Všeobecné informácie o zápche

Chronická zápcha

Zvyčajne, diagnostika zápchy zahŕňať buď zriedkavé (menej ako 3 krát za 7 dní) vyprázdňovanie žalúdka, problém v procese defekácie, pod ktorým je črevo pridelené je menšia ako 35 g na deň jeho obsahu.

Chronická zápcha u detí

Systematické oneskorenie stolice po dobu 32 hodín alebo viac je kvalifikované v modernej medicíne ako chronická zápcha. Dehydratácia u detí by mala byť denná a pravidelná, približne v rovnakom čase.

Bolesť pri zápche

Bolesť pri zápche sa vyskytuje v dôsledku veľkého pohybu výkalov. Problém môže nastať v každom veku. Takéto príznaky dokonca trápia novorodencov.

Spastická zápcha

V tomto článku budeme hovoriť o druhej možnosti - výskyt črevných kŕčov, kvôli ktorej sa zápcha vyvíja.

Atonická zápcha

Mnohí sa stretli s problémom ísť na toaletu „veľkými“, ale ak je to ojedinelý prípad, potom nie je potrebné sa báť, je horšie, keď sa zápcha obáva osoby neustále a stáva sa pre neho normou. Najčastejšie toto ochorenie postihuje ženy, hoci muži sa takémuto osudu nevyhýbali. Väčšinou lekári diagnostikujú pacientov s týmto problémom, atonickou zápchou.

Zápcha u starších ľudí

Zápcha u starších ľudí - stolica oneskoruje viac ako 48 hodín bez uspokojenia z aktov defekácie, malé množstvo viečka (menej ako 30,0 za 72 hodín).

Prečo ženy častejšie trpia zápchou?

Ako už bolo spomenuté, ženy sa stávajú obeťami zápchy častejšie ako muži. U žien je možnosť vzniku tohto ochorenia 3-4 krát vyššia ako u silnejšieho pohlavia. Prečo ženy častejšie trpia zápchou?

Štyri bezpečné spôsoby liečby zápchy

Ak je poškodená intestinálna motilita, potom môže byť nesprávna tvorba a pohyb stolice. To spôsobuje oslabenie signálu o potrebe defekácie a nesúlade výkalov s veľkosťou hrubého čreva. Prečo človek potrebuje vlákno? A čo sú iné bezpečné spôsoby liečby zápchy?

Deväť tipov pre prevenciu zápchy

Prevencia zápchy je malé úsilie, ktoré vyžaduje, aby človek sústrediť a uplatňovať niektoré jednoduché opatrenia každý deň.

Prevencia zápchy

Zápcha je ľahšie predchádzať, než liečiť dlho a bolestivo. Čo je prevencia zápchy?

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.