Príznaky osteoartritídy

Symptómy osteoporózy pri osteoartritíde

Systémový osteoporóza - komplexné multifaktorovej ochorenie charakterizované všeobecne pomalú progresiu asymptomatické až do výskytu zlomenín kostí, ktoré vo väčšine prípadov sú prvými podstatné známky osteoporózy.

Klinické formy a varianty osteoartritídy

Analýza výsledkov veľkých populačných štúdií nám umožnila rozlíšiť štyri z najbežnejších klinických foriem osteoartritídy

Osteoartritída spojená s ramennými a lakťovými kĺbmi

Osteoartritída je jednou z príčin bolesti a dysfunkcie temporomandibulárneho kĺbu. Najčastejšie existuje sekundárna osteoartritída tohto kĺbu na pozadí zápalových artropatií.

Osteoartróza chrbtice

Artróza apophysary kĺbov chrbtice (spondylartritída, osteoartritída chrbtice) a degenerácia medzistavcových platničiek (Osteochondróza) - rôznych ochorení.

Osteoartróza kĺbov kefiek

Bohužiaľ, osteoartritída kĺbov rúk nie je tak dôkladne študovaná ako gonartróza a koxartróza. To je pravdepodobne spôsobené relatívnou dobrou kvalitou osteoartrózy tejto lokalizácie.

Osteoartróza bedrového kĺbu (koxartróza)

Koxartróza - osteoartritída bedrového kĺbu. Najčastejšie osteoartritída postihuje horný pól bedrového kĺbu s horným laterálnym posunom hlavy femuru (približne 60% pacientov s koxartrózou, muži trpia častejšie ako ženy).

Osteoartróza kolenného kĺbu (gonartróza)

Najbežnejšia je izolovaná osteoartritída v mediálnom tibiofemorálnom oddelení a kombinovaná lézia mediálnych tibi-femorálnych a patellofemorálnych delení.

Hlavné príznaky osteoartritídy

Vo väčšine prípadov pacient nemôže presne určiť čas a dôvod, kedy sa objavia prvé príznaky osteoartrózy. Dostatočne dlhý čas, dokonca aj v prítomnosti histopatologických zmien a rádiografických znakov, je asymptomatický.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.