Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Mŕtve morské letoviská

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Rezorty Mŕtveho mora, ktoré sa nachádzajú priamo na jeho pobreží, v blízkosti pláží, sú veľmi početné.

Mŕtve morské letoviská v Izraeli zahŕňajú tucet pláží, ktoré sú na severnom a západnom pobreží jedinečného soľného jazera. Mŕtve more v Jordánsku sú sústredené na východnom a západnom pobreží. K dispozícii sú všetky potrebné podmienky pre pohodlný oddych: hotely s lekárskymi a SPA centrami, kliniky, športové komplexy, bazény a reštaurácie.

Dead Sea Resorts v Izraeli

Mŕtve more v Izraeli sa rozprestierajú pozdĺž pobrežia Mŕtveho mora na území tejto krajiny, ktorá je takmer 70 km. Existuje niekoľko rekreačných oblastí s verejnými (bezplatnými) a súkromnými (platenými) plážami.

Tri kilometre severne od národného parku Qumran (pol hodiny jazdy od Jeruzalema) je najviac severná izraelská pláž na mŕtvom mori - pláž Kalia. K dispozícii sú masážne salóny, dáždniky, sprchy, bazén s čerstvou vodou a park vodných atrakcií. Táto rezortná oblasť sa nachádza na území osady kibbutz Kalia, kde sú cez noc pohodlné malé chatky.

Južne od Kalia Beach sa tiahne Neve Midbar Beach (Neve Midbar Beach) - Beach rezort plocha pre exotické milovníkov ako na obvyklých zariadeniach Beach (šatne, sprchy, toalety, ochrannými dáždniky, lehátka skrinky a uteráky na prenájom) je tu navrhnuté cez noc - v Chaty, beduínsky stánok alebo vo vlastnom stane iba 50 šeklov.

A dosť blízko je malý letovisko Mŕtveho mora v Izraeli - pláž Biankini (pláž Biankini). Súčasťou pláže je bahno, bazéna sladkej vody a SPA-centrum s rôznymi wellness procedúrami. K dispozícii je aj hotelový komplex Biankini Resort Village s 45 izbami (z toho 34 bungalovov v hoteli B & B s vybaveným kuchynským kútom). Ubytovanie sa nachádza 120 metrov od pobrežia, na vlastnej pláži. Rezort je určený pre rodinný oddych (je tu detský bazén, zoologická záhrada).

Lekársky kúpeľ v Mŕtvom mori, rovnako ako jeho liečivé bahno - na služby hosťov najväčšieho izraelského zdravotného strediska - štvorhviezdičkový hotelový komplex Meridian pre 600 izieb. Nachádza sa na západnom pobreží Mŕtveho mora: z Tel Avivu sa autom dostanete asi za dve a pol hodiny a z Jeruzalema - za jeden a pol.

Tento komplex má vlastnú piesočnú pláž, tri reštaurácie, kaviarne a vybudovanú zábavnú infraštruktúru. SPA centrum zahŕňa dve tucty liečebných miestností, vnútorné a vonkajšie bazény s vodou z Mrtvého mora, minerálne a sírovodíkové kúpele, sauny, masážne sprchy. V súlade s lekárskymi predpismi sa tu konajú masáže, balneoterapia, peloidoterapia, fyzioterapia atď.

Najlepšie strediská Mŕtveho mora v Izraeli sú však v meste Ein Bokek. Toto stredisko sa nachádza na západnom pobreží asi 200 km od Tel Avivu a asi 150 km od Jeruzalema. V meste Ein Bokek je viac ako tucet hotelov, existuje niekoľko hospicov. Vybavená slnečníkmi a sprchami, verejná pláž Ein Bokek Beach je bezplatná.

Je potrebné poznamenať, že v tomto stredisku sú veľké izraelskej zdravotné strediská: Dead Sea Research Centre (Medical Research Center z Mŕtveho mora), špecializovaný Medzinárodné centrum pre liečbu psoriázy (International Psoriáza liečebňa) a dermatologické kliniky IPTC Clinic. Majú súkromnú pláž pre svojich klientov - International Beach.

Neďaleko je klinická klinika Mŕtveho mora Clinic, ktorá sa zaoberá liečbou dermatologických ochorení a patologických ochorení. Rovnako ako rekreačný komplex Solarium-400 (Solarium-400) s obývacím priestorom pre turistov, vlastnou klinikou špecializujúcou sa na kožné ochorenia, pláže, kúpele, sprchy atď.

Tri kilometre južne od mesta Ein Bokek je jedno z izieb v mŕtvom mori v Izraeli - Neve Zohar. Pláž Neve Zohar je zadarmo, ale môžete sa ubytovať v hoteli Neve Zohar. Má už asi 25 až 27 km môže byť v rezerve Ein Gedi (okolo Moab kopci), v ktorého blízkosti sa nachádza slobodné pláž vybavená Ein Gedi Beach. K dispozícii je tiež rezort Ein Gedi a kúpeľné centrum Ein Gedi Hot Springs so šiestimi bazénmi naplnenými teplými vodíkmi sulfidovými vodami z prírodných horúcich prameňov. Terapeutické centrum tohto rezortu ponúka peeling s morskou morskou soľou, bahennými zábaly a ďalšími procedúrami.

Aj v počte letovísk na mŕtvom mori v Izraeli sa platia pláže Neve Midbar, Mineral a Einot-Tsukim, rovnako ako voľná pláž Hamey Zohar.

trusted-source[1]

Dead Sea Resorts v Jordánsku

Mŕtve more v Jordánsku sa nachádzajú južne od hlavného mesta Ammán. Pláže Amman Beach a O Beach sú vzdialené asi hodinu jazdy. V plážovom letovisku Amman Beach sa nachádzajú sprchy so sladkou vodou, bazén, bezplatné lehátka, detské ihriská, kaviarne a reštaurácie. A pláž O Beach (dva kilometre od pláže Amman) má krásnu piesočnatú pláž, bazény, salóniky, štyri reštaurácie a vynikajúce SPA centrum.

Jeden z najväčších klimatických stredísk na Strednom východe je mŕtve more v Jordánsku Swaymeh, ktorý sa nachádza 55 km od Ammánu - na severnom pobreží Mŕtveho mora.

Tu - priamo na brehu Mŕtveho mora - je rezort Dead Sea Spa Hotel, ktorý ponúka ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli alebo v samostatných, pohodlné kajuty, rovnako ako všetky služby dermatologickej a reumatických ochorení v lekárskom centre Dead Sea Medical Center. Špecialisti tohto rezortu trávia: masáž tela, blato masky, ultrazvukové terapie, galvanická terapia, mikrovlnná terapia, kryoterapia a hydroterapia. V stredisku nájdete posilňovňu, solárium a krytý bazén.

Okrem toho sa v hoteli Swaymeha nachádza 40 hotelov medzinárodného formátu Resort & Spa, ktoré zahŕňajú špičkové SPA centrá s miestnosťami na liečenie, bazény, bahenné kúpele atď.

Najlepšie strediská Mŕtveho mora

Najlepšie rezort v Mŕtvom mori možno považovať jordánska stredisko Mövenpick Resort & Spa Dead Sea v lokalite Sweimeh (v severovýchodnom pobreží Mŕtveho mora), ktorý v júli 2014 podľa slávneho amerického časopisu Premier Traveler Magazine bol menovaný medzi 10 najlepších stredísk po celom svete - pre svoj unikátny kúpeľný komplex Zara Dead Sea Spa a pre inovatívne metódy liečby, ktoré sa tu používajú.

Zara Spa, ktorá má rozlohu 6 tisíc metrov štvorcových. Metrov a 31 miestností, ktoré sú jedným z najpokročilejších na Strednom východe, ponúka viac ako 70 zdravotných a kozmetických ošetrení s využitím liečivých vlastností vody z mŕtveho mora a bahna.

Ceny pre mestské oblasti

Špecifické ceny pre letoviská v Mŕtvom mori sa dajú nazývať iba vo vzťahu k nákladom na používanie platených pláží. V Izraeli to môže byť od 25 do 60 šeklov (7-16 dolárov), a pre deti - v priemere 7-12 dolárov. Ďalších približne 70 šeklov (20 dolárov) stojí za návštevu stredoprostredného SPA centra.

V Jordánsku je vstup na platenú pláž medzi 15 a 25 jordánskymi dinármi (20-35 USD)

A SPA hotely v Swaymech ponúkajú izby od 105 do 128 za noc na 245 až 280 dolárov. Ceny za liečbu v SPA-centrách sú veľmi odlišné. Napríklad v kúpeľoch Zara Dead Sea Spa v Jordánsku je vstupné zadarmo, ak návštevník objedná príkazy na 100 jordánskych dinárov (140 dolárov) na osobu a deň.

Recenzie o letoviskách Mŕtveho mora

Väčšina z tých, ktorí opustia svoje názory týkajúce sa stredísk Mŕtveho mora, zdôrazňujú vysokú úroveň zdravotníckych služieb poskytovaných špecializovaných kliník, rovnako ako zistiť, výrazné zlepšenie v oblasti zdravia po mori kúpaní a procedúr s využitím liečebného bahna.

Mnoho turistov varuje: na Mŕtvom mori v lete je veľmi horúce. A tiež, že na plávanie v mori potrebujete pogumované topánky (na zníženie šmyku) a trvá príliš dlho, kým zostane vo vode (maximálne 15-20 minút). A vychádzať z mora, uistite sa, že si vezmete čerstvú sprchu: všetky oblasti Mŕtveho mora sa o to postarali a vybavili pláže so sprchovacím kútom.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.