^

Zdravie

Choroby gastrointestinálneho traktu (gastroenterológia)

Praskliny v kútikoch pier

Vždy, keď sa v kútikoch pier objavia praskliny, spomenieme si na imunitu. Takýto problém totiž úzko súvisí so stavom nášho imunitného systému a objavuje sa častejšie na jar, keď sa oslabuje obranyschopnosť a vyčerpávajú sa zásoby vitamínov v tele. 

Čo možno a čo nemožno robiť s pankreatitídou?

Okrem vymenovania diéty sa všetkým pacientom s chronickou formou zápalu pankreasu poskytujú vhodné odporúčania týkajúce sa životného štýlu vo všeobecnosti.

Aholia

Stav, keď sa žlč neprodukuje alebo neprechádza do tenkého čreva, sa definuje ako acholia. V ICD-10 je toto porušenie klasifikované ako ochorenie žlčníka - s kódom K82.8. 

Tenesmus: čo to je?

Tenesmus - tento koncept možno z gréčtiny preložiť ako „neúčinné nutkanie“. Tento príznak môže, ale nemusí byť sprevádzaný bolestivou reakciou.

Leukoplakia pažeráka

Ak sa epiteliálna vrstva sliznice horného zažívacieho traktu začne intenzívne keratinizovať, potom sa hovorí o vývoji leukoplakie pažeráka. V počiatočnom štádiu ochorenia sa vytvorí hustý plak, ktorý sa hodí na odstránenie a prakticky nie je sprevádzaný známkami zápalového procesu. 

Posuvná kýla pažeráka

Pri diafragmatickej hernií alebo hiatálnej hernií možno diagnózu formulovať ako kĺzavú herniu pažeráka. Je zrejmé, že zjednodušený názov, ktorý je popisný, je pre pacientov zrozumiteľnejší.

Liečba nevoľnosti pri gastritíde: pilulky, alternatívne prostriedky, byliny

Od nevoľnosti pre gastritídu, akékoľvek protizápalové lieky, všetky antiemetiká, pomoc dobre. Môžete skúsiť hilak, hilak-form, ranititdin, maalox, fosfhalugel, smect.

Nevoľnosť žalúdka

Pod povrchovou gastritídou sa predpokladá akútny zápalový proces v hornej, sliznicovej vrstve žalúdka. V tomto procese sa často vyskytujú submukóza, ktorá sa nachádza priamo pod sliznicou. 

Pálenie záhy s gastritídou

Mnohí ľudia poznajú nepríjemný pocit podráždenia, pálenie pozdĺž pažeráka: je to pálenie záhy. Problém sa môže vyskytnúť pri konzumácii korenených alebo vyprážaných potravín, rýchleho občerstvenia, po prejedaní a dokonca aj po nadmernej fyzickej aktivite. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.