Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Pláže Mŕtveho mora

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Ak sa chcete dostať na pláže Mŕtveho mora v jeho severnej časti, len 39 km od Jeruzalema a od Tel-Avivu budete musieť cestovať dva a pol krát viac.

Pláže Mŕtveho mora: Severné pobrežie

Tu, na severnom pobreží, existujú také pláže Mŕtveho mora ako Kalia Beach, Neve Midbar Beach, Biankini Beach a Mineral Beach.

Na väčšine severné pláže Mŕtveho mora - Kalia, ktorý sa nachádza na území rovnakého mena a kibuci blízkosti archeologického rezervného Kumráne, sú slnečníky, sprchy, bazén so sladkou vodou, bar a masážne kabíny. Pláž je za poplatok, ale parkovanie je bezplatné. Neďaleko sa nachádza park s vodnými atrakciami. Pre nocľah môžete využiť penzióny, ktoré spravuje administratíva kibucu Kalia, alebo stany, ktoré sa nachádzajú takmer na brehu.

V tomto regióne sa nachádza ďalšia malá rezervácia - Einot Tsukim, a na jeho území je tiež platenú pláž Einota Tsukima.

Na juh je platenú pláž Neve Midbar, kde sú slnečníky, slnečníky, šatne, sprchy a toalety, detský bazén. Môžete si požičať ležadlá a uteráky. K dispozícii je tiež obchod s výrobkami z Mŕtveho mora, reštaurácia a kemping, av blízkosti rozbitého stanu beduínov a špeciálnych priestorov na grilovanie. V južnej časti pláže je samostatná oblasť pre nudistov.

V rovnakej oblasti je platenú pláž Biancini so zeleňou, bazén so sladkou vodou a bazén s prírodným liečivým bahnom. Môžete navštíviť kúpeľné centrum, ktoré patrí k miestnemu rezortu Biankini Resort Village, ako aj marockej reštaurácii.

Beach Mineral na mŕtvom mori sa nachádza tiež na jeho severnom pobreží - vedľa kibucu Mitzpe Shalem. Táto platená pláž, ktorá funguje od 9:00 do 17:00 (piatok a sobota od 8:00), sa považuje za jednu z najviac špecializovaných pláží na mŕtvom mori v Izraeli.

Okrem vybavenia, ktoré majú ostatné pláže Mŕtveho mora, sa nachádza bazén s termálnou hydrosulfurovou vodou (s teplotou 39 ° C) a wellness centrum a rôzne masáže.

Treba mať na pamäti, že v tejto časti jeho pobrežia nie sú žiadne voľné pláže Mŕtveho mora.

Voľné pláže v Mŕtvom mori

Voľné pláže v Mŕtvom mori sú sústredené na jeho južnom konci. Prečo? Je zrejmé, že v tejto časti sa nachádzajú mŕtve more v mŕtvom mori, do ktorých je voda zo severu napájaná čerpaním systému špeciálnych hydraulických konštrukcií (kanály a priehrady).

Faktom je, že za posledných 47 rokov hladina Mŕtveho mora klesla o 40 metrov a stále klesá o viac ako 100 cm za rok. Už v polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia v južnej časti soľného jazera úplne vyschlo, takže tu sa čerpá voda ...

Na tomto pobreží sú strediská Ein Bokek a Ein Gedi. Bezplatná verejná pláž Ein Bokek (pláž Ein Bokek), ktorá sa nachádza južne od bezplatnej pláže Neve Zohar (pláž Neve Zohar), má slnečníky a sprchy so sladkou vodou.

Neďaleko od rezervácie Ein Gedi sa nachádza 24-hodinová pláž Ein Gedi s rovnakým vybavením. K dispozícii je tiež reštaurácia a bezplatné parkovisko.

Divoká pláž na Mŕtvom mori je bežným konceptom. Napríklad voľný oddych v pobrežnej zóne je povolený vo vzdialenosti 0,5 km od kibucu Ein Gedi. Toalety a sprchy sú zabezpečené pre skalnaté územie rezervované pre dovolenkárov - "divochov". Tu môžete (aj nie zadarmo) dať stan. Mimochodom, takmer všetky voľné pláže Mŕtveho mora poskytujú túto príležitosť.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.