Symptómy a typy glaukómu

Obrovské filtračné vankúše a glaukóm

Obrovské vankúšiky môžu rásť na rohovke, obsadzovať centrálnu zónu a indukovať asymetrický astigmatizmus s neschopnosťou korigovať vizuálnu ostrosť. Liečba obrovských podložiek by mala byť progresívna, počnúc najjednoduchšími metódami a prechodom k zložitejším.

Externá filtrácia a glaukóm

Externá filtrácia sa vyvíja s malým otvorom v stene filtračného podušky, čo vedie k úniku vnútroočnej kvapaliny s priamou komunikáciou medzi vonkajším povrchom a vnútornou dutinou vankúša.

Malá a plochá predná komora a glaukóm

V závislosti od etiológie v prípade plochých komôr sa zaznamenáva vysoký alebo nízky vnútroočný tlak. Lekár stanovuje diagnózu založenú na detekcii plochého alebo plytkého priestoru v pooperačnom období, klinickej histórii, vyšetrených údajoch a hladine vnútroočného tlaku.

Gyptogénna makulopatia

Hypotonická makulopatia je stav, pri ktorom sa vytvárajú záhyby choroidov a / alebo sietnice s postihnutím makulárnej oblasti, čo vedie k zníženiu videnia na pozadí hypotenzie.

Malígny glaukóm: príčiny, príznaky, diagnostika, liečba

Syndróm porúch vnútroočného tekutinového prúdu (malígny glaukóm) sa zvyčajne vyvíja po penetračnej operácii, ale opisujú sa prípady výskytu a po laserových procedúrach.

Iridokorneálny syndróm: príčiny, symptómy, diagnóza, liečba

Iridokorneálny syndróm je zriedkavý, presná prevalencia nie je známa. Typicky je ochorenie typické pre ženy stredného veku s porážkou jedného oka.

Neovaskulárny glaukóm: príčiny, symptómy, diagnóza, liečba

Neovaskulárny glaukóm (NVH) je druhotný, uzavretý uhol glaukómu. Spočiatku fibrovaskulárna membrána rastie na vrchole trabekulárnej siete. Uhol je otvorený, ale je zablokovaný.

Flat Iris: Príčiny, príznaky, diagnostika, liečba

Plochá dúhovka sa spravidla vyskytuje u žien vo veku 40-60 rokov. Hypermetropia s plochou dúhovkou nie je taká bežná ako pri sekundárnom uzavretí uhla s relatívnym pupilárnym blokom.

Primárny glaukóm so zatvoreným uhlom: príčiny, symptómy, diagnóza, liečba

Glaukóm s uzavretým uhlom, ktorý sa vyvíja s predisponujúcimi formami dúhovky, sa nazýva primárny uzavretý uhol. Patológia môže byť s akútnym, subakútnym a sekundárnym chronickým uzatvorením uhla s pupilovým blokom alebo plochou dúhovkou.

Cyklodialyzačné: príčiny, príznaky, diagnostika, liečba

Cyklodialyzačné vyšetrenie je ohniskové oddelenie ciliárneho telesa od jeho pripevnenia k sklerovej ostrosti. Cyklo-dialýza sa vyvíja po nepríjemnom alebo penetračnom poškodení alebo ako komplikácii po intraokulárnej chirurgii, čo vedie k dočasnej alebo trvalej hypotenzii.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.