Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ladostim

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Ladostim spája všetky užitočné vlastnosti komponentov zariadenia. Má také vlastnosti: adaptogénny, imunostimulačný, antihypoxický, protizápalový, antioxidačný, hepatoprotektívny.

 Nasledujúce zložky (rastlinné výťažky) možno v prípravku rozlíšiť:

 • fialová echinacea (odrod, korene);
 • Ľubovník bodkovaný (stonky s listami);
 • mäta - korenie (mladé listy);
 • Oregano spoločné (nadzemná časť);
 • ramenný obyčajný (tráva);
 • ayr obyčajný (odroda);
 • aróniu, obyčajnú džúsu (ovocnú šťavu);
 • etylalkohol (45%).
 • cukor (ako pomocný prvok).

Klasifikácia ATC

L03AX Прочие цитокины и иммуномодуляторы

Aktívne zložky

Эхинацеи пурпурной корневища с корнями
Зверобоя травы экстракт сухой
Мяты перечной листья
Травы материнки обыкновенной
Тысячелистника обыкновенного трава
Лепехи обыкновенной корневища
Рябины обыкновенной сок
Рябины черноплодной сок
Рябины черноплодной плоды
Рябины плоды

Indikácia Ladostim

Ladostim sa odporúča, aby sa užíval ako dodatočný liečebný prostriedok v komplexnej liečbe as preventívnym účelom. Indikácie pre aplikáciu Ladostimu sú nasledovné:

Ladostim je indikovaný ako liek, ktorý zlepšuje blaho, má posilňujúci účinok na celé telo, zlepšuje a podporuje činnosť centrálneho nervového systému.

trusted-source[1]

Formulár uvoľnenia

Forma uvoľňovania lieku Ladostim je tinktúra. Spája určité časti rastlín (ovocný džús, korene, oddenky, listy, travnatá časť) s etylalkoholom. Liek má príjemnú vôňu, farba je hnedá. Chuť tinktúry je sladká, pretože zloženie obsahuje malé množstvo cukru ako ďalší prvok. Liek Laostimus sa zriedi vo fľašiach z tmavého skla s kapacitou 100, 200, 250 a 500 mililitrov. Na fľaši s tinktúrou je označenie, na ktorom je uvedené zloženie, dátum vydania, dátum vypršania platnosti a ďalšie dôležité informácie pre spotrebiteľa. Fľaše s liekom by mali byť bezpečne utesnené bez poškodenia.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7]

Farmakodynamika

Ladostin sa skladá z rastlinných prvkov, z ktorých každý má určitý účinok na ľudské telo. Farmakodinamika Ladostim je určená účinkom zložiek rastlinných zložiek na telo.

Echinacea pôsobí ako silný imunostimulátor, anestetická zložka.

Ľubovník bodkovaný - jeho tráva má schopnosť zmierniť kŕče malých ciev (kapilár), normalizovať žilovú periférnu cirkuláciu.

Peppermint - používa sa na sedatívny účinok lieku proti silným bolestiam hlavy.

Oregano - používa sa ako prvok proti nespavosti.

Rastlina bežná - používa sa ako protizápalový, baktericídny prostriedok.

Vzduch je bežný - používa sa ako liek na liečbu ochorení pečene a žlčových ciest, ktorý je liekom na hrdla a ochorenia úst.

Chokeberry, obyčajný ashberry - jeho šťava je bohatá na vitamíny, báseň sa používa v prípravku ako multivitamínový prostriedok, šťava z čierneho ashberry prispieva k normalizácii krvného tlaku.

Kombinácia všetkých prvkov Ladostimu mu prináša liečebný účinok.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Farmakokinetika

Všetky bylinné zložky lieku Ladostim sú alkoholová tinktúra. Farmakokinetika Ladostim je nasledovná: zložky sú vybrané v takých pomeroch, že podávanie v určitých dávkach prináša požadovaný výsledok. Po užití lieku sa rýchlo vstrebáva. Pri komplexnej liečbe sa pozoruje pozitívny účinok 40-60 minút po podaní. Farmakologický účinok sa uchováva počas 6 až 8 hodín. Krvný tlak je vyvážený, bolesti hlavy sa znižujú. Na recepcii na noc sa zlepšujú sny - príznaky nespavosti zmiznú v správnom čase. Liek sa čiastočne vylučuje obličkami. Keď celý cyklus liečby zvyšuje imunitu, telo je posilnené.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Používajte Ladostim počas tehotenstva

Keďže liek Ladostim má etylalkohol, liek nie je predpísaný ženám počas tehotenstva. Napriek skutočnosti, že liek s komplexnou liečbou alebo prevenciou má veľký pozitívny účinok, neodporúča sa užívať Ladostim počas tehotenstva. Alkohol má negatívny vplyv na telo matky a budúceho dieťaťa. Existuje nebezpečenstvo patologických stavov, predčasného pôrodu, kongenitálnych chorôb dieťaťa. Ženy v každom prípade nemôžu samostatne začať užívať tento liek, pretože v dôsledku vysokej pravdepodobnosti rizík a komplikácií počas tehotenstva.

Kontraindikácie

Liečivo Ladostim, napriek prirodzenému zloženiu, ktoré je šetrné k životnému prostrediu, nie je vhodné pre každého. Iba kvalifikovaná osoba by ju mala predpísať. Môžeme rozlíšiť nasledujúce kontraindikácie užívania Ladostimu:

 • individuálnu citlivosť na ktorúkoľvek účinnú látku alebo na pomocnú látku;
 • v dôsledku prítomnosti alkoholu je liek kontraindikovaný u detí vo veku do dvanástich rokov;
 • obdobie tehotenstva;
  • obdobie dojčenia, pretože momentálne nie sú k dispozícii informácie o penetrácii do mlieka (prsníka);
  • pretože kompozícia obsahuje cukor, potom s veľkou starostlivosťou a len na radu lekára, Ladostim užívajú ľudia s cukrovkou.

trusted-source[27], [28], [29]

Vedľajšie účinky Ladostim

Ako súčasť drogy Ladostim je veľa rastlinného materiálu. Nie každý človek vie reakciu svojho tela na každú zložku. Preto sa vedľajšie účinky lieku Ladostim môžu prejaviť ako alergické reakcie na akúkoľvek zložku. Na koži sa môže objaviť alergická reakcia vo forme vyrážky alebo sčervenania. Svrbenie je možné, mierny závrat. Pred užitím lieku sa poraďte s lekárom. Mal by hovoriť o možných vedľajších účinkoch a čo robiť v takýchto prípadoch. Pri prijímaní je potrebné sa riadiť len vymenovaním ošetrujúceho lekára. Všetky vedľajšie účinky sa majú hlásiť špecialistovi a ďalej sa riadiť jeho odporúčaním.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

Dávkovanie a podávanie

Ladostim je liek vo forme tinktúry. Pred použitím je potrebné zistiť jeho použitie a dávku. Liek sa užíva perorálne, perorálne. Odporúčané dávky sú dve alebo tri polievkové lyžice (čaj). Vezmite toto množstvo tinktúry a rozvod do päťdesiat mililitrov čistej vody. Prijatá kvapalina sa užíva pol hodiny pred jedlom, trikrát denne. Dávky určuje lekár. Dáva odporúčania a z dôvodu trvania liečby. V žiadnom prípade nemôže začať užívať samotný liek Ladostim alebo pokračovať v užívaní lieku, keď to nie je predpisovaný odborníkom.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Predávkovať

Akceptovanie akéhokoľvek lieku by sa malo vykonávať iba podľa odporúčaní kvalifikovaného odborníka. Určuje dávkovú dávku, metódu a trvanie. To platí aj pre Ladostimu, hoci až doteraz nebol preukázaný predávkovanie. Existujú však prípady, keď pacient užíva veľkú dávku. Môže to byť jednoduchá nepozornosť, neprítomnosť. Predávkovanie liekom Ladostim sa prejavuje vo forme alergických reakcií na niektorú zo zložiek. V takýchto prípadoch je potrebné prestať užívať tento liek a ihneď zavolať lekárovi. Špecialista rozhodne o ďalšom prijatí.

Veľmi chybný je názor na užitočnosť dávky "zabitia" alebo inej drogy. Najčastejšie, lieky majú priaznivý účinok po určitom čase s pravidelným vstupom. Užívanie veľkej dávky v čase nielenže nemôže dosiahnuť potrebný terapeutický účinok, ale tiež poškodiť vaše telo a zdravie vo všeobecnosti.

trusted-source[38], [39]

Interakcie s inými liekmi

Skôr ako začnete užívať Ladostim, vždy sa poraďte so svojím lekárom. Len môže rozhodnúť o vhodnosti užívania, dávkach a trvaní liečby. Na recepcii musíte povedať o ďalších liekoch, ktoré užívate. Interakcia zložiek Ladostimu môže byť nekompatibilná so zložkami daného prípravku. V dôsledku toho môže poskytnúť nepriaznivé alebo dokonca škodlivé reakcie, ktoré majú škodlivý účinok na celý organizmus.

Sú definované interakcie lahodosti s inými liekmi:

 • Súčasné podávanie lieku Ladostim s liekmi imunnodepressantnymi vedie k tomu, že iní môžu znížiť ich účinnosť;
 • súčasný príjem s nootropikami, analeptikami, psychotropnými stimulantmi zvyšuje ich stimulačný účinok na ľudský nervový systém;
 • Ladostim môže zvýšiť účinnosť hepatoprotektorov.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

Podmienky skladovania

Pre každý liek sú stanovené určité podmienky skladovania. Všetko závisí od účinných látok na obale. Podmienky skladovania ovplyvňujú kvalitu drogy, jej účinnosť pri prijímaní. Môžeme stručne predstaviť podmienky skladovania lieku Ladostim nasledovne: uchovávajte ho pri strednej teplote v miestnosti. Priemerná teplota je od 18 do 22 stupňov Celzia. Priestory musia byť suché. Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. Udržujte vo vzpriamenej polohe na tmavom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Pred použitím by mal byť liek Lasostim mierne zmazaný.

Dôrazne sa odporúča, aby sa liek neuchovával v chladničke alebo naopak na horúcom, nevetranom mieste. Pred každým príjmom po dlhšom skladovaní lieku je potrebné oboznámiť sa s dátumom výroby na balení a skontrolovať, či uplynulo obdobie trvanlivosti.

V prípade ukončenia tohto obdobia je užívanie drogy veľmi odrádzané, pretože to môže viesť k vedľajším účinkom.

Čas použiteľnosti

Tak ako každý liek, Ladostim má určitú trvanlivosť. Pre Ladolsima je dva roky. Platnosť lieku je určená nielen termínom, ale aj podmienkami skladovania. V žiadnom prípade nesmiete užívať liek po dátume exspirácie, alebo keď je ťažké ju prečítať na etikete. Prijatie liekov po splatnosti môže viesť k nezvratným následkom - niektoré komplikácie, zhoršenie stavu a ďalšie. V prípade, že Ladostim dostane pochybný dátum vypršania platnosti a ak existujú akékoľvek ochorenia, mali by ste naliehavo vyhľadať lekársku pomoc, pričom uveďte, aký liek a kedy ste ju užívali.

trusted-source[48]

Farmakologická skupina

Иммуномодуляторы

Farmakologický účinok

Иммуномодулирующие препараты
Противовоспалительные препараты
Адаптогенные препараты
Антиоксидантные препараты
Антигипоксические препараты
Гепатопротективные препараты

Populárni výrobcovia

Биолик, ПАО, г.Ладыжин, Винницкая обл., Украина

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Ladostim" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.