^

Zdravie

Ultrazvuková diagnostika (ultrazvuk)

Transabdominálny ultrazvuk panvových orgánov

Ultrazvuk je diagnostická metóda, ktorá umožňuje pomocou odrazeného ultrazvuku určitých frekvencií vizualizovať vnútorné orgány nachádzajúce sa vrátane panvovej dutiny: močový mechúr a konečník, maternicu s prílohami a vaječníky.

Transvaginálne ultrazvuk: príprava, ako je to možné

Ultrazvukové vyšetrenie je považované za jednu z najinformatívnejších a najbezpečnejších metód štúdia vnútorných orgánov človeka.

Transvaginálna cervikitometria krčka maternice: ako sa vedie a ako často

Cervikometria znamená postup určený na určenie dĺžky krčka maternice. Na tento účel sa používa špeciálne ultrazvukové zariadenie.

Hyperechoická tvorba: s anechogénnymi inklúziami, akustickým tieňom, nehomogénnym, avaskulárnym

Akákoľvek oblasť tkaniva so zvýšenou hustotou pre ultrazvukové vlny je hyperechoická forma. Zvážte príčiny tohto javu, typy, metódy diagnostiky a liečby.

Ultrazvuk šourku a semenníkov

Ultrazvuk orgánov miešania začína v pozícii pacienta na zadnej strane ultrazvukovým snímačom s frekvenciou najmenej 7 MHz. Ak je potrebné zviditeľniť zväčšené žily lobárneho plexu, štúdia sa uskutoční aj v postavení pacienta.

Ultrazvuk cervixu

Krčná ultrazvuk - metóda, ktorá je jedným z najviac informatívne metód, ktoré umožňujú určiť základné príčiny choroby, a to nielen mrzačenie ženských pohlavných orgánov, ale aj z panvových orgánov.

Dopplerov ultrazvuk ciev prostaty

Ultrazvuková dopplerografia ciev prostatickej žľazy je účinným nástrojom na neinvazívne hodnotenie toku krvi v prostate. Posúdiť tok krvi v prostatickej žľaze, spravidla farebná rýchlosť a energetický Doppler.

Transrectálny ultrazvuk (TRUS)

Transrectálny ultrazvuk (TRUS) sa teraz považuje za hlavnú metódu rozpoznávania ochorení prostaty.

Elastometria (fibroscanning) pečene

Metóda elastometrie pečene umožňuje posúdiť prítomnosť fibrózy generovaním vibračných impulzov a podľa výsledkov počítačovej analýzy posúdiť zmeny v elastických vlastnostiach a rýchlosti progresie fibrózy.

Ultrazvuk v urológii

Ultrazvuk je jednou z najdostupnejších diagnostických metód v medicíne. V urológii sa ultrazvuk používa na detekciu štrukturálnych a funkčných zmien v urogenitálnych orgánoch.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.