^

Zdravie

Produkty z Mŕtveho mora: indikácie, kontraindikácie, výhody

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Produkty Mŕtveho mora zahŕňajú soľ a blato z Mŕtveho mora, ako aj veľmi rozmanité a pestré kozmetické výrobky, ktoré sa vyrábajú na základe týchto prírodných zložiek.

Napríklad Izraelská spoločnosť Dead Sea Works (časť Israel Chemicals Ltd skupinu) výťažky z Mŕtveho mora nielen suroviny pre kozmetický priemysel a kúpeľové soli, ale aj priemyselné draselné a horečnaté soli, na výrobu prostriedkov proti zamrznutiu, potravinárskych emulgátorov a ďalších chemických výrobkov mŕtvych mora.

trusted-source[1]

Použitie produktov z mäkkého mora

Uvedené chloridové a síranové draselné soli Mŕtveho mora sa získajú odparením vody. A tento proces je možný len s odparovaním vody z Mŕtveho mora, pretože má extrémne vysokú koncentráciu solí (asi 340 g na liter). To je o 15 - 18% viac ako obsah solí vo vodách Veľkého soľného jazera v Utahu (USA), ktorý sa nazýva "americké mŕtve more". A hladina draslíkových zlúčenín v kilogramoch soli Mŕtveho mora je 118,5 g.

Draselné soli sú vynikajúce hnojivo, rovnako ako suroviny pre hydroxid draselný, dusičnan draselný, chlorečnan draselný, dvojchróman a manganistan draselný, a podobné. D. Všetky chemikálie potrebné na výrobu mydiel a detergentov, skla, farby, atď ..

Najznámejšia aplikácia produktov z Mŕtveho mora však súvisí s kozmetológiou a liekmi. Užitočné vlastnosti minerálov z Mŕtveho mora pomáhajú nielen zlepšiť pokožku a zlepšiť vzhľad, ale aj liečiť množstvo ochorení.

trusted-source[2]

Používanie produktov z Mŕtveho mora

Použitie produktov z Mŕtveho mora spočíva v jeho minerálnom zložení. Kúpele s prídavkom soli z Mrtvého mora majú pozitívny vplyv na ľudské telo, stimulujú krvný obeh, aktivujú intersticiálny metabolizmus, normalizujú funkciu autonómnych nervových a neuroendokrinných systémov.

Po ošetrení sa soľou z Mŕtveho mora a nečistôt, ktoré obsahujú ióny stopových prvkov množiny, vráti normálny acidobázickej pomeru (hodnota pH), vnútorné kvapaliny, ktorá má pozitívny vplyv na stav chronických zápalových ochorení a metabolických patológií sa.

Vzhľadom na účinok iónov stopových prvkov na bunky receptorov, terapeutické bahno redukuje intenzitu bolesti v kĺboch a svaloch. Vďaka chloridu horčíka a draslíka sa zlepšuje stav srdcového svalu a steny ciev, stabilizuje sa krvný tlak, únava zmizne, zvyšuje sa odolnosť voči infekčným chorobám.

Účinky kozmetiky z Mŕtveho mora - mikro a makro soli a nečistoty - čistí pokožku tela a keratinizovaných buniek (vďaka sulfidu selénu) podporuje hydratáciu a výživu pokožky, zvyšuje pružnosť, znižuje opuchy a zápaly (vzhľadom k draslíka a horečnaté soli), pomáha regenerácia poškodených buniek (pri pôsobení vápenatých solí, halogenidov sodíka a zinku).

Okrem toho, v kozmetike pre rôzne typy pleti (najmä v krémoch na tvár), aby sa zvýšila účinnosť ďalšie prísady sú zavedené: éterické oleje, med, propolis, výťažky z liečivých rastlín a rias. Vitamíny vo výrobkoch z Mŕtveho mora - A, B, C, D, E - sú tiež zahrnuté vo formulácii mnohé hydratačné, výživné a regeneračné krémy a masky na tvár.

Indikácie a kontraindikácie pre používanie produktov z Mŕtveho mora

Indikácie používania produktov z Mŕtveho mora zahŕňajú takmer všetky patológie kĺbov; chronická radikulitída, neuralgia a myozitída; dermatologické ochorenia (psoriáza, vitiligo, seborrhea, ekzém, dermatóza a neurodermatitída, akné); choroby ženskej a mužskej sexuálnej sféry.

Pozitívne účinky postupov so soľou z Mŕtveho mora (obsahujúce bromidy sodíka, horčíka a vápnika) sú zaznamenané pri chronickom únavovom syndróme, strese, autonómnych a neurotických poruchách.

Použitie kozmetického prípravku z Mŕtveho mora je užitočné, keď príliš suchý alebo mastná pleť, v prípade straty jeho pružnosti, mazu upchatie pórov, v prítomnosti zápalu, olupovanie, vyrážka, stareckých škvŕn a predčasných vrások.

Ako uviedli fyzioterapeuti, kontraindikácie používania produktov z Mŕtveho mora sa týkajú exacerbácií väčšiny chronických zápalových ochorení; infekčných a pohlavných chorôb; akékoľvek zhubné nádory, cysty, benígna neoplázia svalov a spojivových tkanív (myómy a vlákna).

Tiež sa neodporúča vykonávať liečbu vody a bahna na krvácanie, angínu pectoris, nestabilitu srdcového rytmu, hypertrofiu myokardu, stratifikáciu a aneuryzmu aorty. Takéto postupy nemožno vykonať pre ľudí s mentálnym postihnutím a tehotné ženy. Samozrejme, toto sa nevzťahuje na používanie takých výrobkov z Mŕtveho mora ako kozmetických výrobkov (mydlá, šampóny, sprchové gély, krémy, masky atď.).

Odkiaľ pochádza produkt z Mŕtveho mora?

Napriek skutočnosti, že Mŕtve more sa nachádza na území Izraela a Jordánska, sú miesta, kde sa vyrába mŕtve more, tieto dve krajiny nie sú obmedzené.

V Izraeli vyrába kozmetika s minerálmi z Mŕtveho mora viac ako 60 spoločností, ktoré ich vyvážajú po celom svete (iba v USA - o 40 miliónov dolárov ročne).

Konkrétne pre výrobky z Mŕtveho mora v roku 2009 vyvinula Združenie výrobcov v Izraeli značku kvality (Product Quality Label). Preto sa izraelské spoločnosti pokúšali chrániť svedomitých producentov prírodných produktov z Mŕtveho mora pred falšovateľmi. Výrobcovia prírodných Mŕtveho mora produkty, vrátane všetkých druhov liečebných prípravkov, musí preukázať, že zloženie bahenné masky, kroviny, mydlá alebo krémy vlastne majú slanou vodou alebo sulfidu peloidy z Mŕtveho mora, nie kuchynskú soľ alebo "špinu blízke močiare "...

Kozmetické výrobky z Mŕtveho mora, izraelskej spoločnosti vyrábajúce Zdravie a krása, minerály z Mŕtveho mora, Hlavín, starostlivosti a krása z Mŕtveho mora Premier Ahava, Kúpeľné Pharma, Mineralium Mŕtveho mora, Seacret, Sea of SPA a ďalšie.

Rôzne kozmetické výrobky s minerálmi a bahlia z Mŕtveho mora vyrába viac ako dve desiatky spoločností v Jordánsku vrátane: Al Mawared Natural Beauty Products Corp. (ochranná známka RIVAGE Line), Jordan Co. Pre Mŕtveho mora produkty (kozmetika La Cure), Aštar Derma, Universial Labs LTD (ochranné známky na výrobky), výrobky Aqauatherapy z Mŕtveho mora, Cóaru, z Mŕtveho mora šťastie, z Mŕtveho mora Darčekový Enterprise (kozmetika Bloom Dead Sea Life a BLOOM Royal dotykové) a a kol.

Vyrábajú produkty z Mŕtveho mora v Kuvajte, Singapure, Turecku, Taiwane, Japonsku (ADAMA Cosmetics Co. Ltd.) a USA (Natural Dead Sea Cosmetics Inc., Ohio). Slávna francúzska kozmetická spoločnosť L'Oreal v Izraeli usporiadala dcérsku spoločnosť L'Oreal Israel, a má vlastnú výrobu kozmetických výrobkov (prečistenie pokožky, tváre a SPA produkty) pod značkou Natural Sea Beauty.

Výrobky z mŕtveho mora Dr. Nona

Výrobky z Mrtvého mora Dr. Nona International Ltd sú soli do kúpeľa, masky na bahno, krémy na tvár a telo, prípravky na starostlivosť o vlasy a doplnky.

Na základe makro- a mikroelementov soli z Mŕtveho mora, éterické oleje a halofilné (soľ-milujúci) Archeobacteria triedu mikroorganizmov (archaebakterie) žijúci v vysokému obsahu soli, bol vyvinutý tzv Bioorganominerálny komplexu (BOMK) Mŕtveho mora.

So soľou z Mŕtveho mora a esenciálnych olejov vôbec jasné, ale organizmov žijúcich v týchto extrémnych podmienkach, vedci sa zaujímajú o 20-tych rokoch minulého storočia a v 90. Rokoch, ktoré vás zaujímajú rozrástla v dôsledku rýchleho rozvoja biotechnológií.

Fyziológia a biochémia halofilných baktérií sú jedinečné a tieto jednobunkové mikroorganizmy zaujímajú osobitné miesto. Vo vnútri buniek sa hromadia soli vo forme draselných iónov, rovnako ako karotenoidné (červeno-oranžové) pigmenty. Fotosyntéza v nich je anoxická, pigmentom závislý baciorhodopsín (ako pigment ľudského oka, rhodopsín); a pri syntéze ATP dochádza k uvoľňovaniu voľnej energie bez redoxných nosičov elektrických nábojov v bunke a v cytoplazme je poskytnutá vysoká koncentrácia aniónov.

Pridanie halofilných arhebakterií (v rôznych formách) do kozmetických prípravkov výrazne zvyšuje antioxidačné vlastnosti produktov z mŕtveho mora Dr. Nona. A éterické oleje prispievajú k penetrácii užitočných zlúčenín do kožných buniek.

Na báze BOMC sa vyrába zvlhčujúci prostriedok Dynamik Hydrating Cream Dr. Nona, regeneračné telové mlieko Solaris, krém na tvár Solaris (s vitamínom A) atď.

Recenzie v Mŕtvom mori

Recenzie produktov Mŕtveho mora sú odlišné. Jedna dobrá pomáha starať sa o kozmetickú kozmetiku Health & Beauty, iné chvália krémy na tvár, produkované spoločnosťou Dead Sea Premier.

Mnohé recenzie sa týkajú účinnosti blato masiek, ktoré veľmi dobre purifikujú mastnú pleť a kožu náchylnú na erupcie akné. V každom prípade v tejto ponuke produktov Mŕtveho mora si môžete vybrať nástroj, ktorý vám bude ideálne vyhovovať.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.