Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Masti pre osteochondrózu

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Keď sa kvôli zhoršeniu prívodu krvi do kĺbov začne patologická zmena okolitého a vláknitého chrupavkového tkaniva, v lokálnej terapii týchto porúch sa odporúča aplikovať masť z osteochondrózy.

Zníženie syntézy chondrocytov (chrupavkové bunky) a vláknitých proteínov (kolagén), znižuje biomechanické vlastnosti chrupavky, a to môže viesť k odumretiu tkaniva subchondrálnej kosti a deštrukcie kĺbu. Vo všetkých prípadoch je indikáciou pre použitie masťou z degeneratívnych ochorení disku - je prítomnosť klinických príznakov, ako je bolesť kĺbov (bolesť kĺbov, často z uvedených ďalších anatomických štruktúr); hypoestézia (strata citlivosti mechanoreceptorov v oblasti postihnutých kĺbov); opuch tkanív obklopujúcich kĺb (najmä počas obdobia exacerbácie); zápal; dynamické obmedzenia kĺbov.

Pre všetkých, najlepšie masť na osteochondrózu bude taká, ktorá sa bude vyrovnávať s týmito príznakmi a nebude spôsobovať vedľajšie účinky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulár uvoľnenia

Bez ohľadu na lokalizáciu ochorenia sú masti na osteochondrózu krčka maternice, hrudníka a panvy rovnaké.

Odporúčané lekárskymi názvami masti z osteochondrózy:

  • Protizápalová masť na báze osteochondróze nesteroidné protizápalové činidlá (NSAID): (. Dikloran, Voltaren Emulgel, Diklak-gél, atď.) Masť diklofenak, Ketonal masť (. Valusan, KETOPROFEN BCH gél Bystrumgel et al), Ibuprofen (Ibutop gély Dip reliéfne a ďalšie). Pretože tieto látky proti bolesti, niektoré z nich môžu byť použité vo forme masti počas exacerbácie degeneratívnych ochorení disku.
  • Okrem toho je skupina vyššie uvedené prípravky NSAID narkózu masti Ochorenie zahŕňajú masti mentol (Menovazin, Bom Bungay, Efkamon) a masť s na včelí jed Apizartron (Apifor, Ungapiven).
  • Zahrievanie masti osteochondróza (presnejšie, ohrievanie alebo mestnorazdrazhayuschee) Kapsikam (Betalgon, ESPOLA), terpentín masť, a väčšina výrobkov obsahujúcich metol, gáfor alebo včelí jed.
  • Mazi-chondroprotektory pri osteochondróze: Chondroitínová masť (chondroitín, chondrasil, chondroxid), homeopatická masť Účel T.

Homeopatické masť osteochondrosis komplex reprezentovaný T znamená Účel a Traumel masť (a gél) vyrobené Biologische Heilmittel päty GmbH (Nemecko). Je potrebné poznamenať, že protizápalový a analgetický gél Traumeel homeopatický už použiteľný pre modriny, krvácanie, popáleniny, omrzliny a abscesy mäkkých tkanív, aj keď môže byť použitá v prípade problémov s kĺbmi.

Heparínová masť sa týka antikoagulancií a používa sa na liečbu kŕčových žíl, tromboflebitídy, flebitídy, hemoroidálnych kužeľov, subkutánnych hematómov.

Dolobenová masť, okrem heparínu, obsahuje dimexid a dexpanthenol; odporúča sa používať modriny, modriny, strečing svalov alebo väzov.

Balzam na kĺby alebo masti Dikulja odporúča použiť ako prostriedok na masáž, ktorá mzdové politiky za prítomnosti myozitídy, artritídy a degeneratívnych ochorení disku. Zloženie tohto prostriedku sú zahrnuté rešetliakový olej a čaj strom, rastlinné extrakty (boky, žihľava, harmanček, aloe a kol.), Propolis a múmie, včelí jed, a medvedie žlče, a hydrolyzát kolagénu (lekárske želatínu) a dexpantenol.

Masť Konská sila na farmaceutické prípravky neplatí, ide o gél na nohy s mentolom, vitamínom E a levanduľovým esenciálnym olejom.

Takzvaný zázrak masť Elena Seymovoy (v iných prevedeniach sa zobrazí názov Valentine) - domáce zmes rastlinného oleja, včelí vosk a vareným vaječného žĺtka, ktoré ponúkajú na liečbu všetko od bolesti brucha a zápcha (pričom v) k trofických vredov a ovariálne cysty. S najväčšou pravdepodobnosťou, ak bolesť kĺbov je vhodnejšie masť ľudových predpis na huby, na prípravu časticovej sušené huby (100 g), ktoré sa homogénne zmieša so 100 g bravčovej masti alebo ghí.

Najnižšia masti osteoartrózou, uvedené v hodnotení: Menovazin, terpentín masť Bom Bungay, diklofenak masť, salve a masť chondroitín Hondrasil (teda obsahuje rovnaký chondroitinsulfát masti Chondroxide dvakrát toľko).

Prečítajte si tiež:

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika

Farmakodynamika rôznych masti používaných na osteochondrózu umožňuje vytvoriť reprezentáciu a ako tieto lieky spolupracujú s touto symptomatológiou.

Analgetiká a protizápalové masti na báze Osteochondróza NSAID (diklofenak Ketonal, ibuprofén a pod) ovplyvňujú zápalové mediátory (prostaglandíny) pre inhibíciu produkcie, a tým aj zníženie zápalu a bolesti.

Analgetický účinok miestnych dráždivých látok na základe ich vplyvu na koži receptorov a nervových zakončeniach (ktorá prerušuje signály bolesti), reflexné expanzných kapilár a krvi do zraneného miesta. Terpentínová masť obsahuje terpentínový olej z borovicovej živice a rovnako aj práce včelieho jedu v apizartronovej masti.

Účinné látky masti Kapsikam - vanilinonamid (syntetická náhrada paprika alkaloid kapsaicínu), terpentín a gáfor. Masť s mentolom tiež obsahuje: metylsalicylát, to znamená zápalovú kyselinu acetylsalicylovú (Bom-benga); gáfor, klinček a eukalyptový olej (Efkamon); lokálne anestetiká benzokaín a novokaín (menovazínová masť).

Masti-hondroprotektory (chondroitín masť Hondrasil et al.) Sú zložené z chondroitín 4-gidrogensulfat zvieraťa podobné endogénnych sulfátované glykozamínoglykánov (z toho vytvorenej tkaniva chrupaviek). Molekuly chondroitín sulfátu prenikajú tkanivom chrupavky a kĺbnou tekutinou kvôli dimetylsulfoxidu (dioxín); stimulujúce chondrocyty vedie k spomaleniu procesu degradácie a syntézy aktivácia proteoglykánov - základ matrice chrupavky.

Zloženie homeopatických mastí Účel T, ktorý sa tiež týka chondroprotektívnym, viac ako tucet komponenty, vrátane výťažkov z arniky, sumachu jedovatá Tox Rhus Toxicodendron (dráždiace kožu), krytov hořkosladkého baklažán Solanum dulcamara (obsahujúci triterpenoidov a steroidy), koloidné kyseliny kremičitej (Acidum silicicum), sublimuje síry (síra), koenzým a, výťažky z pupočnej šnúry a placenty tkanivách hovädzieho dobytka a ďalších. Výrobca tvrdí, že homeopatický masť s osteochondróze má nielen boleuto akčné riadi, ale tiež stimuluje obnovu tkaniva chrupavky aktiváciou tvorbu nových chondrocytov.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Masť Diklofenak a ketónová masť sa rýchlo vstrebávajú do kože, čiastočne vstupujú do systémovej cirkulácie a viažu sa na plazmatické bielkoviny. Čas dosiahnutia najvyššej koncentrácie účinných látok je takmer 120 minút. Metabolizmus týchto liekov sa vyskytuje v pečeni, produkty transformácie sa vylučujú obličkami v priebehu 1,5-2 hodín.

Po aplikácii mastné chondroprotektory (chondroitínová masť) tiež prenikajú do krvi a akumulujú sa v intraartikulárnej tekutine a chrupke; biologická dostupnosť chondroitín sulfátu je o niečo viac ako 12% a jeho maximálny obsah je zaznamenaný po približne 3,5 hodinách. Vylučuje sa z tela v priebehu jedného dňa močom

Farmakokinetika iných masť (terpentín, cieľ T, s mentolom alebo včelí jed) v návode na prípravky nie je vysvetlená.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Používajte Masti z osteochondrózy počas tehotenstva

Najčastejšie sa neodporúča používať masti na osteochondrózu u tehotných žien. Masť diclofenac je zakázané v posledných troch mesiacoch tehotenstva, Ketonal krém a masť s terpentín, mentol, gáfor a včelí jed - po celú dobu tehotenstva.

Podľa pokynov by masť-chondroprotektory (chondroitínová masť atď.) Počas tehotenstva a laktácie mali byť predpísané iba vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné

Žiadna homeopatická masť na osteochondrózu sa nemá používať pri liečbe gravidných žien, ako väčšina homotoxických liekov.

Kontraindikácie

Masti s NSAID (masť Diclofenac, ketónová masť atď.) Sú kontraindikované pri kŕčoch priedušiek a alergickej rinitídy a dermatitídy.

Masti s mentolom, Capsicum, Bon-benga, terpentínovou masťou, masťou Účel T sa nepoužíva na zvýšenú reakciu na zložky týchto činidiel.

Kontraindikácie masti Apizarchron zahŕňajú poškodenie kože a dermatologické ochorenia, ako aj problémy s obličkami; masti - chondroprotektory na osteochondrózu - akútne zápalové procesy v oblasti aplikácie, alergie, kožné ochorenia, tromboflebitída.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Vedľajšie účinky Masti z osteochondrózy

Svrbenie a vyrážky môže byť za použitia masti na báze NSAID masti Kapsikam a cieliť T chondroitín masti, masti s včelí jed (Apizartron) a terpentínu masti.

Vedľajšie účinky masti s mentolom môžu byť vyjadrené všeobecnou slabosťou, znížením krvného tlaku, závratmi.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Dávkovanie a podávanie

Masti pre osteochondrózu sa aplikujú zvonka aplikovaním malého množstva liečiva na pokožku v oblasti postihnutého kĺbu (ľahko zabudované):

  • masti obsahujúce gáfor, terpentínovú masť a masť s včelím jedom - raz denne;
  • masti Diclofenac, ketón, Kapsikam - dvakrát denne (1-2 g);
  • masti - chondroprotektory - 3-4 krát počas dňa (stĺpec extrudovanej masti 1-1,5 cm);

Homeopatická masť na osteochondrózu Cieľ T - až päťkrát denne.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Predávkovať

V návode na opísané lieky sa ich predávkovanie nezaznamenalo.

trusted-source[36], [37], [38]

Interakcie s inými liekmi

Masť Diklofenak a ketónová masť potencujú pôsobenie antimikrobiálnych a antimykotických činidiel na vonkajšie použitie.

Nie sú poskytnuté informácie o interakcii iných masti od výrobcov, odporúča sa však vyhnúť sa súčasnému používaniu iných masťov a akýchkoľvek miestnych náprav.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Podmienky skladovania

Masť Diklofenak, ketón, cieľ T, Apizartron sa má uchovávať pri teplote t <+ 25 ° C; mastné chondroprotektory - pri t <+ 20 ° C; Masti s mentolom a terpentínovou masťou - pre t <+ 15 ° C;

trusted-source[44], [45]

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti liekov je uvedený na obale.

trusted-source[46], [47], [48], [49]


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Masti pre osteochondrózu" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.