Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Cyklodialyzačné: príčiny, príznaky, diagnostika, liečba

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Cyklodialyzačné vyšetrenie je ohniskové oddelenie ciliárneho telesa od jeho pripevnenia k sklerovej ostrosti. Cyklo-dialýza sa vyvíja po nepríjemnom alebo penetračnom poškodení alebo ako komplikácii po intraokulárnej chirurgii, čo vedie k dočasnej alebo trvalej hypotenzii.

trusted-source[1], [2], [3]

Epidemiológia Cyklodialyzačná liečba

Cyklo-dialýza sa vyvinie po tupom alebo penetračnom poranení, vyskytuje sa menej často v recesnom uhle. V každom prípade hypotenzie v kombinácii s anamnézou traumy je potrebné podozrenie na cyklodialyzu.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Patofyziológia Cyklodialyzačná liečba

Výsledkom poranenia je, že ciliárne telo sa oddeľuje od miesta jeho pripevnenia k sklerovej kĺbe, čo vedie k priamemu výstupu vnútroočnej tekutiny z prednej komory do suprachoroidálneho priestoru. Výsledkom je rozvoj hypotenzie. Spontánne alebo indukované uzatvorenie cyklodialyzy spôsobuje zvýšenie vnútroočného tlaku, pretože je zničená hlavná cesta odtoku komorovej vody.

Symptómy cyklodialyzy

V anamnéze pacientov bola zaznamenaná epizóda traumy alebo intraokulárnej chirurgie. Ochorenie je charakterizované absenciou symptómov alebo zníženým videním. Pri vyšetrovaní postihnutého oka, hypotenzie alebo zvýšeného vnútroočného tlaku sa zistia bolesti, fotofóbia a začervenanie v dôsledku spontánneho uzavretia cyklodialyzy.

Diagnostická cyklodializácia

Biomikroskopie

Pri vyšetrení za použitia štrbinovej lampy sa stanoví príznakov predchádzajúcich tupého a prenikajúceho trauma, ako je zjazvenie rohovky, jeho krvného farbenie, šedý zákal, medzera zonulyarnyh väzy podporujúce objektívu (fakodenez) prestávku dúhovka zvierača alebo praskliny v oblasti svojho koreňa (iridodialysis). Ďalej je možné, aby sa zistili príznaky predchádzajúce vnútroočný operáciu, ako je napríklad zadné alebo predné IOL. Na rozdiel od zdravej, postihnutého oka môže byť gipotonichen s rohovky záhyby a plytkú prednej očnej komory.

Gonioskopie

Gonioskopia odhaľuje hlbokú recesiu uhla so zlyhaním medzi sklérom a ciliárnym telom. To rozlišuje cyklodialyzu od recesného uhla, ktorý vyzerá ako nerovný, rozšírený ciliárny pás. Recesia uhla sa tiež môže rozvinúť po traume poškodenému oku.

Zadný pól

Hypotenzia môže viesť k akútnemu oddeleniu choroidov a vzniku choroidálnych záhybov. Keď sú makroláty postihnuté chorobnými záhybmi, stav sa nazýva hypotonická makulopatia. Môžu sa vyskytnúť príznaky predchádzajúcej traumy, napríklad choroidálne medzery, zadné odlupovanie sklovca alebo pretrhnutie makuly.

Špeciálne testy

Ultrazvuk B-scan by malo byť vykonávané pri hypotenzia travmatirovannogo oči s obmedzenými možnosťami zadného pólu vyšetrenia pre vylúčenie belmu latentné prasknutie alebo odlúčenie sietnice.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Cyklidialýza

Použitie atropínu niekedy vedie k uzavretiu medzery cyklodialyzy. Vo väčšine prípadov cyklodialýza s pretrvávajúcou hypotenziou vyžaduje chirurgické uzatvorenie, ale je možné použiť argónový laser a kryoterapiu. Potom sa často zvýši vnútroočný tlak a je potrebné starostlivé sledovanie. Ak je to potrebné, predpísajte liekovú liečbu hyperosmotickými liekmi a produktmi, ktoré potláčajú tvorbu vodnej vlhkosti.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.