Liečba alergií

Liečba bronchiálnej astmy: etiologická a patogenetická

Hlavným kritériom na predpisovanie antiastmatických liekov pri bronchiálnej astme je stupeň jeho závažnosti.

Systémová liečba glukokortikoidmi pri liečbe bronchiálnej astmy

Na liečbu pacientov s bronchiálnou astmou sú najvhodnejšie lieky prednizolónovej a triamcinolónovej skupiny.

Hemosorpcia pri liečbe bronchiálnej astmy

Hemosorpce považovaný spôsobu detoxikácie (pri prúdení krvi hemosorbent vypúšťa toxínov) a imunitný (funkcia aktivovaných lymfocytov, fagocytov, zvyšuje počet receptorov kortizolu na povrchu membrány lymfocytov).

Lokálna liečba glukokortikoidmi pri liečbe bronchiálnej astmy

V súčasnosti sa bronchiálna astma považuje za chronický zápalový proces v prieduškách, ktorý vedie k hyperreaktivite a bronchiálnej obštrukcii. V tomto ohľade je hlavným smerom liečby bronchiálnej astmy protizápalová (základná) terapia.

Vykladanie a diétna terapia

Obmedzenie kalórií (PET) alebo odmerané limotherapy - kompletné abstinencie od jedla, ale bez obmedzenia príjmu pre odstránenie vody obdobie následným postupným prechodom na exogénne prívode (príjmu potravy) za použitia špeciálnej diéty.

Špecifická a nešpecifická hyposenzibilizácia

Špecifická imunoterapia prináša pozitívny terapeutický účinok pri astme bronchiálnej peľu - u 70% pacientov s domácim bronchiálnym astmou - u 80-95% s dĺžkou trvania ochorenia menej ako 8 rokov.

Prípravky na stabilizáciu membrán

Na ovplyvnenie patofyziologickej fázy zápalu bronchiálnej astmy sa používajú nasledujúce nástroje: látky stabilizujúce membránu, ktoré zabraňujú degranulácii žírnych buniek ...

Antihistaminiká

Antihistaminiká blokujú H1-receptory histamínu (vrátane bronchiálneho), čím sa zníži bronchokonstrikcie kapilárnej permeabilitu a edém priedušiek, inhibuje nadmernú bronchiálnu odpovede na histamín.

Tablety, ktoré odstraňujú svrbenie: pokožka, v intímnych miestach s alergiami

Svrbenie môže sprevádzať mnohé choroby a stavy - alergie, zápaly, kožné infekcie a dokonca aj patológie vnútorných orgánov. Pacienti sú často pripravení na veľa, a to iba na zníženie výskytu svrbenia kože, pretože takéto pocity niekedy sú jednoducho neprípustné. Existujú účinné lieky - napríklad tablety zo svrbenia?

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.