^

Zdravie

Minerály Mŕtveho mora

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 10.08.2022
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Minerály Mŕtveho mora - hlavné bohatstvo a charakteristické črty tejto známej dávnej doby soľného jazera.

Jeho voda objavených viac ako 35 rôznych druhov minerálnych solí (chloridy, bromidy, sulfáty), vrátane vápnika, zinku, horčíka, mangánu, draslíka, síry, fosforu, sodíka, medi, lítia, bóru, atóm brómu, stroncia, kremík, selén a ďalšie.

trusted-source[1], [2], [3]

Užitočné vlastnosti minerálov z Mŕtveho mora

Užitočné vlastnosti minerálov z Mrtvého mora sa používajú nielen na liečbu kožných ochorení, aktiváciu krvi do tkanív, zmiernenie bolesti kĺbov a svalov a zlepšenie metabolizmu. Ide o široko používanú kozmetiku s minerálmi z Mrtvého mora - pre starostlivosť o pleť a vlasy. Koža potrebuje, aby minerály správne fungovali a udržiavali prirodzenú úroveň vlhkosti.

Výnimočné zloženie takejto kozmetiky vďaka vysokej koncentrácii minerálnych solí umožňuje nasýtenie hlbokých vrstiev dermy potrebnými minerálmi, rýchlo ho hojiť a zlepšiť vzhľad.

Horčík pôsobí ako antialergén, zlepšuje bunkový metabolizmus, stimuluje syntézu bielkovín a pomáha zvyšovať regeneráciu kožných buniek. Mangán, ktorý má silné antioxidačné vlastnosti, zvyšuje mikrocirkuláciu krvi a tým pomáha omladieť kožu a zlepšiť stav podkožného tkaniva. Vápnik ovplyvňuje priepustnosť bunkových membrán, ktoré chránia bunky, a hlavným regulátorom vlhkosti pokožky je draslík, ktorý navyše prispieva k optimálnej hladine Ph kožných buniek. Sodík aktivuje intracelulárny metabolizmus a zinok zohráva jednu z hlavných úloh pri raste a regenerácii poškodených buniek, má protizápalové vlastnosti a blokuje UV žiarenie.

Vo všeobecnosti sú priaznivé vlastnosti minerálov z Mŕtveho mora zrejmé a s nedostatkom uvedených minerálov je pre kožné bunky ťažké odolávať negatívnemu vplyvu rôznych faktorov.

Kozmetika s minerálmi z Mŕtveho mora

Kozmetika s minerálmi z Mŕtveho mora získala medzinárodné uznanie za vysokú kvalitu a schopnosť riešiť širokú škálu kozmetických problémov: od čistenia a zvlhčovania pokožky až po posilnenie všetkých jej vrstiev, ochranu pred zápalom a strata elasticity.

Indikácie pre použitie minerály z Mŕtveho mora v zložení výrobkov pre starostlivosť o pleť a dotknutým na prvom mieste tela, Struskovací, nadmernému vysušeniu alebo prebytočný tuk, zníženie flexibility a dostupnosti podráždenie alebo zápalu.

Kontraindikácie používania minerálov z Mŕtveho mora zvyčajne chýbajú, pretože výrobcovia krémov, masiek, šampónov a iných kozmetických prípravkov berú do úvahy vlastnosti rôznych typov kože a ich zmeny súvisiace s vekom. Na zvýšenie pozitívnych účinkov minerálov z Mŕtveho mora a na neutralizáciu možných negatívnych prejavov (najmä na vyspelú a problematickú pleť) skoro všetky kozmetické firmy kombinujú minerálne soli s rôznymi ďalšími zložkami.

Minerály z Mŕtveho mora v kozmetických prípravkoch používať také izraelských výrobcovia kozmetiky ako: Care & Beauty, od Mŕtveho mora Premier, Zdravie a krása, DSM-minerály z Mŕtveho mora, Seacret, Ahava, Hlavín, Mineralium Mŕtveho mora, mora kúpele, kúpele Pharma atď ,

trusted-source[4]

Maska s minerálmi z Mŕtveho mora

Maska s minerálmi z Mrtvého mora Regenerujúca aromatická liečba bahna z Mrtvého mora (vyrábaná spoločnosťou Dead Sea Premier) uvoľňuje pokožku z mŕtvych buniek, zmäkčuje pokožku, uvoľňuje a zmierňuje stres. Okrem bahna z Mŕtveho mora tento kozmetický výrobok obsahuje olej z čajovníka a večernú ihličnatosť, ako aj extrakty z cukrovej trstiny a citrónu. Vhodné pre všetky typy pleti. Maska s minerálnymi látkami z Mrtvého mora Čistiaca čistiaca látka (vyrábaná spoločnosťou DSM-Dead Sea Minerals) pre akúkoľvek kožu s výnimkou morskej soli obsahuje extrakty liečivých rastlín a olej z pšeničných klíčkov. Tento čistiaci prostriedok reguluje hladinu obsahu tuku v koži, zužuje póry, má absorpčnú vlastnosť, odstraňuje otoky a zlepšuje farbu pokožky.

Zabraňuje procesu vädnutia normálnej a kombinovanej pokožky a tiež znižuje intenzitu tvorby vrások maskou s minerálmi z Mŕtveho mora Bio-Spa čistiacou minerálovou maskou na bahno (producentom Sea of SPA). Zahŕňa minerály bahnitých sedimentov z Mrtvého mora v kombinácii s extraktom z rias Dunaliella.

SeboCalm sa špecializuje na kozmetiku pre citlivú starostlivosť o pleť. Takže maska ZitOut (ZitOut Young) je určená pre mastnú pleť náchylnú na akné. Táto maska účinne čistí póry a podporuje zdravú pokožku.

Krém s minerálmi z Mrtvého mora

Séria minerálov Mineral Mineralium Mineralium Dead Sea sa osvedčila. Tieto krémy prispievajú k aktivite intracelulárnych procesov v pokožke, čo vedie k zvýšeniu jej elasticity a omladzujúceho účinku. Akcia, ktorá spôsobuje minerály Mŕtveho mora, je posilnená vitamínmi C a E.

Aktívny denný krém proti vráskam pre zrelú pokožku Alternatívne Plus od línie Sea of Spa Bio Marine pomáha zlepšiť textúru a farbu pokožky a spomaľuje proces starnutia.

Kozmetika s minerálmi z Mŕtveho mora Premier Mŕtveho mora je známa ďaleko za hranice Izraela. Napríklad hydratačný krém s obsahom vlhkého krému obsahuje nielen krém, ale aj minerálne mydlo, ako aj prirodzené filtre na opaľovanie.

trusted-source[5]

Mydlo s minerálmi z Mrtvého mora

Mydlo s minerálmi z Mrtvého mora nielenže odstraňuje nečistoty z pokožky a čistí póry. Mydlo Mineral Mud Soap (výrobca Sea of SPA) s minerálmi, vitamínmi a aloe vera vyživuje a osviežuje a mydlo Sulphur Soap, obohatený o síru, znižuje zápal.

Hypoalergénne anti-aging mydla olivový olej a med, Mŕtve more Mydlo (výrobca Health & Beauty) - vďaka minerály z Mŕtveho mora, čistí pleť hlboko, ale nevysušuje ho, ako jeho členom olivový olej a med poskytuje hydratáciu a posilnenie pleti. Vitamíny A, B, C, E, levanduľový olej, tea tree a eukalyptu poskytnúť tónovanie a spevnenie efekt a tiež prispieť k zosvetlenie pigmentových škvŕn.

Zdravie a krása vyrába aj prírodné mydlo s minerálmi z Mŕtveho mora Psor Soap - pre pacientov s ekzémom a psoriázou. Toto mydlo sa vyrába ručne. Vo svojej štruktúre sú peloidy z Mŕtveho mora, olivový olej, upokojujúce aloe vera a harmančeka, bergamot olej, pelargónie, tea tree, a živice je tropický strom styrax benzoin (benzoín), dobre sa hojí poškodenej kože. Toto mydlo upokojuje svrbenie pokožky a zmierňuje jej začervenanie.

Avani mydlo obsahuje bahno z Mŕtveho mora, ktoré čistí póry dobre od prebytočného kožného mazu. Použitie tohto mydla hydratuje a osviežuje normálnu a tukovú pokožku tela.

Šampón s minerálmi z Mŕtveho mora

Šampón s minerálmi z Mŕtveho mora izraelský výrobca kozmetiky Bio Spa prezentovaných šampón na vlasy štruktúru Kanaán založený na minerály z Mŕtveho mora s esenciálne oleje macadamia, jojobový a olivový. Ak chcete zabrániť lupinám a znížiť suchosť pokožky hlavy, môže sa tento šampón používať každý deň.

S citlivou pokožkou hlavy a tenkými vlasmi je šampón s minerálmi z Mrtvého mora DSM (minerály z Mrtvého mora) založený na minerálnych zložkách a bahne z Mrtvého mora. Obsahuje tiež olej z rakytníka a výťažky z harmančeka a aloe vera.

Šampón Honey & Wheat Germ (pre normálne aj suché vlasy) obsahuje minerály z Mŕtveho mora, medu, bambuckeho masla, oleja z pšeničných klíčkov a provitamínu B5. Vďaka tejto kompozícii tento šampón čistí, vyživuje, upokojuje, chráni pokožku hlavy a vlasy sú lesklé a hodvábne.

Deodorant s minerálmi z Mŕtveho mora

Dezodorant s minerálmi z Mŕtveho mora Zdravie a krása pre ženy (s aloe vera), a pánske dezodorant, že značka (s aloe, výťažok z harmančeka a vitamínu E) zabraňuje poteniu, neutralizuje pachy a bez zanechania stôp na oblečení.

DSM (Dead Sea Minerals) je známy pre dezodoranty Mon Platin a spoločnosť Hlavín, okrem iného kozmetiky s minerálmi z Mŕtveho mora, je známa svojou smotanovo dezodorant Lavilin, ktorý pracuje s do 72 hodín. Tiež tam je táto spoločnosť hydratačné mlieko, dezodorant Lavilin Tal, ktorý pomáha čistiť pleť toxínov, posilňovanie, výživa a chuť suchú pokožku.

Deodoranty s minerálmi z Mrtvého mora vyrábajú väčšina izraelských výrobcov kozmetiky - vo forme tyčiniek, sprejov alebo krémov. Malo by sa poznamenať aj hypoalergénny dezodorant SeboCalm (SeboCalm deodorant pre citlivú pokožku) - veľmi dobrý prostriedok proti poteniu pre citlivú pokožku. V srdci tohto lieku spočíva receptúra, ktorá kombinuje antiseptické vlastnosti minerálov z Mrtvého mora s upokojujúcim a zvlhčujúcim účinkom extraktu z aloe. Tento dezodorant sa rýchlo vstrebáva do pokožky axilárnych dutín a zostáva čerstvý počas takmer dvoch dní.

Recenzie minerálov z Mŕtveho mora

Recenzie o mineráloch z Mŕtveho mora, konkrétnejšie o kozmetike s minerálmi z Mŕtveho mora, ktoré sú plné rôznych tematických internetových portálov a fór, sú početné a rozmanité. Účinky samotných minerálov (okrem iných zložiek krému, šampónu alebo tvárovej masky) sú ťažko posúditeľné, ak nie je to len soľ alebo bahno z Mŕtveho mora. A samozrejme treba pamätať na taký dôležitý faktor, ako je individuálna precitlivenosť, ktorá môže spôsobiť minerály Mŕtveho mora.

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Minerály Mŕtveho mora" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.