Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vitamíny pre diabetikov: čo treba vziať?

Lekársky expert článku

Endokrinológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Jedným z najťažších problémov našej doby je liečba rôznych ochorení, ktoré sa vyskytujú na pozadí metabolických porúch. Je to spôsobené tým, že pri metabolických poruchách prebiehajú všetky procesy v tele s určitými zmenami. Napríklad vitamíny v cukrovke majú tiež svoju vlastnú špecifickú aplikáciu. Zásady liečby pacientov s cukrovkou sú, že človek musí dodržiavať prísnu diétu s obmedzeným používaním sacharidov a tukov. Ale jedlo by malo byť bohaté na bielkoviny a vitamíny. Preto sa vitamín zvyčajne predpisuje približne 1,5-2 krát vyššia ako normálne.

Môžem piť vitamíny pre diabetes typu 1 a 2?

Nevyhnutnou podmienkou úspešnej liečby a udržiavania stavu pri cukrovke je použitie dostatočného množstva vitamínov. V tejto strave by malo obsahovať optimálne množstvo všetkého vitamínu. Môžu byť opitý sami, ale je lepšie prejsť multivitamín Samozrejme, že je kurz vitamínov, ktoré obsahujú veľké množstvo dôležitých vitamínov, mikro- a makroživín, minerálov za celý vývoj organizmu. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Indikácia Vitamíny pre diabetes

Ak je človek diagnostikovaný s diabetom, potrebuje užívať vitamíny. Indikácie sa zvyšujú, ak sa človek cíti oslabený, ak je jeho chuť do jedla narušená, pracovná kapacita, sústredenie pozornosti, myslenie sa znižuje. Ak sa subjektívny stav človeka zhoršuje. Je tiež potrebné brať vitamíny v prípade, že človek cíti slabý, bezmocný, má podráždenosť, hnev, ak sa stal rozptýleným. V prípade, že osoba často trpí prechladnutím a infekčnými chorobami, chrípkou, je použitie vitamínu povinné.

Potrebuje sa hlavne vitamíny skupiny A, B. Môžete si kúpiť špeciálny komplex, ktorý obsahuje tieto vitamíny. Pivovarské kvasnice sa ukázali ako veľmi úspešné, v ktorom je obsiahnutá takmer celá skupina. Kvasinky sa predávajú v lekárni. Môžete tiež zahrnúť do stravy potraviny bohaté na vitamíny tejto skupiny. S cukrovkou je schopnosť tela syntetizovať vitamíny tejto skupiny výrazne znížená. Pri nedostatku vitamínov v tejto skupine vitamín môže naznačovať arytmiu, zvýšenie alebo zníženie krvného tlaku, zvýšenie srdcovej frekvencie a dýchanie.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Formulár uvoľnenia

Vitamíny pre diabetikov sú k dispozícii vo forme tabliet, kapsúl, dražé. Existujú aj niektoré vitamíny, napríklad vitamín C, ktorý je dostupný vo forme šumivých tabliet určených na rozpustenie vo vode. Existujú suspenzie, z ktorých sa pripravujú sirupy a roztoky. Používajú sa tiež vitamíny vo forme injekcií na intravenóznu a intramuskulárnu injekciu. Môžete pripraviť zmes vitamínov alebo balzamu, ktorá bude obsahovať vitamínové produkty (zložky rastlín, homeopatické lieky).

Aké vitamíny piť v cukrovke, názvy

Existuje pomerne veľa vitamínov, ktoré môžete piť diabetikom. Existujú vitamíny vyrábané rôznymi výrobcami. Zo všetkých vitamín najlepšie osvedčil vitamíny, ako je Aevitem, vpravo olidzhim, Vitrum pre diabetikov, abeceda, multivitamíny, optika, čučoriedky forte (so súčasným znížením výhľadu). Je tiež možné odobrať oddelene kyselinu listovú, vitamín C (kyselina askorbová). Vitamíny takých výrobcov ako Stirol, Vervag a Doppelherz sú dosť účinné.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Komplex vitamínov pri cukrovke

Hlavné vitamíny, ktoré má dostať osoba, ktorá trpí cukrovkou, sú vitamíny skupiny A, E, C, B a D. Ide o vitamíny, ktorých syntéza výrazne klesá na pozadí ochorenia. Pacient potrebuje zvýšiť dávku týchto liekov asi o 1,5-2 krát v porovnaní s normou.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

Vitamín D

Vitamín D je zvyčajne syntetizovaný ľudským telom pod vplyvom slnečného žiarenia (ultrafialového žiarenia) v horných vrstvách kože. Pri cukrovke sa tieto procesy porušujú, a preto tento tuk nevyrába telo. Preto musí nevyhnutne pochádzať z vonku. V lekárni môžete kúpiť samostatne. Bohatým zdrojom je kaviár mastných rýb. Môžete tiež pripraviť zmes sami.

Vitamín E

Vitamín E normalizuje metabolické procesy, stimuluje obnovu bunkových a tkanivových štruktúr, stimuluje produkciu hormónov a enzýmov. Je to veľmi dôležité pre pacientov s cukrovkou. Účinnosť tohto vitamínu sa zvyšuje v kombinácii s vitamínmi skupiny A. Existuje pomerne účinný liek Aevit, ktorý je dostupný vo forme roztoku alebo dražé. 

Vitamíny pre oči pri cukrovke

Na normalizáciu zraku je potrebné dostatočné množstvo vitamínu B, C, A a E. Používajú sa tiež rôzne zmesi. Dobre osvedčené zmesi s čučoriedkami, pretože obsahujú čučoriedky vo svojom zložení veľké množstvo vitamínov a mikroelementov, ktoré sú zamerané na obnovenie videnia a kŕmenia očí.

Odošle

Odporúča sa na liečbu a prevenciu diabetu. Normalizuje metabolizmus uhľohydrátov a proteínov. Vitamíny sú veľmi vhodné na použitie. Takže zvyčajne sú tieto vitamíny predpisované jedna tableta denne. Predávkovanie a vedľajšie účinky sa vyskytujú zriedkavo.

Olidzhim

Tento komplex vitamínov je celkom dobre zavedený. Vhodné pre ľudí s cukrovkou, poruchy metabolizmu uhľohydrátov, so zhoršeným endokrinným pozadím a zníženou imunitou. Môže sa odporučiť počas tehotenstva. Priraďte pilulku denne. Trvanie liečby určí lekár. Ale zvyčajne sa pohybuje od 28 do 69 dní.

Vitamíny pre diabetikov

Ide o multivitamíny, ktoré sú predpísané pacientom s výraznou hypovitaminózou B. Tento typ sa často pozoruje pri dysbakterióze, po antibiotickej liečbe a proti diabetes mellitus. Vitamíny sú pohodlné. Postup liečby je určený na 33 dní. Každý deň by sa mal opiť o pilulku.

Vitamíny pre diabetikov Verwag Pharma

Je to komplex vitamínov, určený špeciálne pre pacientov s diabetes mellitus. Zahrňte 11 vitamínov a 2 mikroelementy. Aplikoval na liečbu základnej choroby a prevenciu možných komplikácií. Pozitívne ovplyvňuje zrak. Odporúča sa určiť v prípade, že existuje tendencia na rozvoj diabetickej neuropatie. Perfektne zvyšuje tón tela, upokojuje. Výhodou tohto lieku je to, že uľahčuje premenu nadbytočnej glukózy na energiu.

Vitamíny pre diabetes Doppelherz

Je to komplex vitamínov, ktorý obsahuje celú potrebnú sadu vitamínov pre diabetikov. Rýchlo a efektívne odstraňuje beriberi, pomáha posilňovať telo. Zabraňuje vzniku komplikácií. Účinný v boji proti plesňovým infekciám zvyšuje imunitný stav. Zahŕňa nielen vitamíny, ale aj minerály.

Vitamíny s chrómom pri cukrovke

Diabetici potrebujú normalizovať metabolické procesy. Zlepšujú zdravotný stav, zmierňujú únavu, bolestivé syndrómy, podráždenosť. Obsahujú vitamíny a minerály v požadovaných denných koncentráciách. Kompozícia tiež obsahuje aminokyseliny. Aplikujte na druhý typ cukrovky. Vďaka normalizácii metabolizmu a začleneniu aminokyselín do metabolizmu proteínov môže pacient robiť bez inzulínu. Osvedčené prostriedky, ako je pikolinát, chrómpikolinát, kyselina alfa-lipoová.

B vitamíny pre diabetes

Cukrovka podporuje rozvoj hypovitaminózy B, pretože prestáva byť rozvinutá. Môžu existovať komplexy vitamínov, monovitamíny. 

trusted-source[30], [31]

Vitamín B6

Nedostatok pyridoxínu sa vyvíja na pozadí diabetes. Aj na pozadí antibiotickej terapie sa môže vyvinúť hypovitaminóza. Potreba sa môže zvýšiť na 3,5 až 4 mg. Známky sú zvýšenou podráždenosťou a inhibíciou. Tiež podozrenie na hypovitaminózu môže byť predĺžená nespavosť, rozvoj polyneuritidy horných a dolných končatín, s dyspeptickými poruchami a nedostatočnou chuťou do jedla. Tiež príznaky sú vývoj stomatitídy, glositídy.

Vitamín B12

Uvedomte si, že táto choroba môže byť založená na klinickom obrázku a analýze hladiny pyridoxínu v krvi a moči. Liečia sa plnohodnotnou stravou, ktorá zahŕňa pečeň, ryby, mäso, zeleninu. Je potrebné miešať droždie v strave. Navyše je predpísané vo forme injekcií.

Kyselina listová

Inými slovami, je to vitamín B9 - hlavný  vitamín pri cukrovke. Normalizácia metabolických procesov používaných na liečbu cukrovky. Takmer vždy odporúčame tehotné ženy. Okrem normalizácie metabolizmu normalizuje mikroflóru, indikátory kyslosti, podporuje čistenie čriev, zvyšuje chuť do jedla, čistí obličky a pečeň, normalizuje ich funkciu.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40]

Alternatívne prostriedky

Vitamíny pre diabetikov je možné zakúpiť v lekárni v hotovej forme a môžete si tiež pripraviť dom s prírodnými prísadami. Zvážte recepty.

 • Recept # 1

Na prípravu vziať lyžicu rebríček, Aralia, tea tree, naleje na 500 ml červeného vína (napr. Kagor), pričom polovica lyžička kávy a klastra Viburnum. To všetko trvá minimálne 3-4 dni, piť 50 ml denne. Priebeh liečby je najmenej 28 dní (kompletný biochemický cyklus).

 • Recept # 2

Vezmite rovnaké časti suchého zeleného čaju, ženšenu, extraktu z eleuterococcus. Vezmite asi 2-3 polievkové lyžice každej zložky, pridajte približne 20 gramov oleja rakytníka, 3 lyžice propolisu, 500 ml alkoholu, trvá najmenej 5 dní, pite malé množstvo dvakrát denne, 28 dní.

 • Recept # 3

Ako základ si vezmite vodku alebo čistý alkohol. Potom pridajte asi polievkovú lyžicu týchto zložiek: ľavá a saflorová, rhodiola rosea, lemongrass čínština, ľanové semeno. Miešajte, kým sa nevytvorí rovnomerná konzistencia, a potom nechajte naplniť minimálne 24 hodín.

 • Recept # 4

V bežnom alkohole (500 ml) pridajte lyžicu petržlenu, odvar z ovsenej slamy, džúsu šťavy. Potom sa pridajú 2-3 kvapky fennelovej silice. Pijte polievkovú lyžicu dvakrát denne.

 • Recept č

Na prípravu vezmite čajovú lyžičku prášku zo sušených čiernych švábov, premiešajte s lyžicou medu, pridajte pol pohára čiernej reďkovky, nalejte 500 ml alkoholu (vodka). Trvať na minimálne 24 hodín. Pijte polievkovú lyžičku 2-3x denne.

 • Recept č

Zoberte rovnaké časti semena petržlenu, koreň pšeničnej trávy, odvar z ľanových semien (polievková lyžica), konopný makin (čajová lyžička). To všetko je naplnené mliekom, privedené do varu, odložené, chladené, opité pohárom denne.

 • Recept # 7

Ako základ si vezmite vodku alebo čistý alkohol. Potom pridajte asi 20 gramov listov z agáve, 30 gramov palinu, lyžice cibule a 50 ml šťavy z reďkovky. Zmes sa mieša, kým sa nevytvorí jednotná konzistencia a potom sa odloží a nechá sa vylúhovať.

 • Recept # 8

V bežnom alkohole (500 ml) pridajte 30 gramov sušených alebo čerstvých bobúľ hloh, lyžice tymianu, pol pohára pohánky. Potom sa pridá 2-3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja. Pijte polievkovú lyžicu dvakrát denne.

 • Recept # 9

Pripraviť take lyžice zrelé plody hlohu, 30 g rebríčka, praslička bylina, imelo byliny, listy, Brčál, naplňte približne 500 ml koňaku. To všetko trvá minimálne 3-4 dni, piť 50 ml denne. Priebeh liečby je najmenej 28 dní (kompletný biochemický cyklus).

 • Recept # 10

Vezmite rovným dielom šípky, tráva cudweed močiar, visiace brezové lístie, tráva, mäta pieporná, koreň Eleutherococcus senticosus. Vezmite asi 2-3 lyžice každej zložky, pridajte pohár mrkvovej šťavy, trvať najmenej 5 dní, pite malé množstvo dvakrát denne, 28 dní.

 • Recept # 11

Ako základ si vezmite vodku alebo čistý alkohol. Potom pridajte 40 gramov ovocia a listov cesieho cesia, bylinky obličkového čaju, korene veľkého lopúcha. Zmes sa mieša, kým sa nevytvorí jednotná konzistencia a potom sa odloží a nechá sa vylúhovať.

 • Recept # 12

V bežnom alkohole (500 ml) pridajte lyžicu plantej veľkej, šalvie, melízu bylinky, liečivé byliny, kvetiny a plody hlohu, veroniku bylinky, list divých jahôd. Pijte polievkovú lyžicu dvakrát denne.

 • Recept # 13

Na varenie si vezmite lyžicu petržlenovej vňate, anízových semien, cibuľových šupiek, nalejte alkohol alebo vodku (500 ml). Priebeh liečby je najmenej 28 dní (kompletný biochemický cyklus).

 • Recept # 14

Zoberte rovnaké množstvo šťavy zo stromu aloe, brusnice, citrónu, 30 gramov čistého medu, poháru prírodného červeného vína. Vyplňte to všetko 500 ml alkoholu, trvať najmenej 5 dní, pite malé množstvo dvakrát denne, 28 dní.

 • Recept # 15

Ako základ sa používa vodka alebo čistý alkohol (500 ml). Potom pridajte o polievkovú lyžicu týchto zložiek: zmes islandského machu, prasličky, žihľavy, sporicha, čistého včelieho medu. Miešajte až do jednotnej konzistencie, potom vypite polovicu pohára denne.

Môžete tiež pripraviť zmes vitamínov zo zložiek bohatých na vitamín B.

 • Recept # 16

Obvyklá alkoholu (500 ml) sa pridal lyžice vlašské orechy, mleté v suspenzii, fenikel semená, repyashka farmaceutické, vrcholy mladé borovice, orech listy, túžobník, zemedym. Pijte polievkovú lyžicu dvakrát denne.

 • Recept # 17

Na varenie si vezmite lyžicu kvetov imortelle piesok, korene valeriána, 50 gramov včelího vosku, nalejte asi 500 ml alkoholu, a potom pridajte polovicu čajovej lyžičky kávy. To všetko trvá minimálne 3-4 dni, piť 50 ml denne. Priebeh liečby je najmenej 28 dní (kompletný biochemický cyklus).

 • Recept # 18

Zoberte rovnaký podiel kvetov bielej akácie, harmančeka, husí trávy. Pridajte polovicu pohára džúsu z plodov živočíšneho a čučoriedkového, čaju z rajčiakov, nalejte 500 ml alkoholu. Pite jednu tretinu pohára denne.

 • Recept # 19

Ako základ si vezmite vodku alebo čistý alkohol. Potom pridajte asi polievkovú lyžicu z nasledujúcich zložiek: pelargónie lúka, tŕň veľkonočný, veronika šedá, skutočné papuče. Zmes sa mieša, kým sa nevytvorí jednotná konzistencia a potom sa odloží a nechá sa vylúhovať.

 • Recept # 20

V bežnom alkohole (500 ml) pridajte lyžicu kvety, třezalku, ribu, dubovej kôry, vŕby, koreňov krvnej drážky. Pijte polievkovú lyžicu dvakrát denne.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Farmakodynamika

Vitamíny sú zakotvené v reťazci reakcií Krebsovho cyklu, podrobené početnému molekulárnemu a atómovému spracovaniu a potom sú dostupné pre metabolizmus tkanív a buniek. Má metabolický účinok na telo. Mnohé z nich v tele majú metabolický účinok. Väčšina vstúpi do tela s jedlom a ako súčasť iných zložiek. Odlišujú sa vo svojej schopnosti byť integrovaný do metabolických procesov, najmä v sacharidoch. Aktivujú sa ako katalyzátory reakcií metabolizmu tukov, zvyšujú rýchlosť metabolizmu tukov a ich rozštiepenie.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

Farmakokinetika

Prispievajú k zrýchlenej regenerácii tkanív, zvyšujú odolnosť, zvyšuje aj schopnosť odolávať infekciám. Existuje tiež ďalšia schopnosť syntetizovať dôležité komponenty, štruktúry. Podporujte lepšiu absorpciu živín. Pod vplyvom vitamínov a ich komplexov dochádza regulácie transportu iónov, to je regulovaná syntézu kolagénu, elastínu a zložiek buniek a tkanív, zvýšenie aktivity endokrinné a exokrinné, respiračné enzýmy, zvýšenú schopnosť fagocytózy, zvýšenú syntézu protilátok. Niektoré negatívne reakcie sú tiež inhibované, napríklad uvoľňovanie histamínu z buniek, syntéza mediátorov.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62],

Používajte Vitamíny pre diabetes počas tehotenstva

Vitamíny sa môžu používať aj počas tehotenstva. Sú mimoriadne potrebné pre telo. Ale musíte v tomto období starostlivo zvážiť potrebu tela. Pretože to nie je len jeden organizmus, ale len málo. Treba mať na pamäti, že organizmus je vystavený zvýšenému stresu, intoxikácii, zvýšenej senzibilizácii, zníženej imunite, zmenám hormonálneho pozadia. Pred začatím liečby musíte konzultovať svojho lekára vrátane užívania vitamínu. Lekár má vykonať predbežnú analýzu na stanovenie koncentrácie vitamínu v krvi alebo moči a na základe týchto testov označiť potrebný komplex.

Kontraindikácie

Vitamíny sú kontraindikované iba v prípade precitlivenosti, individuálnej intolerancie na vitamín a ich jednotlivé zložky. Je tiež potrebné poznamenať, že niektoré vitamíny môžu byť kontraindikované, ak analýza obsahu vitamínov ukazuje ich vysokú koncentráciu v tele. Tiež bakteriálne infekcie slúžia ako dočasná kontraindikácia pre vymenovanie vitamínu, pretože vstupujú ako rastové faktory pre mikroorganizmy, a preto zvyšujú infekčný proces. Výnimkou je vitamín C, pretože má antioxidačné vlastnosti, zabraňuje vzniku infekcie.

trusted-source[63], [64]

Vedľajšie účinky Vitamíny pre diabetes

V normálnych dávkach sú všetky vitamíny bezpečné v normálnych koncentráciách, ktoré neprekračujú denné prípustné dávky. Môžu sa však vyskytnúť niektoré vedľajšie účinky, ktoré sa musia pri liečbe zohľadniť. Napríklad prípravky železa môžu vyvolať poruchy trávenia. To spôsobuje stmavnutie stolice. Prijímanie prípravkov na železo sa nepredpokladá po vyčerpaných operáciách na žalúdku a čreve. Prípravky železa sú uložené na miestach, ktoré sú pre deti neprístupné, pretože sa môže vyskytnúť predávkovanie a otravy.

Taktiež je potrebné opatrne užívať prípravky draslíka, pretože pôsobia na pečeň a obličky, dráždia žalúdok. Vápnik vytvára dodatočné zaťaženie srdca. Častým vedľajším účinkom je arytmia. Existuje tiež zápcha, nevoľnosť, vracanie. Ak nie je príjem vápnika dostatok tekutín, môže sa vyvinúť urolitiáza.

trusted-source[65], [66]

Dávkovanie a podávanie

Nie je možné jednoznačne povedať, v ktorej dávke sa majú užívať vitamíny, pretože každý z nich potrebuje svoju vlastnú dávku. Okrem toho je dávkovanie individuálne a je určené mnohými parametrami.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72], [73]

Žiadosť o deti

Deti bez zbytočných potrieb potrebujú vitamíny. Regulujú základné metabolické procesy v tele, stimulujú rast, rozvíjajú organizmus, podieľajú sa na všetkých hlavných biochemických reakciách. Charakteristickou črtou je schopnosť vitamínu posilňovať imunitu, a teda odolnosť, telesnú odolnosť, schopnosť odolávať infekciám.

trusted-source[74], [75], [76]

Predávkovať

Predávkovanie sa najčastejšie prejavuje bolesťami hlavy, nevoľnosťou, dyspeptickými poruchami spôsobenými gastrointestinálnym traktom. Niektoré vitamíny môžu spôsobiť respiračné a srdcové poruchy. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že príliš vysoká dávka lieku môže dokonca viesť k smrteľnému výsledku, ak včas neposkytne prvú pomoc.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83]

Interakcie s inými liekmi

Vitamíny z väčšej časti nereagujú s inými liekmi, takže sa môžu kombinovať v liečbe. Ale skôr ako začnete liečbu, potrebujete konzultovať s lekárom.

trusted-source[84], [85], [86], [87], [88], [89]

Podmienky skladovania

Udržujte vitamíny v pôvodnom obale na mieste, ktoré je chránené pred priamym slnečným žiarením. Tiež je potrebné zabezpečiť, aby neboli prístupné deťom a zvieratám, čo zabráni otravám a predávkovaniu. Vitamíny, ktoré je potrebné uchovávať v chladničke. Uchovávajte na spodnej poličke, na dverách. Zvyčajne je spôsob uloženia uvedený na obale.

trusted-source[90], [91], [92], [93], [94], [95]

Čas použiteľnosti

V priemere je životnosť vitamínu 2 roky. To platí najmä pre tie vitamíny, ktoré sa vyrábajú v dražé a tablety. Vitamíny v tekutej forme sa skladujú maximálne dva mesiace. Pri riešeniach a injekciách - nie viac ako jeden deň.

trusted-source[96], [97]

Dobré vitamíny pre diabetikov

Je potrebné užívať vitamín C (čistý, bez glukózy). Produkované v ampuliach, dražé, tablety. Nazýva sa to vitamín C alebo kyselina askorbová. Nevyhnutne potrebujú železo (obchodný názov - síran železnatý, ferrogradumet, tardiferón). Úplne účinný komplex, ktorý zahŕňa síran železnatý a vitamín C (napríklad ferroplex, sorbifér). Zloženie normálneho draslíka je chlorid draselný. Diabetiká tiež vyžadujú kolkalciferol (vitamín D3). Môžete si kúpiť magneziu B6, ktorá obsahuje laktát horečnatý a pyridoxín. Vitamín A sa vyrába aj pod názvom retinol palmitát.

Recenzia

S cukrovkou môžete piť rôzne vitamínové komplexy, multivitamíny. Ak analyzujete recenzie, možno poznamenať, že väčšina pacientov uprednostňuje presne multivitamíny, ktoré obsahujú celý potrebný komplex vitamínov, minerálov, minerálov v optimálnych dávkach a pomeroch. Takmer všetci pacienti si všimnú, že tieto vitamíny sú veľmi vhodné na použitie. Neexistujú prakticky žiadne vedľajšie účinky. Ale musíte prísne dodržiavať dávkovanie, inak riziko predávkovania je vysoké. Na druhej strane, príjem bez potreby škody spôsobuje, že jednoducho nemá žiadny vplyv. Čo sa týka monoterapie, ktorá odoberá vitamíny oddelene - je tiež dosť účinná. Najmä v prípade, že je deficit len jedného alebo viacerých vitamínov, a zvyšok je normálny.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Vitamíny pre diabetikov: čo treba vziať?" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.