Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Tablety z osteochondrózy

Lekársky expert článku

Ortopéd, onkoortoped, traumatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Osteochondróza by sa mala vždy liečiť komplexným spôsobom, ako aj po dôkladnom vyšetrení pacienta vertebrológom a neurológom. Neodkladajte liečbu tejto choroby, pretože môže vyvolať vznik závažných komplikácií: bolesti hlavy a migrény, medzistavcové kýly, ischias a lumbago.

Klasifikácia ATC

M01AX Прочие нестероидные противовоспалительные препараты

Indikácia Tablety z osteochondrózy

Ak máte pocit, že máte aspoň jeden zo symptómov degeneratívnych ochorení disku (akútnej bolesti v chrbte a v oblasti hrudníka, závraty, necitlivosť prstov, bolesti v oblasti krčnej časti chrbtice), mali by ste okamžite požiadať o pomoc odborníka. Len on môže predpisovať účinné pilulky na osteochondrózu.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Farmakodynamika

Zvážte farmakodynamiku a farmakokinetiku tabliet z osteochondrózy s použitím príkladu populárnej drogy "Diclofenac".

Tento liek je antipyretický, protizápalový, analgetický účinok. Účinná látka sodnej soli diklofenaku bez rozdielu inhibuje cykloxínový plyn, ktorý narúša metabolizmus určitých kyselín, vrátane kyseliny arachidónovej. Vďaka tomu množstvo prostaglandínov v mieste zápalu výrazne klesá.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Farmakokinetika

Úplná a rýchla absorpcia lieku, ale so súčasným príjmom potravy sa môže spomaliť. Množstvo látky v plazme závisí od dávky. Pri viacnásobnom prijatí sa farmakokinetické vlastnosti nemenia.

Biologická dostupnosť je 50%. Pri plazmatických proteínoch sa diklofenak sodný viaže na 99%. Môže tiež preniknúť do synoviálnej tekutiny. Pri prvom prechode látky cez pečeň je vystavený 50% metabolizmu. Ak sa u pacienta diagnostikuje hepatálna alebo renálna insuficiencia, metabolity sa vylučujú spolu s žlčou. Preniká do materského mlieka.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Používajte Tablety z osteochondrózy počas tehotenstva

Osteochondróza je jednou z tých vážnych ochorení, ktoré sa musia nevyhnutne vyliečiť pred začiatkom tehotenstva. Ale aj u dokonale zdravých žien počas tehotenstva môže dôjsť k osteochondróze krčnej chrbtice. Tablety, ktoré úspešne liečia akýkoľvek druh osteochondrózy, sú úplne kontraindikované pri liečbe tehotných žien. To možno vysvetliť tým, že negatívne ovplyvňujú vývoj plodu a stav samotného pacienta.

Preto, ak má žena počas tehotenstva príznaky osteochondrózy, predpísané sú rôzne lieky bez lieku.

Kontraindikácie

 1. Myasthenia.
 2. Vred v žalúdku.
 3. Krvácanie do žalúdka.
 4. Srdcové zlyhanie.
 5. Choroby pečene a obličiek.
 6. Bronchiálna astma.
 7. Nedostatok glukózy.
 8. Aspirínová triáda.
 9. Ateroskleróza.
 10. Arytmia.
 11. Neznášanlivosť komponentov.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

Vedľajšie účinky Tablety z osteochondrózy

 1. Alergie.
 2. Tachykardia.
 3. Bradykardia.
 4. Závraty.
 5. Bolesti hlavy.
 6. Nevoľnosť a zvracanie.
 7. Hnačka alebo zápcha.
 8. Svalová slabosť.
 9. Oligúria.
 10. Chudokrvnosť.
 11. Anorexia.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

Dávkovanie a podávanie

Samozrejme, len s jednou tabletkou nemôžete úplne vyliečiť túto chorobu, ale sú dôležitou súčasťou komplexnej liečby. Medzi hlavné lekárske metódy boja proti osteochondróze je možné izolovať lieky s rôznymi účinnými látkami, ktoré pomáhajú zlepšiť krvný obeh, zmierňujú kŕče v svaloch chrbta a znižujú bolesť:

 1. Analgetiká alebo lieky proti bolesti.
 2. Spazmolytiká.
 3. Prípravky s protizápalovým účinkom.
 4. Hondroprotektory.

V lekárňach nájdete obrovské množstvo rôznych liekov, ktoré z nich sú však lepšie? Pozrime sa na najpopulárnejšie tablety z osteochondrózy:

 1. Protekon.
 2. Trauma.
 3. Rôzne vitamínové komplexy.
 4. Kyselina nikotínová.

Protekon

Nesteroidné protizápalové liečivo, ktoré sa používa na liečbu a prevenciu osteochondrózy. Liečivo obsahuje také účinné zložky: glukózamín sulfát a chondroitín sulfát. Vzhľadom na túto kompozíciu má toto činidlo regeneračný účinok na chrupavé tkanivo. Rozlišuje sa pri analgetickom a protizápalovom účinku.

Štandardná dávka pre dospelých pacientov: jedna tableta trikrát za 24 hodín. Dĺžka liečby je tri mesiace, ak lekár nepredpisuje iné trvanie liečby. Ak je takáto potreba, môžete ju užívať v kombinácii s inými analgetikami.

Pacienti s neznášanlivosťou na zložky lieku, fenylketonúria, tromboflebitída, krvácavý nápoj lieku sú zakázané. Nepoužívajte na liečbu tehotných žien alebo žien, ktoré dojčia dieťa. Nie je predpísané, ak bol pacient diagnostikovaný diabetes mellitus.

Protón je dobre tolerovaný, ale niektorí pacienti môžu mať alergické reakcie, bolesti hlavy, ospalosť, hnačku, nevoľnosť.

trusted-source[26], [27]

Traum

Popular homeopatický liek, ktorý je aktívne používa na liečbu zápalových ochorení chrbtice, rovnako ako jeho zranenia. Tieto aktívne zložky sú v medicíne: offitsinalis nechtíka, arniky montana, Achilleio millefonium, hamamelu virginiana, Primula veris, Atropos belladonna gepar sulfuris, Merkurius sollyubilis, simfitum offitsinale, hamommila rekutita, Bellis perennis, Hypericum perforatum, Echinacea purpurea.

Štandardná dávka na liečbu osteochondrózy je jedna tableta trikrát za 24 hodín. Vezmite drogu pred jedlom (nie skôr ako 15 minút). Tableta by sa nemala prehĺtať ani žuvať, len držte v ústach, kým sa úplne neodstráni.

Pacienti s leukémiou, tuberkulózou, intoleranciou laktózy a zložkami lieku, roztrúsenou sklerózou, AIDS na užívanie lieku sú zakázané. Nemôže sa používať na liečbu detí mladších ako dvanásť rokov. Pri liečbe tehotných žien je dôležité najskôr konzultovať s lekárom.

V zriedkavých prípadoch môže liek spôsobiť alergické reakcie, zvýšené slinenie.

Vitamíny z osteochondrózy

Vitamíny sú rozdelené do dvoch veľkých skupín:

 1. Rozpustné v tukoch (vitamíny K, D, E, A).
 2. Tie, ktoré sa rozpúšťajú vo vode (vitamíny B a C).

Pacienti s osteochondrózou sú zvyčajne predpísaní kompletné komplexy vitamínov na zlepšenie stavu pacienta a zvýšenie účinnosti terapie. Zároveň je však najlepšie venovať pozornosť vitamínom, ktoré sú zahrnuté v skupine B (B12, B1, B6). S ich pomocou môžete znížiť silu bolesti, ktorá sa objaví v oblasti chrbta, ako aj znížiť neurologické poruchy a poruchy trofického tkaniva.

Okrem vitamínov je pri liečbe osteochondrózy nevyhnutné použiť aj rôzne mikro- a makro prvky: zinok, draslík, fosfor, horčík. Vďaka nim sa posilňuje kostné tkanivo, zlepšuje sa dodávanie krvi do muskuloskeletálneho systému a svalovej kostry chrbtice. Zvyčajne je väčšina minerálnych zložiek zahrnutá do komplexov vitamínov. Nezabudnite, že sú vybraní ošetrujúcim lekárom na základe individuálnych vlastností ľudského tela. Najobľúbenejšie komplexy vitamínov sú:

 1. Duovitu.
 2. Complivit.
 3. VITRUM.
 4. Oligovit.
 5. Pentovit.
 6. Centrum.
 7. Dekamevit.
 8. Yunikap.
 9. Vápnik D3-Nycomet.
 10. Supradin.

Liečba vitamínmi trvá v priemere asi mesiac, aj keď lekár môže v prípade potreby rozšíriť tento kurz. Môžete to zopakovať za tri mesiace.

Kyselina nikotínová

Kyselina nikotínová sa vzťahuje na skupinu liečiv, ktoré sú derivátmi vitamínov. Vďaka tomuto lieku môže pacient:

 1. Normalizácia metabolických procesov, posilnenie nervového systému.
 2. Zlepšite metabolizmus lipidov a uhľohydrátov.
 3. Normalizujte zásobovanie krvou v mozgu.
 4. Rozširujte cievy, normalizujte cievny tonus.
 5. Očistite telo otravy.

Kyselina nikotínová má pomerne širokú aplikáciu v medicíne, ale najčastejšie je predpísaná špeciálne na liečbu osteochondrózy chrbtice. Kyselina nikotínová sa predáva v rôznych formách, ale najpopulárnejšie sú presne tablety.

Odporúča sa piť kyselinu nikotínovú s osteochondrózou a predchádzať tejto chorobe najmenej dvakrát ročne (na jar a na jeseň). Dávkovanie lieku môže byť odlišné (závisí od závažnosti ochorenia a stavu pacienta), ale zvyčajne pacienti pili jednu až dve tablety trikrát za 24 hodín. Ak máte zvýšenú kyslosť žalúdka, tablety sa majú užívať po jedle. Doporučujeme piť vodou alebo mliekom.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32],

Tablety zo závratov s osteochondrózou

Najčastejšie sa po spánku vyskytne závrat pri osteochondróze. Najmä ak pacient spí na vankúši, ktorý je príliš vysoký, nakloní alebo otočí hlavu ostre. Závraty sú často vyvolané, ak pacient otočí hlavu v rôznych smeroch. Môže trvať niekoľko minút alebo dokonca hodín. Dôvodom je, že u pacientov s osteochondrózou sú tepny stlačené stavcami.

Existuje veľa metód liečby závratov pri osteochondróze, sú komplexné. Najčastejšie lekári predpisujú rôzne chondroprotektory, ktoré pomáhajú obnoviť chrupavku. Často komplex zahŕňa vazodilatátory, ktoré pomáhajú zmierniť závraty a bolesti hlavy, ktoré ich často sprevádzajú.

Tiež často odborníci predpisujú lieky, ktoré pomáhajú zlepšiť vestibulárny aparát a krvnú mikrocirkuláciu, protizápalové lieky na zmiernenie zápalového a edematózneho procesu medzi vertebrálnymi diskami.

Trentalu

Angioprotektor, ktorý pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi a zvyšuje elasticitu červených krviniek. Často sa používa na závraty u pacientov s osteochondrózou.

Dávka, ako aj dĺžka liečby, stanovuje ošetrujúci lekár. U pacientov s akútnym infarktom myokardu, hemoragickej mŕtvice, závažné krvácanie, krvácanie do sietnice, arytmií, aterosklerózy a neznášanlivosť zložiek liečivá používať, je zakázané. Dojčenie počas liečby by sa malo prerušiť.

V niektorých prípadoch, lieky môžu spôsobiť návaly horúčavy kože na tvári, ospalosť alebo spánku stratu, lámanie nechtov, strata chuti do jedla, cholestatickej hepatitídy, skotóm, tachykardia, gipofirbinogenemiyu, alergie.

Aktovegin

Náprava, ktorá pomáha aktivovať metabolizmus v tkanivách, zlepšuje trofické účinky, stimuluje regeneračný proces. Liečivo obsahuje hemoderivát deproteinizovanej aktívnej zložky z teľnej krvi. Z tohto dôvodu prípravok pomáha posilňovať oxidačné procesy, zlepšuje spotrebu kyslíka.

Štandardná dávka je jedna až dve tablety trikrát za 24 hodín. Pred jedlom vypiť lieky. Pite veľa tekutín. Kurz trvá od štyroch do šiestich týždňov.

Pacienti so zlyhávaním srdca, anúriou, oligúriou, pľúcnym edémom a hyperhydratáciou sa majú užívať s opatrnosťou. Je zakázané používať s neznášanlivosťou zložky lieku. Pri liečbe tehotných žien sa musí poradiť so špecialistom.

V zriedkavých prípadoch môže užívanie lieku viesť k horúčke, edému, žihľavkám.

trusted-source[33], [34]

Tablety s bolesťami hlavy s osteochondrózou

Bolesť hlavy s osteochondrózou sa prejavuje veľmi často a môže mať inú intenzitu: od zanedbateľnej až po neznesiteľnú. Zdá sa to kvôli stláčaniu artérií, ktoré prechádzajú chrbticou, výrastkov kostí. Bolesť praskne, môže sa stať silnejšou, ak pacient posúva hlavu alebo sa pohybuje okolo oka. Pacient môže mať nauzeu, rovnako ako vracanie, slabosť v celom tele.

Analgetiká nemôžu zvládnuť bolesť hlavy s osteochondrózou. Preto lekári odporúčajú konzumovať tablety, ktoré ovplyvňujú príznaky osteochondrózy. Z dôvodu vážnych záchvatov sa bolesti hlavy u pacientov s osteochondrózou nazývali "cervikálna migréna". Veľmi dobrým prostriedkom na liečbu bolesti hlavy s osteochondrózou sú rôzne otepľujúce masti.

Protizápalové pilulky na osteochondrózu

Protizápalové tablety hrajú veľmi dôležitú úlohu pri liečbe degeneratívnych ochorení disk, ako je ochorenie sprevádzané zničením kostí a medzistavcových kĺbov a väzov, ktorý je sprevádzaný silným zápalom a edém tkaniva.

Nesteroidné protizápalové lieky pôsobiace na rôzne látky potláčajú citlivosť na bolesť. Táto skupina liekov nielen anestetizuje, ale tiež zmierňuje horúčku, odstraňuje zápaly a opuchy.

Medzi najpopulárnejšie protizápalové tablety z osteochondrózy patria:

 1. Diclofenac.
 2. Voltaren.
 3. Aspirin.
 4. Butadion.
 5. Indometacín.
 6. Nimesulid.
 7. Ketoprofén.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40]

Diclofenac

Populárne nesteroidné protizápalové liečivo, v ktorom sa nachádza aktívna zložka sodná soľ diklofenaku. Odlišuje sa nielen protizápalovým účinkom, ale tiež zmierňuje bolesť a horúčku.

Dávka je predpísaná ošetrujúcim lekárom, ale dospelí pacienti spravidla užívajú 25-50 mg dvakrát až trikrát za 24 hodín. Tablety sa nedajú žuvať a užívať počas jedenia. Po dosiahnutí terapeutického účinku sa má dávka postupne znižovať. Udržiavacia dávka je 50 mg za 24 hodín.

Pacienti s vysokým rizikom žalúdočného krvácania, erózie a vredy, aspirín astma, poruchy krvotvorby, hemofília, neznášanlivosť k lieku diclofenac nápoj je zakázané. Na liečbu tehotných žien, detí (do šiestich rokov) sa ženy, ktoré dojčia dieťa, nepoužívajú. Ak má pacient anémiu, kongestívne zlyhanie srdca, bronchiálnu astmu, užívajte drogu veľmi opatrne.

V niektorých prípadoch príjem môže spôsobiť bolesti brucha, hnačka, zápcha, žltačka, vracanie, nekróza pečene, hepatitída, zápal hrubého čreva, zníženie chuti do jedla, cirhóza, bolesti hlavy, ospalosť, podráždenie, pocit strachu, hučanie v ušiach, diplopia, skotóm.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

Voltaren

Nesteroidné protizápalové liečivo na báze sodnej soli diklofenaku. Rozlišuje sa v protizápalových, antipyretických a analgetických účinkoch.

Dávkovanie je individuálne, ale lekári odporúčajú užívať minimálne účinnú dávku. Štandardná dávka je 100-150 mg za 24 hodín. Tablety sa majú prehltnúť a umyť veľkým množstvom tekutiny. Pacienti s žalúdočných vredov, zápalové ochorenie čriev, astma, ochorenia obličiek alebo zlyhanie pečene, koronárneho bypassu, intolerancia znamená brať diklofenak je zakázané. Nie je predpísané na liečbu tehotných žien.

V niektorých prípadoch je recepcia môžu byť sprevádzané nevoľnosťou, bolesťou v bruchu, kolitída, zápal žalúdka, závraty, dvojité videnie, bolesti hlavy, kŕče, alergie.

Aspirín

Populárny liek, ktorý sa užíva s osteochondrózou na zmiernenie zápalu. Tento liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Líši sa antipyretickým, analgetickým účinkom. Inhibuje enzýmy cyklooxygenázy, ktoré sa podieľajú na syntéze protaglandínov.

Dávka môžete užívať od veku pätnásť rokov. Štandardná dávka je 0,5 až 1 g naraz. Medzi prijatím je potrebné vykonať intervaly štyroch hodín. Za deň nemôžete piť viac ako šesť tabliet. Je potrebné, aby ste počas podávania užívali tablety s množstvom tekutiny. Užívanie drogy sa neodporúča dlhšie ako sedem dní.

Pacienti so žalúdočným vredom, hemoragickou diatézou, bronchiálnou astmou, neznášanlivosťou zložiek lieku na ich užívanie sú zakázané. Neužívajte s metotrexátom. Neodporúča sa menovať tehotné ženy (najmä v prvom a treťom trimestri tehotenstva).

V niektorých prípadoch môže po podaní drogy, nevoľnosti, hnačky, bolesti hlavy, zvýšený tlak, závrat a alergie.

trusted-source[49], [50], [51], [52], [53], [54], [55]

Butadion

Populárne protizápalové liečivo na báze fenylbutazónu. Pomáha odstrániť opuch, zápal, znížiť horúčavu a bolesť. Prichádza tiež vo forme masti.

Odporúčame užívať 0,2-0,4 g trikrát až štyrikrát za 24 hodín počas jedla. Môže sa užívať na liečbu malých detí, ale len po vymenovaní ošetrujúceho lekára. Dĺžka liečby trvá dva až päť týždňov, ale v prípade potreby sa môže predĺžiť.

Pacienti s žalúdočnými vredmi, depresia kostnej drene, pľúcna alebo zlyhanie srdca, hypertenzia, hemofília, antikoagulačnej, stomatitída, cukrovka, intolerancia k drogovej aspirínu a rad komponentov lieku nemôže vziať. Nepoužíva sa na liečbu gravidných žien ani počas laktácie.

Môže spôsobiť poruchy trávenia, podráždenie žalúdka, nevoľnosť, hnačka, pálenie záhy, glositída, bolesti hlavy, tachykardia, leukopénia, kŕče v bruchu, krvácanie z maternice.

trusted-source[56], [57]

Indometacín

Protizápalové liečivo na báze derivátu kyseliny indoleoctovej. Znižuje agregáciu krvných doštičiek. Rozlišuje sa pri analgetickom, protizápalovom, antipyretickom účinku.

Dávka sa priradí individuálne v závislosti od závažnosti ochorenia a stavu pacienta. Štandardná dávka pre liečbu dospelých je 25 mg dvakrát až trikrát za 24 hodín. Ak sa klinický účinok nedosiahne, dávku môžete zvýšiť na 50 mg.

Pacienti so žalúdočnými vredmi, poruchou funkcie obličiek a pečene, srdcovým zlyhaním, pankreatitídou, intoleranciou na zložky lieku sa nesmie používať. Nie je predpisovaná na liečbu detí mladších ako štrnásť rokov a tehotných žien.

V niektorých prípadoch môžu prijímacie prostriedky môžu spôsobiť nechutenstvo, bolesti brucha, stomatitída, bolesť hlavy, závraty, kŕče, tachykardia, alergie, leukopénia, diplopia, hyperglykémia.

Nimesulid

Protizápalové liečivo, ktoré je selektívnym inhibítorom COX-2 založeným na nimesulide. Rozlišuje sa antipyretickým, protidoštičkovým a antipyretickým účinkom.

Dávkovanie je individuálne a predpisuje ho ošetrujúci lekár. Štandardná dávka je 100 mg lieku dvakrát za 24 hodín. Piť po jedle. Pacienti s astmou, žalúdočný vred, krvácanie do žalúdka, Crohnova choroba, hemofília, srdcové zlyhanie, zlyhanie obličiek, hyperglykémia, netolerancie vziať liek nimesulid je zakázané. Nie je predpísaný na liečbu degeneratívnych ochorení disku tehotným ženám, ženám, ktoré nakŕmiť dieťa materským mliekom, narkomani a ľudia, ktorí trpia alkoholizmom.

Počas príjmu lieku sa môže prejaviť tieto nepríjemné príznaky a ochorenia: anafilaktornaya reakcie, nervozita, bolesti hlavy, Reye syndróm, alergie, dyzúria, oligúria, hnačka, hepatitída, zápcha, nevoľnosť, dýchavičnosť, hypertenzia.

Ketoprofén

Protizápalové liečivo založené na deriváte kyseliny propiónovej. Má výrazný analgetický účinok, má antipyretický a protizápalový účinok.

Dávka sa stanovuje pre každého pacienta individuálne, pretože závisí od závažnosti jeho stavu. Štandardná denná dávka je 300 mg, ktorá sa musí opiť dvakrát až trikrát.

Pacienti so žalúdočným vredom, ochoreniami obličiek a pečene, aspirínovou triádou, intoleranciou na salicyláty a ketoprofénom sa nemôžu použiť. Neodporúča sa užívať tehotné ženy, deti mladšie ako pätnásť rokov.

Niektorí pacienti, ktorí tento prostriedok môže spôsobiť nevoľnosť, nechutenstvo, vracanie, hnačka, bolesti hlavy, šum v ušiach, bronchospazmus, poruchy v obličkách.

Tablety z bolesti s osteochondrózou

Na zlepšenie stavu pacienta, ktorý je chorý pri osteochondróze, je veľmi náročná akoukoľvek metódou. Farmakologické látky však zohrávajú najdôležitejšiu úlohu pri akejkoľvek terapii.

Vďaka farmakoterapii sa môžete vyrovnať s takmer všetkými problémami, ktoré sa vyskytujú pri osteochondróze:

 1. Odstráňte silnú bolesť.
 2. Relaxujte svaly.
 3. Odstráňte zápal.
 4. Obnovte chrupavku.
 5. Zlepšite krvný obeh.

Medzi tabletami, ktoré sa užívajú s osteochondrózou, je dôležité miesto obsadené liekom proti bolestiam. V prípadoch, keď bolesť nie je príliš silný, môže odstrániť aj normálny ANALGIN inj, ale lekári zvyčajne predpisujú lieky pacientom závažnejším: Deksalgin, ketorolac, Renalgan, Nise, Ketanov.

Ale stojí za to pochopiť, že anestetiká neovplyvňujú patologický proces. Môžu iba zmierniť napätie vo svaloch, zlepšiť aktivitu, normalizovať spánok a emočný stav pacienta. Na vylúčenie nielen bolesti, ale aj zápalu je potrebné užívať nesteroidné protizápalové lieky.

Priatelia

Protizápalové liečivo založené na nimesulide. Odstráni edém, bolesť, horúčku.

Štandardná dávka je 100 mg dvakrát za 24 hodín. Neprekračujte maximálnu dávku nastavenú na 400 mg. Pilulky na pitie po jedle. Pacienti so žalúdočným vredom, aspirínovou triádou, ochorením pečene, renálnou insuficienciou, dermatózou, neznášanlivosťou zložiek lieku, ktoré sa užívajú, sú zakázané. Neodporúča sa gravidným a dojčiacim ženám.

V niektorých prípadoch je recepcia Nise môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, hnačka, závraty, bolesti hlavy, alergie, hematúria, trombocytopénia.

Analgene

Populárna analgetika, v ktorej je aktívna zložka - derivát pyrazolónu. Rozlišuje sa pri protizápalovom, antipyretickom, analgetickom účinku.

250 až 500 mg sa užíva dvakrát až trikrát za 24 hodín. Neprekračujte maximálnu predpísanú dávku - 1 g. U detí je nevyhnutné vymenovať lekára, pretože dávka sa určí individuálne.

Pacienti s problémami v pečeni a obličkách, nedostatok glukózy, ochorenia krvi, neznášanlivosť na hlavné zložky lieku na jeho použitie sú zakázané. Môže spôsobiť alergické reakcie, leukopénia, agranulocytózu.

trusted-source[58], [59], [60]

Ketanov

Nesteroidné protizápalové liečivo odvodené z kyseliny pyrolizín-karboxylovej. Má výrazný analgetický účinok. Odstraňuje tiež zápal, horúčku a opuch.

Štandardná dávka je 10 mg každé štyri až šesť hodín. V prípade potreby sa môže zvýšiť na 20 mg trikrát až štyrikrát za 24 hodín. Pacienti s žalúdočnými vredmi, traumatické mozgové krvácanie, ochorenia obličiek, bronchiálna astma, polypy, angioedém, intolerancia znamená, že nemôže prijať komponenty. Neodporúča sa používať na liečbu gravidných žien, pacientov počas laktácie, detí mladších ako šestnásť rokov.

V niektorých prípadoch je recepcia Ketanova môže viesť k nepríjemným symptómov a chorôb: úzkosti, parestézia, eufória, závraty, nevoľnosť, bradykardia, synkopa, záchvaty astmy, anémia, oligúrii, hematúria, alergie, horúčka.

Tablety, relaxačné svaly s osteochondrózou

Jedným z príznakov osteochondrózy je výskyt napätia vo svaloch v tele. To je dôvod, prečo svalové relaxancie sú veľmi populárne lieky v komplexnej terapii tejto choroby.

Všetky z nich môžu byť rozdelené do dvoch veľkých skupín:

 1. Prostriedky, ktoré pôsobia periférne.
 2. Prostriedky, ktoré ovplyvňujú centrálne - majú vplyv na centrálny nervový systém.

Je vhodné si uvedomiť, že tieto lieky nemajú žiadny terapeutický účinok, ale vzhľadom na skutočnosť, že svaly sa uvoľňujú, môže pacient zlepšiť svoj stav. V žiadnom prípade nemôžu byť použité samostatne. Pamätajte, že svalové relaxanciá sú predpísané len odborníkom.

Medzi najobľúbenejšie lieky v tejto skupine patria:

 1. Baklofen.
 2. Cyklobenzaprin.
 3. Midokalm.

Baklofén

Populárna centrálna svalová relaxancia založená na bakloféne. Pomáha odstraňovať svalové kŕče. Má tiež malý analgetický účinok.

Štandardná dávka je 5 mg trikrát za 24 hodín. Tablety na pitie sa odporúčajú iba počas jedál, ktoré sú stlačené dostatkom tekutiny. Každý tretí deň sa dávka zvyšuje o 5 mg, kým pacient nemá pozitívny klinický účinok. Neprekračujte maximálnu prípustnú dávku - 100 mg.

Pacienti s neznášanlivosťou na hlavnú zložku lieku, epilepsia na užívanie lieku je zakázaná. Nepoužívajte na liečbu dojčiacich žien a tehotných žien. Vedľajšie účinky sa vyskytujú u všetkých pacientov, takže tieto pilulky je možné užívať len pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára a na jeho odporúčanie.

trusted-source[61], [62], [63], [64], [65], [66]

Cyklobenzaprin

Populárna svalová relaxancia s centrálnym účinkom, v ktorej sa nachádza aktívna zložka cyklobenzaprínu. Má ľahký analgetický účinok.

Štandardná dávka na liečbu dospelých pacientov je 20 až 40 mg dvakrát až štyrikrát za 24 hodín. Neprekračujte maximálnu prípustnú dávku - 60 mg.

Pacienti s neznášanlivosťou na zložky lieku, aby ich užívali, sú zakázané. Nepoužíva sa na liečbu gravidných žien ani počas laktácie. Vedľajšie účinky pri užívaní tohto lieku sú veľmi často: alergie, hyperémia, vyrážka, poruchy močenia.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72]

Midokalm

Miorelaxant na báze tolperison hydrochloridu, ktorý má účinok na centrálny nervový systém. Rozlišuje sa lokálne anestetikum, stabilizujúci membránu.

Štandardná dávka na liečbu dospelých pacientov (vo veku od štrnástich rokov) je 50 mg dvakrát až trikrát za 24 hodín. Dávka sa postupne zvyšuje na 150 mg dvakrát až trikrát za 24 hodín. Na liečbu detí dávku stanoví ošetrujúci lekár. Tablety sa užívajú perorálne stlačením veľa tekutiny.

Pacienti s myasthenia gravis, neznášanlivosť na zložky lieku, aby ich užívali, je zakázaná. Neodporúča sa používať na liečbu v mladšom veku (až do troch rokov), tehotných žien počas laktácie. Môže spôsobiť arteriálnu hypotenziu, svalovú slabosť, bolesti hlavy, alergie, nauzeu, bronchospazmus.

Podmienky skladovania

Musia byť uložené na tmavom mieste, mimo dosahu malých detí. Je dôležité, aby teplota vzduchu neprekročila +25 stupňov.

trusted-source[73], [74], [75], [76], [77]

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti spravidla trvá až tri roky. Presný dátum expirácie nájdete v návode na použitie alebo v prípravnom balení.

trusted-source[78], [79]

Farmakologická skupina

Обезболивающие и противовоспалительные лекарственные средства

Farmakologický účinok

Корректирующее метаболизм костной и хрящевой ткани препараты
Противовоспалительные препараты
Обезболивающие препараты
Хондропротективные препараты

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Tablety z osteochondrózy" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.