Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Hlina mŕtveho mora

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Keď sa budete musieť dozvedieť o užitočnosti hliny z Mrtvého mora, váš partner bude mať nepresnosť: je to otázka zdravotných výhod bahna z Mrtvého mora.

Koniec koncov, hliny a terapeutické kaly (peloidy) nie sú rovnaké, hoci grécke slovo pelos znamená blato a hlinku ...

Každá hlina je sedimentárna hornina, ktorá obsahuje vrstevnaté hydráty hlinitokremičitanov. Hlavným je kaolinit - pozostáva z kremíkových a hliníkových oxidov. Vo väčšine prípadov sa hlina na dne jazera alebo more objavila ako sediment z vody tých riek a tokov, ktoré tečú do rybníka.

Terapeutické kaly (peloidy) tiež patria do sedimentárnych usadenín, ale nie sú skalou. Podľa pôvodu sú peloidy sulfidové, rašelinové, sapropelické alebo koexistujúce. Volal niektoré hliny z Mŕtveho mora je bahno sulfidové bahno, ktoré sa tvorí na dne vodných útvarov so slanou vodou. V tomto prípade bahno z Mŕtveho mora nie je morským bahnom (pripomíname, že ide o slané jazero bez odtoku) a kontinentálne jazero.

Indikácie pre použitie mlyna z Mrtvého mora

Treba poznamenať, že indikácie používania hliny z mŕtveho mora zahŕňajú veľmi široké spektrum chorôb.

Ide o ochorenia muskuloskeletálneho systému a muskuloskeletálneho systému (artritída, polyartritída, artróza, osteitída, myozitída atď.); dermatologické ochorenia (ekzém, neurodermatitída, psoriáza, atopická dermatitída, seborrhea, sklerodermia atď.); ochorenia periférneho a centrálneho nervového systému (radikulitída, neuritída atď.); patológia respiračných orgánov (chronická bronchitída, bronchiálna astma, cystická fibróza, chronická obštrukcia pľúc atď.); ochorenia gastrointestinálneho traktu (vred žalúdka a duodena mimo exacerbácie, chronická kolitída).

Užitočné vlastnosti mlyna z Mrtvého mora

Užitočné vlastnosti hliny Mŕtveho mora spočívajú v jeho vysokej slanosti (obsah soli). Ako je známe, zloženie terapeutického bahna je podobné zloženiu vody. A vo vode Mŕtveho mora má viac ako tri desaťročia minerálnych solí, vrátane síranov, sulfidov, chloridy a bromidy draslíka, vápnika, horčíka, mangánu, sodíka, síry, fosforu, kremíka, zinku, medi, železa.

Soli horčíka a sodíka stimulujú intracelulárny metabolizmus a syntézu aminokyselín; zlúčeniny mangánu zlepšujú miestny krvný obeh; vápenaté ióny znižujú priepustnosť bunkových membrán a citlivosť nociceptorov na koži; brómu a zinku majú antimikrobiálne vlastnosti.

Medzi hlavné úžitkových vlastností bahna z Mŕtveho mora (tj., Blato kal sírnej), odborníci na vedomie, ich baktericídny účinok, ktorý sa prejavuje v schopnosti humínových látok (vytvorené v priebehu tisícročí trvajúcej chemické a mikrobiologické procesy) iónov viazať rôzne anorganické látky a patogény bunky. To vedie k neutralizácii toxínov a smrti mikróbov a patogénnych baktérií.

A hoci sulfidové bahno - čierne hliny Mŕtveho mora - nemá vysoký obsah organických látok, farba hovorí o účasti na jeho tvorbe mikroorganizmov. Toto bahno získalo čierne farby v dôsledku skutočnosti, že počas metabolizmu sulfidových anaeróbnych baktérií sa všetky zlúčeniny kyseliny sírovej (sulfáty) premieňajú na sirovodík. A sirovodík interaguje s mnohými kovmi, vrátane železa, za podmienok vysokej koncentrácie. Konečným produktom tejto reakcie je vodný sulfid železa - hydrotroil, vďaka ktorému je bahno z Mŕtveho mora tak čierne.

Kontraindikácie použitia mlyna z Mrtvého mora

Kontraindikácie používania hlinky z Mrtvého mora a akejkoľvek peloidnej liečby sa týkajú všetkých onkologických ochorení; benígne nádory maternice a mliečnych žliaz, ako aj gynekologické ochorenia so zvýšenou hladinou estrogénov; tuberkulóza; akútnych zápalových ochorení a chronických ochorení vo fáze exacerbácie; choroby sprevádzané krvácaním.

Lekári neodporúčajú na liečbu íl z Mŕtveho mora v progresívne polyartritídy (s nezvratnými patológie kĺbov), s nefritídy a nefróza, rovnako ako problémy so srdcom a štítnej žľazy.

Kategoricky kontraindikované ošetrenie bahna počas tehotenstva.

trusted-source[1]

Clay ošetrenie Mŕtveho mora

Liečba ílov z Mŕtveho mora - peloidoterapia - je možná kvôli jedinečnému chemickému zloženiu a biologicky aktívnym zložkám.

V tomto prípade terapeutické bahno pôsobí lokálne aj systémovo. Napríklad populárne s mnohými chorobami aplikácie bahna ovplyvňuje telo postihnutím receptorov kože, v dôsledku čoho dochádza k reflexnej odozve tela na neuroendokrinnú a neurovaskulárnu úroveň. A to stimuluje nielen intracelulárny metabolizmus, ale aktivuje funkčné mechanizmy vnútorných orgánov a dokonca aj systémové biochemické procesy v tele.

Okrem toho štúdie v oblasti peloidoterapie ukázali, že účinné látky, ktoré tvoria jemne rozptýlené bahno Mŕtveho mora, môžu preniknúť do kože az nej do krvi, čo urýchli mnohé biochemické procesy. Čo v dôsledku toho poskytuje terapeutický účinok: analgetický, protizápalový, antioxidačný.

trusted-source[2]

Mrtvá múr na tvár

Hmlovina mŕtveho mora pre tvár (liečivé bahno) je široko používaná v kozmeteológii, najčastejšie vo forme masiek. Maska íl z Mŕtveho mora izraelskej výroby (kozmetické firmy minerály z Mŕtveho mora, Ahava ,, starostlivosť a krása, atď.), A je k dispozícii aj v Jordánsku (ochranné známky z Mŕtveho mora šťastie, La Cure, Rivage, C Products, kvet Dead Sea Life) nespôsobuje ani najmenšiu pochybnosť, pretože je to ich národný produkt, vyvážaný do mnohých krajín.

Táto maska hliny z Mrtvého mora (ktorá sa odporúča, aby sa nestala častejšie ako raz za 7-10 dní) pomáha vyčistiť pokožku a chrániť vlhkosť, zvýšiť pružnosť a znížiť výraznosť vrások. Navyše také masky sú obzvlášť užitočné v mastnej pokožke a akné.

Ale hlina mŕtveho mora Phytocosmetics sa vyrába v Rusku (LLC "Phytocosmetic"). Na obale sa uvádza, že ide o lekárske kozmetické čierne hliny z Mrtvého mora na tvár a telo so striebornými iónmi. A že stimuluje krvný obeh, zmierňuje svalové napätie, uľahčuje bolesť kĺbov a svalov. Nie je úplne jasné, prečo - s takým bohatým zložením prírodného sulfidového bahna z Mrtvého mora - táto maska potrebovala strieborné ióny, ktoré, ako je známe, majú antimikrobiálny účinok.

A mnohé recenzie fytocentriky z mŕtveho mora z mŕtveho mora sa opakujú na etiketách s týmto liekom. Existujú však skutočné recenzie, podľa ktorých "krémová konzistencia odporúčaná na prípravu masky nie je presne krémová." Vyznačuje sa "bahnom s jemnými zrnami" ...

Vysvetľujúci slovník V. Dalu vysvetľuje; "Nečistota - to je namočená zemina, krajina s vodou; mokrina alebo mech na zemi; nečistota, priľnavosť k veciam; prach, zlý duch. " Takže tí, ktorí volajú liečivé bahno z Mrtvého mora - hlina mŕtveho mora, pravdepodobne nechcú "uraziť" túto jedinečnú látku, ktorú nám prináša príroda.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Hlina mŕtveho mora" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.