Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Sexuálnych partnerov s veľkým vekovým rozdielom

Lekársky expert článku

Psychiater, psychoterapeut
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Tento pozemok je považovaný za pikantný, aj keď by mal byť považovaný za typický. V každom prípade, nie zriedkavé. Niet divu, že veľmi miluje literatúru všetkých krajín a čias. Opakovateľnosť grafu však prinajmenšom neznižuje počet komplexov, pochybností a povestí. Preto sa pokúste odpovedať na túto otázku: aké sú črty sexu medzi partnermi s významným vekovým rozdielom?

Najprv okamžite zlikvidujeme prípady, keď základom nesúladu v súvislosti s vekom je hmotný záujem jednej zo strán. Pohlavie za peniaze - veľa odborníkov, a nebudeme ísť do tajomstiev ich remesiel. Hovorme o tých, ktorí zvládli úprimnú a vzájomnú túžbu šíriť vznikajúcu blízkosť a sexuálnu sféru.

Žiaľ, v spoločnosti existuje niekoľko stereotypov postojov k sexu, povedzme, dosť vyspelých. Predpokladá sa, že starší ľudia nemôžu a nemali by mať sexuálne túžby, a ak sú dokonca aj tam, potom neexistuje spôsob, ako ich realizovať: pohlavie v starobe je údajne škodlivé pre zdravie; Staré telo je fyzicky neatraktívne, a preto nemôže byť žiaduce; sústredenie staršej osoby na sex je nepríjemné; naozaj pomerne hanebné "žiadostivosť pre mladé mäso" - a tak ďalej.

Po prvé, na vedomie, že adzhizm (od veku - vek) - "neslušného v tomto veku" určitú formu diskriminácie, čo znamená, ľahostajnosť pre seniorov, odopieranie ich právo cítiť túžbu, zdá mladý V skutočnosti je sexualita vlastnosťou ľudského tela, a preto sa s ňou narodí a zomiera. Valencia Deklarácia sexuálnych práv, ktorá bola prijatá v roku 1997 XIII World Congress sexological najmä prejavuje takto: "Sexualita je prítomná v celom životnom cykle, harmonizujúci budovanie identity a posilnenie medziľudskú komunikáciu." Vek - charakteristika jednotlivca, je možné, že v tridsiatich je ľahostajný voči pohlaviu a naopak sedemdesiat, aby zostal horlivým milencom. Koniec koncov, láska, ako viete, je magická moc a môže kompenzovať zmeny súvisiace s vekom. A milujúce oko odpúšťa veľa.

Avšak, láska nielen funguje divy, ale tiež diktuje určité povinnosti. V staršom páre spravidla vzrastá vzťah k pohlavi ako výkon manželskej povinnosti, prestáva byť dôležitou súčasťou života, odďaľuje sa jednoduchému zvyku a navzájom sa pripája. Zamestnanie rovnakého pohlavia s partnerom / partnerom je oveľa mladšie ako on sám, naopak vyžaduje osobitnú pozornosť a osobitné úsilie. Musíte sa pozerať, robiť svoje telo, tráviť čas na to, trénovať, nakoniec. Nebojte sa vyzerať ako "mladá stará žena" - po tom všetkom môžete hovoriť, že staršia žena sa usiluje o vulgárny, neobmedzený make-up, ale nerobí gymnastiku. Súhlasím, je nepravdepodobné, že by niekto prišiel na myseľ, aby v siedmom desaťročí zavolal starým ženám mnohých filmových hviezd.

Žiaľ, spoločnosť má dvojaký štandard starnutia. Predpokladá sa, že človek môže vziať intelekt, skúsenosť atď. Pre ženy je hlavnou vecou vzhľad, a preto zostávajú staré ihneď po tom, ako prestane byť mladý. Na Západe sú tieto myšlienky predmetom spravodlivého boja feministov, pravdepodobne prekonáme tieto stereotypy - vec času.

Teraz sa pozrime, čo sa stane s ľudským telom počas starnutia.

U žien v menopauze, po menopauze v dôsledku zníženia hladiny estrogénu v krvi zníži, v poradí, prekrvenie vagíny, čo vedie k zníženiu lubrikácia vagíny (vlhkosti). Súčasne klesá elasticita vaginálnych stien. Tieto prírodné zmeny môžu byť kompenzované použitím prípravkov obsahujúcich estrogény alebo umelé mazivá. Okrem toho existuje osobitná sada cvikov navrhnutých gynekológ Kegel, udržať tón svalov pošvy, hrádze, áno, mimochodom, a penisu. Majster a Johnson dávajú dôkaz, že aktívny sexuálny život v postmenopauze je najlepšou ochranou proti starnutiu pohlavných orgánov, pretože prispieva k vytvoreniu priaznivého hormonálneho zázemia.

V tomto prípade sa citlivosť klitorisu počas menopauzy a po jeho ukončení nemení, schopnosť prežívať orgazmus pretrváva na 50-60 rokov a podľa niektorých údajov aj neskôr. Pri výbere a rozsahu sexuálnych pozícií vek neovplyvní. Jediná vec - mladý a vášnivý partner by mal pamätať na tieto zmeny v tele ženy a vedie sexuálny styk opatrnejšie, aby nedošlo k poškodeniu sliznice.

Vrchol mužskej sexuálnej aktivity, ako viete, klesá na 25-28 rokov. Po štyridsiatich sa začína postupne strácať sexuálna funkcia. Po 55 obvykle (aj keď by to malo byť zmienku, že časový rámec je veľmi individuálne), znížená pevnosť erekcie a jeho miera výskytu, zníženú intenzitu ejakulácia a počet spermií zvyšuje refraktérnu periódu, tj intervalu medzi dvoma ejakulácie. Svalové napätie počas pohlavného styku tiež klesá. V tomto prípade, schopnosť spermie na oplodnenie je udržiavaná až do vysokého veku, pretože mladý, nestratil plodnosť partner by mal pamätať nezanedbávať opatrenia ochrany pred nechceným tehotenstvom.

Z mužov starnúcich, takzvaná mužská menopauza prežíva len 5%, nepríjemné fyziologické pocity tohto obdobia sú odstránené zavedením testosterónu, ktorého prirodzená úroveň klesá s vekom. Avšak iba tretina mužov po 60 rokov sa považuje za bezmocných. Zostávajúce dve tretiny, pokračujúci sexuálny život, je užitočné vedieť, že v tomto veku by nemali byť v tom, že za každú cenu usilovať o ejakulácii a kamaráti - neberte to pre nedostatok dôkazov o "nekvalitných" pohlavia.

Všeobecne povedané, ak človek žil nie márne, s vekom, skúsenosti prichádzajú k nemu, vrátane sexuálnych. Slávny vtip: "pokiaľ budem mať prst a jazyk, nebudem bezmocný" - je úplne spravodlivý. Naozaj, skúsený muž bude môcť priniesť partnerskú radosť prstom, jazykom a inými metódami, ktoré nevyžadujú mladistvú spevnenú betónovú erekciu.

V takom prípade by mladé dievča samozrejme nemalo čakať a požadovať od partnera v čase nemennej sily erotických prejavov. Na začiatku románu starší človek zvyčajne vyzerá ako sexuálne aktívny, potom príde prirodzené vyblednutie fyziologických reakcií a nie ochladenie vôbec.

Orgazmus nie je bez dôvodov nazývaný v niektorých krajinách "malou smrťou". Iný vtip o "lepšej smrti pre človeka" je tiež bežný. V skutočnosti sa počas pohlavného styku podarilo zomrieť len málo ľudí, pretože je potrebné mať takzvané somatické komplikácie. Zvyčajne osoba, ktorá sa nachádza v stave pred infarktom alebo v predsličkovom stave, vyhýba záťaži, vrátane sexuálnych. Pre ženy v starobe podľa toho istého Mastersa a Johnsona je pohlavie takmer bezpečné.

Čo sa týka stimulantov, výberu erektora a naozaj akýchkoľvek pochybností a úzkosti - určite musíte kontaktovať špecialistu. Nebojte sa bez obmedzenia.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.