Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Bahno z Mŕtveho mora

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 04.06.2019

Jedinečný liečivý prírodný produkt, ktorý je známy už niekoľko sto rokov, je bahnom mŕtveho mora.

Prvá vec, ktorá príde na myseľ pri zmienke o terapeutickom bahne - to je ich použitie, vynikajúci kozmetický a omladzujúci účinok. Možno, že pozitívny účinok nečistoty už nevyžaduje dôkaz. Avšak poznať detaily tohto produktu je nielen užitočné, ale aj zaujímavé.

trusted-source[1]

Výhody bahna z Mŕtveho mora

Na prospešných vlastnostiach nečistoty mŕtveho mora sa dá hovoriť nekonečne. Má takú širokú škálu terapeutických účinkov, že sa môže porovnať len s komplexným použitím komplexných režimov liečiv. Ale aj tu, hlúpy značne vyhrávajú: Koniec koncov, je tvorená samotnou prírodou, čo znamená, že je prirodzená a nemá žiadne vedľajšie účinky.

Použitie bahna s mŕtvym morom má na telo mnohostranný účinok:

 • dilatuje krvné cievy;
 • aktivuje krvný obeh a tok lymfy;
 • urýchľuje metabolické procesy;
 • uľahčuje prívod kyslíka a živín do tkaniva;
 • čistí telo toxických látok a metabolických produktov;
 • stimuluje autonómny nervový systém;
 • zlepšuje turgor a tón pokožky;
 • aktivuje neuroendokrinnú aktivitu;
 • inhibuje rast a vývoj patogénnych mikróbov;
 • zmierňuje zápal;
 • stimuluje tkanivové opravy;
 • obnovuje bunky a napĺňa ich životodarnou energiou.

Takéto liečivé vlastnosti bahna z mŕtveho mora prispievajú k úspešnému hojeniu kožných, nervových a cievnych patológií, ochorení gastrointestinálneho traktu, dýchacích ciest, kĺbov. Špina sa vyrovná aj s problémami gynekológie a reprodukcie, stabilizuje endokrinný systém.

Prírodné bahno z Mŕtveho mora

Organické prírodné bahno sa získava zo spodných sedimentov mŕtveho mora. Špina vyzerá ako tmavo šedá hrubá hmota podobná pastovitej hmote. Prečo, kvôli tejto nezrozumiteľnej substancii, ľudia masívne idú na pobrežie v Izraeli?

Faktom je, že minerálne bahno z mŕtveho mora má bohaté a jedinečné zloženie. Obsahuje množstvo bentonitu, kremenných častíc, bielych ílov, sľudy, draselných a bromidových solí, živca, jódu a zlúčenín horčíka, solí železa, mangánu a kobaltu, ako aj plynných látok: sírovodík, metán, oxid uhličitý, zlúčeniny dusíka atď. Liečivé vlastnosti sú spôsobené prítomnosťou bromidových a sulfátových zlúčenín elektrolytov v blate, ktoré sa nachádzajú v určitom množstve v sére ľudskej krvi a lymfatickej tekutiny. Takéto zlúčeniny, ktoré sa absorbujú do krvi, ju nasýtia potrebnými látkami.

Samozrejme, vo svete existuje mnoho ďalších užitočných zdrojov bahna, ale liečivé bahno mŕtveho mora z Izraela vedie v zozname liečivých prírodných zdrojov.

Jedinečnosť bahna je tiež v jeho konzistencii: najmenšie bahenné častice umožňujú, aby prospešné látky prenikli kožou hlboko do tkanív tela. Okrem toho sa hmota dokonale aplikuje a zmyje sa z kože bez toho, aby pacientovi spôsobovali nepríjemné pocity.

Liečba bahna z Mŕtveho mora

Ak sa na niektorú izraelskú otázku kladie otázka, čo sa dá riešiť s bahnovými masami z mŕtveho mora, jeho odpoveď bude jednoznačná: všetko. Okrem vynikajúcich kozmetických vlastností, ktoré umožňujú použitie bahna ako mastí, detergentov, masiek atď., Sa použitie bahna odporúča na liečbu mnohých patologických stavov.

Označenia pre použitie bahna z mŕtveho mora:

 • neurologické patológie (zápal, komplikácie po poraneniach alebo chirurgické zákroky na centrálnom nervovom systéme);
 • ochorenia osteoartikulárneho aparátu (artróza, artritída, artikulárne patológie infekčného a zápalového charakteru);
 • patológie dýchacieho systému (chronické ochorenia mimo akútneho štádia, rehabilitácia po zápalovom procese alebo chirurgický zákrok v pľúcach a prieduškách);
 • patológie všetkých častí tráviaceho traktu, vrátane účinkov operácií na brušné orgány;
 • ochorenia močových ciest a pohlavných orgánov, a to tak u žien, ako aj u mužov;
 • dermatologické ochorenia (dermatitída, hyperkeratóza, ulcerózne a ekzematózne procesy atď.);
 • ORL ochorenia (sinusitída, nádcha, zápal stredného ucha, zápal hltana, atď.);
 • patológií kardiovaskulárneho systému (IHD, vegetatívna dystónia atď.).

Kontraindikácie pre použitie bahna z mŕtveho mora:

 • akýkoľvek zápal v akútnom štádiu;
 • nádory benígnej a malígnej povahy;
 • autoimunitné patológie;
 • zvýšený krvný tlak, významné aterosklerotické zmeny v cievach;
 • závažné patologické stavy endokrinného systému (diabetes mellitus, hypertyreóza);
 • tehotenstvo a dojčenie;
 • psychopatológia, epilepsia;
 • deti do 12 rokov a dospelí nad 65 rokov bez lekárskeho predpisu.

trusted-source[2]

Mŕtve more Naomi

Naomi Dead Sea Mud je prírodný kozmetický výrobok z Izraela, ktorý možno použiť v každom veku. Bahno obsahuje veľké množstvo užitočných minerálnych zložiek, obnovuje a upokojuje pokožku.

Naomi bahno má minerálne zložky mŕtveho mora, veľa organických zložiek a rastlinných extraktov, vodu, riasy, rastlinný olej. K dispozícii v 350 ml nádobách.

Bahno Mŕtveho mora Naomi je pripravené na použitie. Na požadovanú oblasť tela sa aplikuje dostatočná vrstva bahennej hmoty a ponechá sa 20 až 25 minút. Potom sa aplikácia umyje pod sprchou bez použitia pracieho prostriedku. Po zákroku je žiaduce použiť mlieko alebo telový krém.

Pravidelné používanie bahna vyrieši mnohé kožné problémy: celulitídu, podráždenie, akné atď.

Mŕtve more Mud Planet Organica

Dar prírody - špina z Mŕtveho mora Planeta Organica - je použiteľný ako prostriedok na obnovenie mladosti a pružnosti pokožky, ako aj na odstránenie nadmernej hmotnosti a celulitídy. Nečistoty sa dajú použiť na vlasy, čím sa stáva silnejšou a zdravšou.

Ako súčasť nástroja - iba nečistoty z mŕtveho mora v jeho prirodzenej forme. K dispozícii v 450 ml nádobách. Výrobca - Planet Organic, LLC, Rusko.

Nečistoty sú rozložené po celom tele alebo v určitej oblasti, ponechané 20-30 minút a umyť tečúcou vodou.

Možné použitie ako:

 • masky na prevenciu a liečbu lupín;
 • postup regenerácie kože alebo kože;
 • aplikácie na tvár na omladenie pleti;
 • zábaly proti celulitíde.

Mŕtve more Mud Ahava

Skutočné sto percent špiny mŕtveho mora Ahava z Izraela. Použitie tohto bahna eliminuje účinky stresu, znižuje bolesť spôsobenú zápalom alebo zranením, zmierňuje kŕče. Účinne čistí povrch pokožky a dodáva jej lesk a sviežosť.

Ahava bahno môže byť použité vo forme aplikácií pre ochorenia kĺbov, rovnako ako terapeutický a kozmetický prípravok na zosvetlenie a omladenie pokožky.

Vyrába sa špina Ahava v balenej forme, hmotnosť balenia je 400 g.

Produkt sa aplikuje na telo v dostatočne hrubej vrstve, nechá sa 10 až 15 minút a potom sa vymyje.

Aby sa odstránila bolestivosť kĺbov, obal sa predhreje v teplej vode alebo na slnku a blato sa aplikuje v teplej forme. Na konci procedúry sa pokožka rozotrie výživným krémom.

trusted-source[3]

Mŕtve more blato zdravie krása

Prírodná krása prírodnej krásy bahna pomáha zbaviť sa kíl navyše, hydratuje a obnovuje pokožku, odstraňuje strie a celulitídu.

Pred použitím bahna Beauty Beauty by ste sa mali osprchovať a dôkladne ho trieť žínkou. Teplé nečistoty distribuujeme do vlhkého tela, pričom venujeme osobitnú pozornosť problematickým oblastiam pokožky. Potom môžete zabaliť telo celofánom, alebo len čakať až pol hodiny, potom umyť telo teplou vodou.

Po zákroku je nevyhnutné mazať pokožku výživným alebo iným krémom.

Dĺžka trvania liečby je až 10 procedúr, frekvencia je raz za 2-3 dni. Liečba sa môže opakovať najviac 2 krát ročne.

Dr Mora Mŕtveho mora

Dr. More sa skladá z prírodného bahenného komplexu, ktorý zlepšuje elasticitu pokožky, podporuje chudnutie, ničí patogénne baktérie na povrchu kože. Špina Dr. More má plastickú konzistenciu, mäkkú textúru, takže je ľahko rozložená na povrch kože, vstrebáva sa do tkaniva a obnovuje sa.

Ako súčasť bahna znamená: nečistoty z mŕtveho mora, morskú soľ, extrakt z morských rias, vitamín E, kyselinu askorbovú, kyselinu dehydrooctovú, fenoxyetanol, xantánovú gumu.

Produkt sa 20 minút distribuuje po celom tele alebo jeho častiach, potom sa umyje vodou a potrie sa smotanou.

Nepoužívajte nečistoty na otvorené povrchy rán a nepoužívajte ich vo vnútri.

trusted-source[4], [5]

Ako používať špinu mŕtveho mora?

Bahno z Mŕtveho mora možno použiť lokálne alebo ako systémový prostriedok. Spôsob aplikácie závisí hlavne od ochorenia, ktoré chce pacient vyliečiť: organická látka je rozložená po celom povrchu tela, resp. Na problematických miestach, ako aj na tvári a vlasoch.

Najbežnejšou zónou je použitie nečistôt. Zvážte základné metódy liečby bahna pre jednotlivé indikácie.

trusted-source[6], [7], [8]

Bahno z Mŕtveho mora pre kĺby

Mŕtve more z bahna pre kĺby by sa malo používať každý deň po dobu 14-15 dní na postihnutom mieste. Vyhrievaná na teplotu 40 ° C sa nečistoty rozprestierajú po značnej vrstve na bolestivej ploche, pokrývajú sa celofánom a zabalia sa do šatky. Okrem toho je možné pomocou externého ohrevu použiť externý ohrev kompresora.

Kompaktné bahno môže byť odstránené po 20-30 minútach, a pokožka na mieste kompresie mazať výživným krémom.

Bahno z Mŕtveho mora počas artrózy kĺbov sa zahrieva na 42 ° C a aplikuje sa 20 minút. Trvanie takejto liečby je od 10 do 20 sedení každý druhý deň. Najväčší účinok sa očakáva od kombinácie rôznych liečebných metód. Napríklad liečba bahnom môže byť použitá v kombinácii s protizápalovou liečbou: takýto integrovaný prístup posilňuje obranný systém, zlepšuje trofické procesy v tkanivách a uľahčuje funkciu kôry nadobličiek.

trusted-source[9], [10]

Bahno z Mŕtveho mora v gynekológii

Bahno z Mŕtveho mora v gynekológii sa používa v nasledujúcich prípadoch:

 • na liečenie chronických zápalových procesov;
 • na resorpciu adhézií v panve;
 • s menštruačnými poruchami;
 • hormonálnu nerovnováhu;
 • na zmiernenie symptómov menopauzy;
 • na liečenie neplodnosti;
 • na liečenie cervikálnej erózie.

Liečba gynekologických ochorení je veľmi populárny a účinný postup, pre ktorý mnoho žien chodí do Izraela na liečbu. Samočistenie reprodukčného systému pomocou bahna sa neodporúča: lekár predpíše takéto postupy po vykonaní komplexného vyšetrenia.

Najbežnejším postupom je použitie nečistôt pri teplote od +38 do + 44 ° C. Teplota vody na spláchnutie nečistôt by mala byť približne rovnaká.

Často sa používa intravaginálna aplikácia spolu s aplikáciou aplikátora nečistôt do oblasti brucha a panvy. Intravaginálne bahenné tampony sa používajú 3-4 krát týždenne, ale nie každý deň. Doba trvania relácie je od pol hodiny do 40 minút. Celý priebeh liečby je asi 15 procedúr.

Nečistoty pre vaginálne postupy sa zriedka používajú vo svojej čistej forme, aby sa predišlo popáleninám, preto sa pred použitím vždy poraďte s dobrým odborníkom.

trusted-source[11]

Liečba periodontálneho ochorenia bahnom mŕtveho mora

Periodontálne ochorenie je nepríjemné chronické ochorenie, ktoré zvyčajne vyžaduje dlhodobú liečbu. Liečba periodontálneho ochorenia bahnom z mŕtveho mora však značne uľahčuje a urýchľuje hojenie. V prípade ochorenia sa na oblasť postihnutých ďasien aplikuje teplý bahenný obklad pozostávajúci z gázovej tkaniny namočenej v bahne. Tesne pred aplikáciou sa obklad zohrieva pomocou vodného kúpeľa alebo jednoducho položí na slnko. Po aplikácii terapeutického činidla by mala byť čeľusť uzavretá a ponechaná po dobu 10-15 minút. Po zákroku by mal byť obklad zlikvidovaný a ústna dutina prepláchnutá teplou čistou, najlepšie prevarenou vodou. Trvanie liečby je približne týždeň, podľa denných postupov.

Ak je to potrebné, o niekoľko mesiacov neskôr sa kurz môže opakovať.

Bahno z Mŕtveho mora z lupienky

Samozrejme, bolo by nesprávne povedať, že špina mŕtveho mora od psoriázy pomáha o 100%. To všetko je preto, že etiológia psoriázy ešte nebola dôkladne študovaná. Existujú však mnohé skutočnosti, ktoré dokazujú, že takéto liečenie môže byť často úspešné.

Ako používať špinu mŕtveho mora pri psoriáze?

Bahenná hmota by mala byť rozložená po celom území postihnutom ochorením, najmenej dvakrát denne, pričom by mala byť ponechaná asi jednu hodinu. Priebeh takejto liečby - od 3 týždňov do mesiaca. Ak je to žiaduce, môže sa aplikovať bandáž na aplikáciu bahna.

Výsledky budú spravidla viditeľné po týždni od začiatku liečby bahnom, avšak táto skutočnosť do značnej miery závisí od celkového stavu tela a stupňa zanedbávania choroby.

Samozrejme, veľký pozitívny bod bahna možno nazvať absenciou nežiaducich udalostí, ktoré sú takmer vždy prítomné počas liekovej terapie ochorenia.

Mŕtve more z celulitídy

Bahno sa masívne využíva na preventívne a terapeutické účely na ovplyvnenie podkožného tukového tkaniva, odstránenie toxických látok z neho a zmiernenie opuchov. Aby sa zvýšil účinok použitia nečistôt, môžu sa do hmoty pridať aromatické oleje, mleté suché bylinky a iné prostriedky.

Ihneď pred bahnom by ste mali očistiť pokožku, urobiť peeling. Môžete použiť hotový peeling, alebo si ho môžete pripraviť z mletej kávy alebo veľkej morskej soli. Odstránením keratínových častíc pokožky uľahčíme absorpciu nečistôt do tkaniny.

Aplikujte bahno zahriaty na 40-42 ° C na čistú pokožku celulitídových plôch, zakryte alebo zabalte celofánom na vrch (ako obklad). Nechajte pôsobiť 20-30 minút, potom ich vyberte a dobre opláchnite teplou vodou.

Takáto pravidelná aplikácia bahna z mŕtveho mora stimuluje krvný obeh v koži, odstraňuje toxíny a vyživuje tkanivá. Postupom času sa hrče na koži stávajú hladšími a pokožka sa stáva pružnou a zdravou.

Mŕtveho mora bahno zábal

Balenie bahna z mŕtveho mora sa používa na stimuláciu metabolizmu, odstránenie toxínov, zbaviť sa kíl navyše, obnoviť kožu a liečiť telo ako celok.

Bahenná terapia má upokojujúci účinok na nervový systém. Je to príjemný postup na zmiernenie stresu, nadmernej námahy, na zbavenie sa konštantného únavového syndrómu.

Bahno stabilizuje proces potenia, posilňuje ochranné funkcie pokožky, čistí póry a zlepšuje trofizmus tkanív.

Pre zábaly používajte bahennú hmotu, vyhrievanú na 40 ° C.

Ako prebieha postup balenia:

 • Na pohovku a na ňu sme položili teplú deku - celofán;
 • bezprostredne pred zasadnutím by sa mal sprchovať, najlepšie s použitím čistiaceho alebo odlupovacieho gélu;
 • zahriať bahennú hmotu na teplotu od +40 do +42 ° C;
 • Dali sme veľa na dolné končatiny, chrbát (môžete požiadať niekoho, aby vám pomohol), horné končatiny. Bahno by sa nemalo aplikovať na prsné žľazy a na projekciu srdca;
 • zabalíme do celofánu, na vrch zabalíme do deky;
 • relaxovať 20-30 minút;
 • odstránime celofán a umyjeme nečistoty teplou vodou bez použitia mydla alebo iných prostriedkov na umývanie;
 • utrite a masírujte telo špeciálnym olejom alebo bežným krémom alebo mliekom.

Šampón z Mŕtveho mora

Pre každý typ vlasového šampónu je k dispozícii aj blato z mŕtveho mora. Tento čistič vlasov má jemnú textúru, bohaté zloženie. Čierne bahno Mŕtveho mora je doplnené rôznymi extraktmi rastlinného pôvodu: rakytníkový olej, extrakt z Aloe alebo harmančeka. Vďaka účinne zvolenému zloženiu sú vlasové folikuly posilnené a vlasy sa po prvom použití stávajú jemnými, hodvábnymi a sviežimi.

Pred nanesením šampónu sa musí dobre premiešať, odobrať malé množstvo produktu a rozotrieť ho masážnymi pohybmi na vlasy a pokožku hlavy. Opláchnite vlasy čistou vodou.

Šampóny s bahnom z Mŕtveho mora vyrábajú mnohé kozmetické spoločnosti vrátane Dr. More a more kúpeľov.

Mydlo z Mŕtveho mora

Mydlo s bahnom z mŕtveho mora je obohatené o minerály, doplnené malým množstvom olivového oleja a aloe, ktoré zlepšuje prienik živín do pokožky.

Jemné mydlo jemne čistí a hydratuje pokožku, efektívne odstraňuje prach, tuk, pot, odumreté čiastočky pokožky z povrchu pokožky a tiež obnovuje prirodzené prostredie na povrchu tela. Vďaka tomuto mydlu sa udržuje konštantná úroveň hydratácie pokožky: stáva sa mladšou a sviežejšou.

Bahenné mydlo je vhodné aj na citlivú pokožku.

Krém z bahna z Mŕtveho mora

Všetky druhy krémov, ktoré obsahujú bahno z mŕtveho mora, sľubujú, že dodajú pleti sviežosť a dobre upravený vzhľad. Bahenná zložka krémov stimuluje krvný obeh, podporuje omladenie a obnovu pokožky. Krém pomáha zachovať prirodzenú vlhkosť vo vrstvách epidermy, robí ju jemnou a zdravou. Pravidelné používanie krému eliminuje svrbenie, hyperémiu a podráždenie na povrchu kože, vylieči praskliny a odreniny a zmierni suchú pokožku.

Krém sa má trieť masážnymi pohybmi až do úplného odsávania. Na dlani a nohe krém môže byť aplikovaný v noci s hrubou vrstvou, nosenie ponožky alebo rukavice po zákroku.

Krémy na báze bahna sú spravidla hypoalergénne a vhodné na použitie na citlivej pokožke.

trusted-source[12]

Soľ a bahno z mŕtveho mora

Soľ a bahno z Mŕtveho mora sú považované za najbohatšie zdroje minerálov na svete a najlepšie prípravky na ošetrenie a obnovu tela.

Soľ môže liečiť hnisavé rany, posilniť vlasové folikuly, zmierniť lupiny. Soľný roztok Mŕtveho mora je v elementárnom zložení blízky krvnému séru.

Soľ, podobne ako nečistoty, sa dá úspešne použiť na obnovenie minerálnej rovnováhy v tele. Ako aplikovať roztok solí a nečistôt:

 • ako odstraňovač make-upu;
 • ako liečebný kúpeľ pre končatiny;
 • vo forme obkladov na vlasoch;
 • na oplach úst a hrdla pri zápalových procesoch;
 • na trenie pokožky tváre akné;
 • ako tekutiny na sprchovanie a umývanie pri gynekologických ochoreniach.

Antioxidačné nečistoty z mŕtveho mora nielenže zlepšujú vzhľad pokožky, ale aj ničia patogénne baktérie: stafylokokové, streptokokové flóry, Escherichia coli, atď. Na tomto základe odborníci odporúčajú kúpanie s pridaním bahna a morskej soli. Kúpele budú užitočné ako na prevenciu chorôb, tak na liečenie psoriázy, ekzémov, dermatitídy, migrény a depresie. Vhodné sú kúpele s radiculitídou, polyartritídou, osteomyelitídou. Na to, aby bol účinok kúpeľa zreteľný, by sa malo použiť viac ako 10 kg nečistôt a 2 kilogramy soli na 200 litrov vody.

Bahno z Mŕtveho mora na tvár

Koža na tvári je omnoho citlivejšia a citlivejšia ako zvyšok tela. Z tohto dôvodu by sa mali nečistoty na tvári riediť a nepoužívať v čistej forme. Na chov môžete použiť rôzne oleje (olivový, rakytník, sezam), vrátane éterických olejov (jedľový olej, mäta pieporná, citrusy), ako aj med, čerstvo vylisované ovocné a zeleninové šťavy, mlieko, smotanu, kyslú smotanu, alebo len akýkoľvek hydratačný prípravok. Osoba. Ak nie je nič z vyššie uvedeného, mali by ste riediť nečistotu čistou čistou vodou, môže byť minerálna.

Maska z blata mŕtveho mora je vynikajúcim prostriedkom proti starnutiu a starnutiu pokožky. Aby sme aplikovali masku, rozriedime nečistoty a rozložíme ju na čistý vlhký povrch tváre bez toho, aby sme ovplyvnili oblasť okolo očí a úst. Po 20 minútach sa maska zmyje bez použitia mydla alebo iných prostriedkov na pranie. Čo dáva takúto masku:

 • stimuluje krvný obeh a lokálne metabolické procesy;
 • tkanivá dostávajú viac kyslíka a výživy, čo prispieva k obnoveniu kožných buniek;
 • toxické látky nahromadené v koži sa rozpúšťajú a sú odstránené.

Výsledkom je čistá, svieža pokožka, zdravá pleť, nedostatok mastného lesku, redukcia vrások.

Bahno z Mŕtveho mora na vlasy

Všade aplikujte špinu mŕtveho mora a vlasov. Tento liek účinne zmierňuje vypadávanie vlasov a lupiny, odstraňuje bolesti hlavy a dokonca pomáha pri odstraňovaní depresie. Okrem toho sa do vlasových folikulov dodáva dodatočná výživa vo forme užitočných minerálov, vďaka čomu sú vlasy silnejšie a silnejšie.

Nečistoty sa používajú v teplej forme, začínajúc distribúciou z pokožky hlavy, postupne sa pohybujú po celej dĺžke vlasov. Vlasy by sa mali pred zákrokom navlhčiť.

Masírovanie vlasov po dobu asi 2 minút, potom si na sprchové čiapky, a na vrchole - uterák. Po 20 minútach opláchnite čistou tečúcou vodou s použitím šampónu až do úplného vylúhovania zvyšných nečistôt.

Ako uložiť špinu mŕtveho mora?

Pokiaľ ide o trvanie a podmienky zachovania špiny mŕtveho mora, existuje mnoho názorov. Dôkladne sme preštudovali všetky možnosti a dospeli k záveru:

 • skutočná „čistá“ špina nemá žiadnu trvanlivosť, pokiaľ je riadne uskladnená;
 • správne skladovanie je neprítomnosť priamych ultrafialových lúčov;
 • Človek by tiež nemal klásť nečistoty do chladničky a ešte viac do mrazničky alebo pivnice: v takých podmienkach stratí všetky svoje prospešné vlastnosti;
 • obyčajne vložte nečistoty do plastového vrecka alebo sklenenej nádoby a uložte ich do sprchy.

Skladované nečistoty niekedy obsahujú univerzálne konzervačné látky (napríklad fenoxyetanol). Preto sa výrobca snaží chrániť pred možným poškodením výrobku pri nesprávnych skladovacích podmienkach. Prítomnosť konzervačných látok v podstate neovplyvňuje kvalitu nečistôt.

Mŕtve more Mud Recenzie

Na internete môžete ľahko nájsť veľa obdivných recenzií o bahne mŕtveho mora. Analyzovali sme ich a urobili určité závery, o ktoré sa s vami chceme podeliť.

 1. Nečistota je homogénna tmavosivá maslová hmota, ktorá neobsahuje zrná, kryštály soli a prvky rias. Ak to, čo ste si zakúpili v obchode, sa nezhoduje s týmto popisom, môže to byť falošný. Napríklad, prášok na chov nie je špina.
 2. Nečistoty musia byť pevne zabalené.
 3. Pred aplikáciou bahennej hmoty je potrebné ohriať na teplotu 40-42 ° C. Je vhodnejšie to urobiť tak, že sa obal s obsahom vloží do teplej vody. Ak sa chystáte prehriať balík v mikrovlnnej rúre, otvorte ho (ak neplánujete kúpiť novú mikrovlnnú rúru).
 4. Na tvárové použitie len zriedené (!) Nečistoty.
 5. Nemôžete použiť nečistoty vo vnútri alebo rozmazať otvorené rany.
 6. Ak po nanesení blata prikryjete celofánom, výrazne zvýšite účinnosť procedúry.
 7. Nečistoty sa ukladajú vo vrstve ½ - 1 cm.
 8. Rovnaké nečistoty by sa nemali používať dvakrát.
 9. Pri manipulácii so špinou používajte gumené rukavice, aby ste zabránili pádu hmoty pod nechtovú platňu.
 10. Procedúry bahna môžu byť sprevádzané brnenie a brnenie na koži: to je považované za normálne. Ak je pocit nepríjemný a neznesiteľný - okamžite umyte hmotu.

Samozrejme, blato prinesie veľké výhody priamo do stredísk a nemocníc na brehu Mŕtveho mora v Izraeli. Avšak, ak nemáte možnosť navštíviť túto krajinu, nebojte sa. Usporiadajte si SPA-salón doma, pretože liečivé bahno z Mŕtveho mora, ako aj všetky druhy kozmetických výrobkov, ktoré sú na nich založené, si môžete zakúpiť v mnohých lekárňach a kozmetických predajniach.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Bahno z Mŕtveho mora" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.