Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Úloha bozka v sexuálnych interakciách

Lekársky expert článku

Psychiater, psychoterapeut
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Primitivni ľudia sa olízali navzájom, aby vykompenzovali nedostatok soli v tele. Avšak naši bezprostrední predchodcovia na vývojovom rebríku - opice sa na tento účel nelíšia, ale zbierajú kryštály soli so svojimi rukami (rovnako ako hľadajú blchy).

Na druhej strane je to človek v súvislosti so zvláštnosťami výživy a výskytom prejavu, ktorý zvyšuje význam ústnej zóny. Jeho sliznice sú citlivejšie ako povrch kože a nervové zakončenia v nich sú oveľa menej chránené. Tu ústnej zóna je podobná análny a vaginálny - vo všetkých troch oblastiach je rovnaká sexuálna symbolika: je uzavretý "diery", dobrovoľné, do ktorých je akt intimity, "dávať seba samého", a na silným vedie k morálnej a sociálna stigma. Nie je to nič, že v dejinách kultúry je vagina často prirovnávaná k ústam, ktoré musia "pohltiť" človeka; známy stredoveký výraz "vagina dentata" - zubatý los.

To je význam ústna zóne možno vysvetliť tým zvykom v úcte k človeku alebo svätyne, aby ich presne pery dotknúť, a naopak, nútil bozkávať, že v tejto spoločnosti, bozkávanie nie je prijatý - to je takmer ekvivalentná k znásilnenia (spomenúť na slávnu požiadavku Till Eulenspiegel pobozkať "v tie pery, s ktorými nehovorí vlámsky ", je extrémnym stupňom urážky).

Pokúsme sa zistiť, či úloha bozku v sexuálnej interakcii je tiež kultúrne symbolická, alebo je spôsobená niektorými fyziologickými dôvodmi. V prospech druhého hovorí celá knižnica všetkých druhov sprievodcov, vytvorených v rôznych časoch a medzi rôznymi národmi.

Desiata kapitola "Kámasútra" sa nazýva "Na rozdiel medzi bozky," a predpisuje bozkávanie "čelo, vlasy, tváre, prsia, bradavky, pery, vnútri úst ... Miesto pripojenia na stehnách, podpazušie, brucho" - to všetko vkĺzol-ZNAMENÁ " keď žena ešte nedôveruje a nie je priťahovaná príťažlivosťou ... Aby vyvolala príťažlivosť. "

Nasledujúce dve storočia úplne zbavujú bozku svätožiarstva svätosti, stáva sa výlučne spôsobom stimulácie sexuálneho vzrušenia. "Bozk vzrušuje chtíč, túžbu zlúčiť dve do jedného." Umenie bozkávania v rokokovom období nie je nižšie ako sofistikovanosť Kama Sutra. Rozsiahla literárna literatúra o "florentskom bozku" ("vziať osobu pre uši aj bozk"); "dievčenská" (pozostávajúca z bozkávania prsia a haloch bradaviek); mokré (čo znamená, že kisser je "zahltení túžbou"); a napokon slávny "francúzsky", v ktorom sa jazyky dostanú do kontaktu - "ženy, ktoré majú sklony milovať, uprednostňujú takýto bozk."

Ešte viac "narovnal" spojenie medzi bozkom a pohlavným stykom Číňanov. Bozky, ktoré nevedú k ďalším sexuálnym akciám až po orgazmus, považujú za urážku Yin a Yang. Prví Európania, ktorí sa začali usadzovať v Šanghaji, uvrhli miestnych obyvateľov do zmätok tým, že sa pozdravili s bozkom. Ak manžel pobozkal svoju ženu, potom podľa neho podľa Číňanov bolo nevyhnutné vyradiť "jaspisovú stonku" a umiestniť ju do "nefritového altánu". Už nezištné sexuálne prípravky sa zdalo obyvateľom nebeských bozkov na tvárach, ktoré sa na stretnutí napríklad odmenili dvaja Francúzovia.

Dôkaz "biologickej" povahy bozku možno považovať za mravy horskej Arapeshes (Nová Guinea), ktorú popísala vynikajúca etnografka Margaret Meadová. Arapeshs nemajú bozky, ale z detstva si zvyknú hrať si s perami. Dieťa potiahne horný ret s veľkými, indexovými a strednými prstami a utiekne ho; napína tváre a pritlačí ich; on vyčnieva svoj dolný ret s jazykom; Olizuje si ruky a kolená. Staršie deti hrajú s mladšími perami, tam sú desiatky vyskúšaných spôsobov hrania s ústami. Tieto hry sú vyjadrením lásky, dispozície a podľa Meadu položia základy spokojného sexuálneho života v budúcnosti. Rty detí sú tak zvyknuté na neustálu stimuláciu, že keď sa chlapci podrobujú iniciačnému rituálu (po ktorom sa hry s ústami považujú za nevhodné), nahrádzajú zvyk dieťaťa fajčením alebo žuvaním betel.

Prečo je to len tak, že bozk je sladší ako myrha a víno, a nie napríklad klepanie prstov alebo poškrabanie do ucha? V poslednej dobe publikované výsledky mnohých meraní fyzikálnych parametrov bozkom: zrýchľuje tep, zvýšená činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, zreničky sa rozširujú, atď. V skutočnosti, podľa francúzskych vedcov, pery (najmä horná) je veľa nervových zakončení, ktoré impulzy sú odosielané priamo do oblasti mozgu, "hlavu" sexuálnej odpovede. Zároveň by sa malo uznať, že zvýšenie srdcovej frekvencie, aktivácia produkcie hormónov a iné fyziologické prejavy je bežnou reakciou napríklad na dátum. Nikto však nebude myslieť na byt milovaný alebo milovaný "imanentálne erotický". Vzrušujúca úloha bozku je do značnej miery spôsobená historicky založenou tradíciou, výchovou a vzdelávaním. Od detstva je bozk sémantizovaný ako náhrada koitálnej aktivity (napríklad príkazy ako "nedávajte polícia bez lásky"). Vyhlásenie mnohých, že bozk určitých oblastí (napríklad bradaviek) "reaguje na genitálie", skôr naznačuje, že určitý signalizačný mechanizmus bol vyvinutý a opravený skôr ako skutočné "biologické" spojenie. Ak by sme mali dieťa si myslel, že najintímnejšie časti nášho tela - podpazušie a poškriabaniu ukazováka má pohlavný akt - čin zopakoval v genitáliách by bolo presne rovnaké ako bozk.

Nakoniec, o bezpečnosti. V ére AIDS sa prispôsobili techniky bozkávania. U vírusov infikovaných HIV je vírus obsiahnutý v slinách, ale v malom množstve. Aby ste sa nakazili, potrebujete prehltnúť päť litrov infikovaných slinov a s ústami úst na báze sa prenáša iba asi 10 mg tekutiny. Avšak ak je v ústach každej z bozkárov krvácajúca rana, vysielanie vírusu je pomerne pravdepodobné. V poslednej dobe spolu s kondómy a latte nohavice, ktoré pokrývajú celú peritoneálnu oblasť a neumožňujú priamym kontaktom, sa vyrábajú aj špeciálne filmy na bozkávanie. Sú vyrobené vo forme pružnej masky pokrývajúcej ústa. Nečakaná aplikácia týchto masiek sa našla v komunite takzvaných "kožených ľudí" - prívržencov módnych hier v sadomasochizme. Úloha tradičnej pre S / M gag teraz nesie ochranný obväz (nazývaný limen), ktorý súčasne neumožňuje "obete" kričať, dovoľuje jej bozkávať a chrániť pred infekciou. Konce limen'a prechádzajú cez náušnice v ušiach, čo súčasne stimuluje ušný lalok s bozkom ...

A pripomíname, že doteraz praktické rady nezanikli: piť alebo jesť niečo, čo je ostrý (napríklad cesnak), by mali nasledovať všetci účastníci "nepretržitého bozkávania", ak je to plánované. A potom bude niekto spievať ďalšiu pieseň: "Poď ku mne, máš rád, políbil si ma, nenechaj sa otrávený", a niekto v reakcii si pomyslí: "Ako vedieť, ako vedieť ..."

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.