Nebezpečné krtky

Nevus Becker u dospelých a detí

Odborníci sa domnievajú, že Beckerova névus je jedným zo sporadicky sa vyskytujúcich a zriedkavo sa vyskytujúcich typov epidermálneho melanocytárneho  névusu, teda pigmentovej hmoty na koži. Je tiež definovaná ako nerovnomerná melanáza alebo Beckerov gamartómový pigment

Nepigmentálny melanóm kože: príznaky, ktoré môžu byť zmätené, prognóza

Melanóm alebo rakovina kože je jedným z najbežnejších a najnebezpečnejších typov rakoviny. Táto choroba je náchylná na metastázu, pričom metastázy sa objavujú veľmi rýchlo na rozdiel od iných typov rakoviny, s ktorými ľudia žijú už niekoľko rokov. 

Nebezpečné príznaky: zápal krtkov, sčervenanie, bolesť, svrbenie

Každý človek na svojom tele pozoruje tmavé pigmentované škvrny - krtky. V niektorých ľuďoch sú jediné a pre niekoho existujú celokozubce odlišných markerov, ktoré sa líšia veľkosťou a štruktúrou.

Melanóm u detí

Našťastie melanóm je u detí veľmi zriedkavý, takže poznanie príznakov a hlavných prejavov ochorenia je veľmi dôležité pre včasnú liečbu.

Prečo sa materské znamienka stali vydukovanou a čo mám robiť?

Vzhľad móla na tele je normálny fyziologický proces, ktorý má svoje vlastné príčiny. Malé bytové nevyslovené tela dieťaťa sa dotýkajú rodičov. Krásny krtek na tvári, ramenách alebo zadku je považovaný za akýsi kúzlo alebo "kôru" v podobe človeka.

Prečo sa šíria krtky a čo robiť?

Rodné znamienka je absolútne vôbec: len niektorí ľudia majú viac a iní - a dosť málo. Na vzhľade takých pigmentových škvŕn nie je nič zvláštne.

Prečo rosol a čo mám robiť?

Zdravá koža je ornament každej osoby. Môže sa však objaviť rôzne rasty, najčastejšie je to nevus. Zvážte, čo robiť v takejto situácii a ako rozpoznať patológiu?

Červené bodky na krk

Moles (lekárske meno - pigmentové nevi) - preťaženie melanínu, benígne formácie na ľudskom tele. Oni

Biela škvrna okolo materského znamienka

Biele škvrny okolo znamienka sa javia pomerne často a veľa ľudí túto pigmentáciu nevenuje pozornosť.

Zhubné znamienka na tele: ako rozoznať, čo robiť, odstrániť

Zhubné znamienka - v medicíne sa nazývajú melanómy - sú onkologické nádory na koži, ktoré sa vyvíjajú z buniek materského znamienka tvoriaceho pigment (melanocyty). 

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.