rokov. [23] Medzi Talianmi odhadujú odborníci prevalenciu androgénnej alopécie na úrovni 12,4% z celkovej populácie (vyššia v 12,8% len v Nemecku); pre porovnanie v ostatných krajinách: USA - 11,8%; Veľká Británia a Švédsko - 11,7%; Kanada - 11,5%; Španielsko - 11%; Austrália –10,3%.

Taliansko teda vyrába ampulky na vypadávanie vlasov vo veľkých množstvách a rôznych zloženiach.

Ampulky Keranove spomaľujú vypadávanie vlasov, stimulujú intersticiálny energetický metabolizmus a urýchľujú telogénnu fázu vďaka kyseline 2-aminopentandínovej (glutámovej), ktorá poskytuje bunkám síru, ktorá aktivuje rast vlasov. [24] Tiež v kompozícii je komplex Trichodyn, ktorý zahŕňa izoflavóny, terpenoidy a taníny z extraktu jadra pterocarpus vačnatcov (Pterocarpus marsupium) - východoázijský strom rodiny strukovín. Nástroj sa počas týždňa používa najviac dvakrát.

Revitalizačné fľaštičky proti vypadávaniu vlasov Collistar proti vypadávaniu vlasov a rastu vlasov obsahujú komplexné stimulačné vlasové folikuly Trichogen VEG, ktoré pozostávajú z extraktov koreňa ženšenu a lopúcha, aminokyselín (arginín, tyrozín, ornitín), sójového proteínu, biotínu (vitamín B7 alebo H, podporujúce regeneráciu a diferenciáciu epidermálnych buniek), nikotínamid, kyselinu pantoténovú a zinok. [25]

Obnovuje vlasový rastový krém, ktorý obsahuje ampulky Selective (Stimulate Intense Intelligent Lotion SELECTIVE) značky Selective Professional (Tricobiotos SpA). Ako je uvedené v opise, krém obsahuje špeciálne komplexy: stimulujúce ONcare StimulFLUX a ochranný obranný prostriedok FLUX s vitamínmi a rastlinnými extraktmi. Medzi ich hlavné zložky patrí: flavonoid apigenín z citrónového extraktu (na zlepšenie mikrocirkulácie),  [26] extrakt kyseliny olejovej z koreňov rastliny Hemsley amabilis rodiny tekvicov (inaktivuje enzým 5a-reduktázu),  [27] aminokyseliny (glycín, histidín, lyzín) a biotín.

Tiež pod touto ochrannou známkou sú ampulky z vypadávania vlasov pre mužov Powerizer lotion, ktorého stimulačný účinok poskytuje kofeín, mentol, kurkuma, extrakt z plodov guarany (Paullinia cupana), extrakt z koreňa zázvoru a ananásu (Angelica archangelica). Odporúča sa, aby sa liečebné cykly vykonávali dvakrát ročne, spôsobom podávania a dávkovaním: trikrát týždenne aplikujte obsah jednej ampulky na kožu tri mesiace.

Súčasťou roztoku sú extrakty z koreňov zázvoru a kalamárov, ako aj eukalyptový olej, mentol, piperín, hyaluronát sodný, glutamín a sada vitamínov, ktoré obsahujú ampulky Optima - OPTIMA Liečba vypadávania vlasov.

Vitamíny C, E, B1, B5, B6, niacín, biotín, cyprus a bezpečné esenciálne oleje, ako aj gáfor a mentol obsahujú ampulky konštantu od vypadávania vlasov (Constant Delight).

Kaaral Lotion K05 mlieko alebo ampulka K05 zlepšuje krvný obeh a trofizmus vlasových folikulov vďaka extraktom z horskej arniky, žihľavy, esenciálneho oleja z tea tree a horkého korenia kapsaicínu. [28]

Ampulky na rast vlasov

Posilniť korene vlasových ampuliek Ducrey - koncentrované mlieko Ducray Anastim (laboratóriá Ducray, Francúzsko), ktoré obsahujú biotín, kyselinu nikotínovú, vitamín E; GP4G (diguanozín-tetrafosfát) komplex regulujúci aktivitu enzýmov, ako aj extrakt planktónu (Artemia extrax) a koreň pichľavej ihly (Ruscus aculeatus), ktorý je bohatý na rastlinné steroidy.

1-mesačný ampulkový koncentrát proti vypadávaniu vlasov, Yves Rocher redukuje tvorbu kožného mazu a stimuluje mikrocirkuláciu pokožky hlavy v dôsledku prítomnosti extraktov z bieleho vlčího bôbu (strukoviny s nízkym obsahom izoflavónov)  [29] a ajurvédskej bylinožrívie (Swertia chirayita) rodiny.

Spinning extrakt sa tiež používa ako súčasť ampuliek ProYou Anti Hair Loss Treatment (Revlon Professional). Okrem toho tento liek obsahuje rozmarínový extrakt (reflexne expandujúci kožné kapiláry)  [30] a extrakt z kužeľov (semenové ovocie) chmeľu, zdroja fytoestrogénu. [31]

Výťažok zo záhradníckych semien v kombinácii s kyselinou pantoténovou - aktívne zložky mlieka Kapous Professional, ktoré obsahujú ampulky Kapus (vyrobené v Ruskej federácii).

Salerm ampulky (Salerm, Španielsko) - Salerm Biokera Intenzívny špeciálny prípravok na vypadávanie vlasov - podporuje rast vlasov prostredníctvom lokálneho pôsobenia terpénových zlúčenín,  [32] mastných kyselín a fytosteroidov z extraktov z rozmarínu, tymiánu, bergamotu a slivky (Pygeum africanum).

Ampulky Joc (JOC Energizing Treatment), Ariva Skin Care (USA) - posilňujú vlasové folikuly papily a pôsobia proti ich atrofii súvisiacej s vekom. Spomedzi aktívnych zložiek výrobca označuje komplex vitamínov, škoricu,  [33] výťažok zo zázvoru a aminokyseliny obsahujúce síru, vrátane cysteínu  [34] (tvoriaceho jednu tretinu vlasových proteínov) a metionínu. [35] Je dokázané, že cysteín pomáha stimulovať rast vlasov a metionín zvyšuje intenzitu prekrvenia pokožky hlavy a vlasových folikulov.

Stimulovať mikrocirkuláciu v pokožke hlavy a aminoslot tyrozín,  [36] ktorý je obsiahnutý v jeho roztoku ampuliek Phyto (Phyto) alebo ampuliek Phytocyan pred vypadávaním vlasov (PhytoCyane Revitalizing, Francúzsko). V zozname aktívnych zložiek tohto nástroja sú tiež extrakty z ginkgo biloba a kôry kalina, polyfenolových zlúčenín červeného hrozna (prokyanidínov), kyseliny pantoténovej a pyridoxínu. [37]

Extrakt Ginkgo biloba, metionín a biotín obsahujú ampulky Priorin Bayer (Nemecko).

Ampulky z vypadávania vlasov od firmy Faberlic (Faberlic JSC, Rusko) obsahujú koncentrát pozostávajúci z komplexu Procapil (biotinyl-GHK + citrusový flavonoid apigenín + kyselina oleanolová z koreňov čínskeho prasiatka Heracleum hemsleyanum diels). Tiež v roztoku sú kyselina pantoténová, sójový lecitín  [38] a esenciálny olej čínskej symondcia (jojoba).

Fytokomplex v ampulkách vyrobených Ruskou federáciou „Súprava prvej pomoci Agafi“ - ampulky babičky Agafi - je reprezentovaný olejom zo semien čiernych ríbezlí, pšeničných klíčkov a šípok; olejové extrakty zo žihľavy a semien mariánskeho (Silybum marianum); esenciálny olej z rozmarínu a vitamíny A, E a F.

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Optimálne podmienky pre uskladnenie ampuliek pred vypadnutím a pre rast vlasov je miesto vzdialené od zdrojov tepla a svetla, teplota - od +15 do + 25 ° C.

Na obale každého výrobcu udajte konečnú životnosť ampuliek. Otvorená ampulka sa nesmie skladovať: jej obsah sa používa ako jednorazová dávka.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Ampulky z vypadávania vlasov a na rast vlasov" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.