Liečba cukrovky

Metformín pri diabetes mellitus 2. Typu

Jedným z bežne predpisovaných liekov je metformín na diabetes. Je to liek, ktorý je možné užívať samostatne aj ako súčasť komplexnej liečby. Liečivo je zamerané hlavne na normalizáciu metabolických procesov, stabilizáciu a harmonizáciu hormonálnych hladín.

Liečba trofických vredov na nohách s diabetes mellitus

Všeobecným liečením je používanie liekov, ktoré zlepšujú reologické vlastnosti krvi, ako aj antispazmiku. Kvalitatívne zlepšuje mikrocirkulačné liečivo Alprostadil - najmä pri aplikácii na pozadí kyseliny lipoovej, Midokalma.

Ako znížiť hladinu cukru v krvi doma?

Ak chcete úspešne znížiť hladinu cukru v krvi, môžete pripojiť aj špeciálnu hypoglykemickú gymnastiku. Táto metóda je dostatočne bezpečná a efektívna.

Ako znížiť hladinu cukru v krvi v liekoch a bez inzulínu?

Zvýšenie hladín cukru v krvi nie je len v prípade cukrovky: existuje stav nazývaný "prediabetes", ktorý je hraničným obdobím predchádzajúcim cukrovke av tomto štádiu ho možno ešte vyliečiť.

Čo robiť a ako sa zbaviť svrbenia cukrovkou?

Aby ste sa zbavili svrbenia, potrebujete liečiť cukrovku. Toto je hlavná choroba a svrbenie je jedným z jej príznakov. Preto sa nedoporučuje svrbenie. Bolo by racionálnejšie odstrániť príčinu ochorenia.

Vitamíny pre diabetikov: čo treba vziať?

Jedným z najťažších problémov našej doby je liečba rôznych ochorení, ktoré sa vyskytujú na pozadí metabolických porúch. Je to spôsobené tým, že pri metabolických poruchách prebiehajú všetky procesy v tele s určitými zmenami.

Inzulín pri cukrovke: keď je menovaný, vypočíta dávku, ako bodnúť?

Hormonový inzulín produkovaný pankreasou je potrebný na udržanie glukózovej homeostázy, reguluje metabolizmus uhľohydrátov a proteínov a energetický metabolizmus.

Liečba inzulínu pri diabete mellitus

Ak nemôžete obnoviť normálnu hodnotu cukru v krvi s tabletkami, zdravým životným štýlom alebo správnou výživou, potrebujete inzulín. Jeho použitie je priamo spojené s vyčerpaním pankreasu.

Prípravky na inzulínovú terapiu

Spravidla sa liek podáva subkutánne, ale v núdzových prípadoch je možné intramuskulárne alebo intravenózne podanie.

Možné komplikácie s inzulínovou terapiou

Nedodržanie pravidiel inzulínovej liečby vedie k rôznym komplikáciám. Zvážte najčastejšie

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.