Typy a príznaky bolesti chrbta

Šitie bolesti v zadnej časti: vľavo, vpravo, pod lopatkou

Šitie bolesti v zadnej časti nie je nezvyčajné. Dnes už nie je žiadnym tajomstvom, že nie vždy je príčinou hypotermia alebo zápal chrbta. Existuje veľa dôvodov, ktoré vedú k rozvoju bolesti v chrbte.

Thoracolumbar Scoliosis

Podľa štatistík sa lumbálna skolióza najčastejšie vyskytuje u detí školského veku a hlavne u dievčat (viac ako 85% všetkých prípadov).

Bolesti skoliózy

Postupne sa rozvíjajúca skoliotická deformita miechy sa prejavuje množstvom symptómov a bolesť so skoliózou - s rôznou lokalizáciou a intenzitou - je súčasťou klinického obrazu tohto ochorenia. Bolesť sa však nevyskytuje u každého.

Bedrová kyfóza

V zahraničnej literatúre sa toto ochorenie označuje ako lumbálna degeneratívna kyfóza (LDK), ktorá je podskupinou syndrómu plochého chrbta.

Skolióza krčnej chrbtice

Chrbtica zaujme patologické postavenie najčastejšie v detstve alebo dospievaní počas obdobia aktívneho vývoja chrupavky a kostného tkaniva, aj keď takýto nedostatok sa môže vyskytnúť aj u dospelých. Samotný termín skolióza naznačuje, že rovina zakrivenia je frontálna, na rozdiel od lordózy a kyfózy - ohyby v sagitálnej rovine. 

Dysplastická skolióza

Podľa Scoliosis Research Society, juvenilná skolióza predstavuje 12 - 25% prípadov, dievčatá sú diagnostikované častejšie ako chlapci.

Miechová skolióza 1 stupňa: ako sa liečiť doma, masáž

Skolióza je laterálna deformácia chrbtice. Môže byť lokalizovaný v rôznych častiach chrbtice alebo v niekoľkých naraz, aby mal niekoľko foriem zakrivenia. 

Lordóza bedrovej chrbtice

Normálne má každý človek pomerne dobre vyslovenú bedrovú lordózu. Reprezentovaný ohybom v opačnom smere v bedrovej oblasti. Pôsobí ako tlmič nárazov a chráni miechu pred mechanickým poškodením. 

Skolióza v tvare S

Akákoľvek skolióza je deformita chrbtice a  skolióza v tvare S  sa určuje, keď spolu s čelným zakrivením pripomínajúcim písmeno C existuje druhá laterálna zakrivená kompenzácia, ktorá dáva chrbtici tvar písmena S.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.