Všeobecné informácie o chrípke a nachladení

Môžem chodiť s dieťaťom pri teplote?

Zvýšená teplota u dieťaťa je bežným znakom patológie. Ak hovoríme o hypertermii, potom u detí najčastejšie súvisí s vírusovou infekciou. Zvýšená teplota teda spravidla trvá niekoľko dní a potom klesá proces obnovy dieťaťa.

Prečo existuje ostrý, silný chlad bez teploty a čo mám robiť?

Pri absencii akejkoľvek choroby je zimnica bez teploty reflexnou reakciou kožných termoreceptorov, ktorá chráni telo pred účinkami ochladenia.

Studené na mori a po mori

Bežná chrípka je bežnou chorobou, ktorej musí čeliť mnohí ľudia. V medicíne neexistuje diagnóza "chladu". Toto je populárne meno ARI a ARVI, ktoré zaujímajú vedúcu pozíciu v štruktúre výskytu respiračného traktu. 

Chrípka 2018: nové útoky na napätie

Podľa odborníkov bude chrípka v roku 2018 poznačená objavením sa nových, nebezpečnejších kmeňov. Zvážte metódy ich liečby a prevencie, ako aj možné komplikácie.

Čo môžem urobiť s bronchitídou a čo sa nedá urobiť: otázka-odpoveď

Bronchitída veľmi chorých ľudí a zápalový proces, ktorý postihuje sliznicu, ktorá pokrýva priedušky, vedie k silnému kašľu.

Chôdza s bronchitídou: prospech alebo ublíženie?

Mnohí veria, že respiračné ochorenie sprevádzané kašľom a horúčkou, sú zámienkou k uväzniť sa v čase choroby v teplej, útulnej miestnosti s šálkou horúceho čaju, a nie ho nechať, kým sa choroba nemá ustupovať.

Slabosť v tele

Podmienka, definovaná ako slabosť v tele, je medicínsky spojená so stratou svalovej sily a pocitom nedostatku energie, znížením vitality a celkovej únavy.

Chrípka 2017: Príznaky a liečba

Jeseň-zimné obdobie je obdobie sezónnych chorôb, z ktorých najbežnejší je chrípka. Čo nás čaká v tomto roku, ako zabrániť epidémii a vyliečiť ju?

Prečo to nie je kašeľ a čo robiť?

Ak kašeľ neprekročí viac ako tri týždne, odborníci nazývajú to dlhotrvajúci alebo chronický.

Chrípka 2015: rozpoznať, vyliečiť, zabrániť

Čo môžeme očakávať v tejto sezóne chrípky, ako nebezpečná je choroba, aké sú jej predpovede? Ponúkame vám užitočné informácie o príznakoch, liečbe a prevencii chrípky 2015.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.