^

Zdravie

Rakovina (onkológia)

Osteoblastoklastómia

Prípadov rakoviny vo svete neustále pribúda. Medzi léziami kostrového systému vedie vo frekvencii osteoblastoklastómia - benígny nádorový proces, náchylný na malignitu, schopný poškodiť rôzne kosti kostry.

Pineocytóm epifýzy

Jasne lokalizovaný nádor na mozgu - pineocytóm epifýzy alebo epifýzy (corpus pineale) - sa vyskytuje hlavne u dospelých. 

Ameloblastóm čeľuste

Odontogénny proces nádoru - ameloblastóm - má epiteliálny charakter a má sklon k agresívnemu rastu. Nádor nie je zhubný, ale môže spôsobiť deštrukciu kosti a v zriedkavých prípadoch aj metastázovať.

Liečba cysty sleziny: čo robiť, ako ju odstrániť?

Vo väčšine prípadov sa cysta odstráni pomocou minimálne invazívnej laparoskopickej metódy. Obnova po takejto operácii je pre pacienta rýchlejšia a pohodlnejšia.

Cysta sleziny u dieťaťa a dospelého

Cysta sleziny je pojem, ktorý kombinuje množstvo patológií, ktoré sa vyznačujú bežným príznakom - prítomnosťou tvorby dutiny v parenchýme orgánu.

Pineoblastóm mozgu

Blastóm, vzácny typ rakovinového neuroektodermálneho nádoru, v epifýze alebo epifýze endokrinnej žľazy mozgu je definovaný ako mozgový pinooblastóm.

Serosocele

Serosocele je pomerne častá patológia, ktorá sa môže vyskytnúť takmer v každom veku. Najčastejšie sa však problém diagnostikuje u žien vo veku 30 - 45 rokov.

Epifýza mozgu u dospelých a detí

Epifýza cysty je vezikulárna dutina naplnená tekutinou, a to žľazový sekrét. Takáto dutina nemá nádorový charakter a spravidla nie je náchylná na zväčšenie a progresiu. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.