Všeobecné informácie o prostatitíde

Calculous chronická prostatitída

V klinickej praxi - keď sa vyskytnú kamene v prípade zápalu prostaty (v latinke - kamienok) - sa diagnostikuje početná prostatitída. Aj keď tento typ prostatitídy v MKCH-10 nie je pridelený a kamene prostaty sú priradené k samostatnej podkategórii.

Čo je prostatitída?

K dnešnému dňu je prostatitída najčastejšou chorobou mužskej sexuálnej sféry. Narušenie sa prejavuje vo forme zápalu prostaty a je sprevádzané opuchom tkanív.

Prostatitída: druhy

Odvtedy urologisti rozpoznali klinické rozdiely medzi akútnym a chronickým zápalom prostaty. Súčasne bola rozlíšená aktívna, latentná a bakteriálna prostatitída. Po objavení úlohy mikroorganizmov v etiológii tejto choroby bola prostatitída klasifikovaná ako primárna (spôsobená gonokokovou infekciou) a sekundárna - ako dôsledok iných infekcií.

Chronická prostatitída: príčiny

Chronická prostatitída bola najčastejším dôvodom hľadania liečby urológa mladšieho ako 50 rokov; Táto kategória pacientov predstavovala 8% všetkých pacientov, ktorí dostávali ambulantnú urológiu v Spojených štátoch. V priemere urológ užíva 150-250 pacientov s prostatitidou ročne, z ktorých asi 50 je novo diagnostikovaných pacientov.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.