Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Haylefloks

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Haylefloks je liečivý prípravok používaný na liečbu infekčných a zápalových ochorení rôznej závažnosti. Uvažujme o indikáciách na použitie lieku, možných vedľajších účinkoch a množstve kontraindikácií.

Hailefleks je liek, ktorý bojuje proti mikroorganizmom, ktoré infikujú infekčné a zápalové ochorenia. Liek je predpísaný zo zdravotných dôvodov. Zvláštnosťou tohto lieku je účinná látka, ktorá začne pracovať okamžite po užití lieku. Pozrime sa na základné informácie o používaní lieku Haileflox.

Klasifikácia ATC

J01MA12 Levofloxacin

Aktívne zložky

Левофлоксацин

Indikácia Haylefloks

Indikácie na použitie Hylefloxy sú založené na aktívnej látke lieku. Pozrime sa, v ktorých prípadoch je liek predpísaný na použitie.

Formulár uvoľnenia

Forma uvoľnenia Hayleflokov - tabliet. Liečivo sa uvoľňuje v baleniach s obsahom 250 mg, 500 mg a 750 mg účinnej látky. Tablety produkujú v blistri 3, 5 alebo 10 tabliet. V jednom balení je jeden blister s liekom. Upozorňujeme, že tablety sú dostupné aj vo veľkých dávkach, najmä v nemocničných ústavoch. Takže Haylefloks produkuje vo vreckách z PVC pre 100, 500 a dokonca aj 1000 tabliet. Každý paket s tabletami je umiestnený v plechovke PE s vysokou hustotou.

Táto forma Hailefloxu je vhodná na použitie. Liečivo je dostupné s inou dávkou a počtom tabliet. To vám umožní vopred vypočítať, koľko je potrebné na ukončenie liečby.

Farmakodynamika

Farmakodinamika Haylefloks sú procesy a akcie, ktoré sa uskutočňujú s účinnou látkou lieku po požití. Účinnou látkou lieku je levofloxacín. Levofloxacín je syntetický fluórchinolón so širokým spektrom účinku. Látka inhibuje DNA gyrázu a topoizomerázu, potláča syntézu DNA, narušuje fúziu narušenia DNA a spôsobuje hlboké morfologické zmeny v bunkách, cytoplazme a citlivých mikroorganizmoch.

Aktívna zložka Haleflex je účinná proti:

 • Aeróbne grampozitívne mikroorganizmy;
 • Aeróbne gramnegatívne organizmy;
 • Anaeróbne mikroorganizmy.

Farmakokinetika

Farmakokinetika Hailefleks sú procesy absorpcie, distribúcie, metabolizmu a vylučovania lieku. Pozrime sa bližšie na to, ako sa tieto procesy vyskytujú v ľudskom tele.

 • Nasávanie - po užití je účinná látka levofloxacínu úplne absorbovaná gastrointestinálnym traktom. Liečivo sa absorbuje veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých minút po požití. Prvá potravina neovplyvňuje absorpciu lieku. Biologická dostupnosť lieku Haileflox je 99% a koncentrácia účinnej látky v krvnej plazme dosahuje 2-3-násobok maximálnej hladiny pre prípravu tohto druhu.
 • Distribúcia - viazanie lieku na plazmatické bielkoviny je 30-40%. Účinná látka perfektne preniká do tkanív a orgánov. Aktívne zložky prenikajú do sliznice pľúc a priedušiek, alveolárne makrofágy, orgány močovej sústavy.
 • Metabolizmus - liek sa metabolizuje v pečeni, spôsobuje deacetyláciu alebo oxidáciu.
 • Vylučovanie - Hailefleks sa vylučuje z tela v nezmenenej forme pomocou obličiek. Takže 70% prijatej dávky lieku sa vylučuje do 24 hodín, zvyšná časť sa počas 72 hodín vylučuje výkalmi.

Používajte Haylefloks počas tehotenstva

Používanie lieku Haileflox počas tehotenstva je zakázané. Užívanie drogy v prvom trimestri tehotenstva môže spôsobiť potrat a krvácanie. Ale neskôr Haileflox vedie k problémom a komplikáciám počas pôrodu. Liek môže spôsobiť patológiu vo vývoji dieťaťa.

Je zakázané používať Heilflox v období dojčenia. Spolu s materským mliekom vstúpi droga do nechráneného tela dieťaťa. Preto môže spôsobiť príznaky predávkovania a iné komplikácie. Počas laktácie je nevyhnutné odmietnuť dojčiť dieťa, ak je potrebné užívanie liekov zdravotnými indikátormi.

Kontraindikácie

Kontraindikácie používania lieku Haileflox sú založené na individuálnej intolerancii účinnej látky lieku a jeho ďalších zložiek. Hailefloqs má kontraindikácie na použitie a zo zdravotných dôvodov, skúmme ich.

 • Lézie a ochorenia šliach, ktoré súvisia s použitím chinolónov v anamnéze;
 • Dospievajúci do 18 rokov a vek detí pacientov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • epilepsie;
 • Precitlivenosť na fluórchinolóny a účinnú látku lieku - levofoksatsin.

Liečivo sa podáva opatrne starším pacientom, pretože existuje riziko zníženia funkcie obličiek, ako aj nedostatok glukózo-6-fosfátdehydrogenázy. Neodporúča sa užívať lieky nezávisle, lekár by mal uvádzať dávku a skontrolovať pacientovi kontraindikácie.

Vedľajšie účinky Haylefloks

Vedľajšie účinky lieku Haileflox sa prejavujú v dôsledku nesprávnej dávky lieku alebo prítomnosti kontraindikácií účinnej látky lieku. Pozrime sa na najčastejšie vedľajšie účinky lieku Haileflox.

 • Závrat a bolesť hlavy;
 • Tremor končatín a úzkosť;
 • Hyperkreatininémia, renálna insuficiencia;
 • Neutropénia, svalová slabosť, pretrhnutie šliach;
 • Alergické reakcie na kód, bronchospazmus, udusenie;
 • Pretrvávajúca horúčka, rozvoj superinfekcie;
 • Nevoľnosť, zvracanie, hnačka a ďalšie príznaky.

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky lieku, mali by ste prestať užívať liek a vyhľadať lekársku pomoc.

trusted-source[1], [2]

Dávkovanie a podávanie

Spôsob podávania a dávka lieku sa predpisuje individuálne pre každého pacienta a závisí od mnohých faktorov - vek pacienta, symptomatológia ochorenia, prítomnosť chronických ochorení a kontraindikácie pri používaní lieku Hayleflox. Príjem lieku nezávisí od jedla. Pozrime sa na metódy aplikácie a dávky Hailefloxu.

 • Nemocná pneumónia je denná dávka 750 mg, trvanie liečby je 1-2 týždne.
 • Exacerbácia chronickej bronchitídy - denná dávka 500 mg Haileflexu, trvanie liečby je 7 dní.
 • Komplexná liečba tuberkulózy - liek sa užíva dvakrát denne na 500 mg, trvanie liečby je až tri mesiace.
 • Kožné ochorenia a infekcie podkožného tkaniva - užívajte Haileflex raz denne, nie viac ako 500 mg, trvanie liečby - nie dlhšie ako 10 dní.
 • Infekcie močových ciest - užívajte 250 až 750 mg lieku jeden až desať dní.
 • Intraabdominálna infekcia - užívajte 500 mg Hailefloxu, liečbu od jedného týždňa do dvoch.

Ak je liek predpísaný pacientom s renálnou insuficienciou, dávka prípravku Haileflox sa vyberá individuálne pre každého pacienta.

trusted-source[3], [4]

Predávkovať

Symptómy predávkovania, pretože vedľajšie účinky lieku sa prejavujú pri použití vysokej dávky lieku. Hlavné príznaky predávkovania sú:

 • nevoľnosť
 • zvracanie
 • Zmätenosť vedomia
 • Liečba gastrointestinálneho traktu
 • závrat
 • kŕče
 • Tremor končatín

Ak chcete liečiť príznaky predávkovania, prestaňte užívať liek a vyhľadajte lekársku pomoc. Lekár predpíše symptomatickú liečbu a výplach žalúdka. Upozorňujeme, že na liečbu predávkovania Hailefloxom neexistuje antidotum a dialýza sa považuje za neúčinnú.

Interakcie s inými liekmi

Interakcia Hailefleks s inými liekmi je možná len so súhlasom lekára. Použitie účinnej látky Haileflox - levofloxacín s inými liekmi znižuje liečivé vlastnosti lieku. Takže u pacientov dochádza k útlaku intestinálnej motility.

Súčasné užívanie nesteroidných protizápalových liekov a Hailefloxu je príčinou záchvatov a rizika prasknutia šliach. Súčasné užívanie HAILLEFLOXu s hypoglykemickými liekmi môže viesť k zmene hladiny glukózy v krvi a môže viesť k hypoglykémii. Pri aplikácii lieku Hailefloks warfarínom sa zhoršujú jeho liečivé vlastnosti.

trusted-source[5], [6], [7]

Podmienky skladovania

Podmienky uchovávania lieku Haileflox sú popísané v návode na použitie. Heyleflex by sa mal skladovať na tmavom, chladnom, suchom mieste, ktoré je chránené pred slnečným žiarením a deťmi. Skladovacia teplota prípravku je od 8 ° do 25 ° C.

Upozorňujeme, že ak nie sú dodržané pravidlá ukladania, liek stráca svoje liečebné vlastnosti. Takže kvôli teplotným zmenám alebo pod vplyvom priameho slnečného žiarenia môžu tablety meniť farbu a dokonca získať zvláštny zápach. V tomto prípade je zakázané užívať liek.

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti lieku Haileflox je uvedený na obale lieku a je 36 mesiacov, teda tri roky. Po uplynutí dátumu vypršania platnosti lieku je zakázané používať, pretože jeho použitie môže viesť k nežiaducim účinkom na telo. Liečivo sa musí zlikvidovať. Upozorňujeme, že podmienky skladovania ovplyvňujú trvanlivosť lieku.

trusted-source[8]

Farmakologická skupina

Хинолоны / фторхинолоны

Farmakologický účinok

Антибактериальные широкого спектра действия препараты

Populárni výrobcovia

ХайГланс Лабораториз Пвт. Лтд., Индия

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Haylefloks" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.