Diagnóza bolesti chrbta

Diagnóza ťažkej bolesti chrbta

Nevýznamná bolesť a nepohodlie v chrbte sú vnímané zopár ako dôvod na návštevu lekára, zatiaľ čo silná bolesť jednoducho robí človeka premýšľaním o svojom zdraví a vyhľadáva pomoc od špecialistov.

Počítačová diagnostika držania tela

Bola účinnejšia diagnóza sofistikovaných vysoko presných meracích zariadení, schopných zachytiť všetky potrebné parametre.

Röntgenová anatómia chrbtice je normálna

Štruktúra chrbtice sa vyznačuje výraznými rozdielmi v rôznych vekových intervaloch. Samotná koncepcia normy nie je statická a naznačuje prítomnosť vekových charakteristík štruktúry (štruktúry) a tvaru jednotlivých stavcov a chrbtice ako celku

Spondilometriya

Spondylometria je meranie metrických a uhlových indexov charakterizujúcich chrbticu. Použitie objektívnych kvantitatívnych množstiev v vertebrológii je nevyhnutné na predpovedanie toku deformácií

Metódy vyšetrenia chrbtice

Túžba po úplnom vyšetrení pacienta často vedie lekárov k tomu, aby označili štúdie, ktoré sa navzájom duplikujú v podobe získaných informácií.

Všeobecné zásady klinického vyšetrenia pacienta s bolesťou

Kľúčom k skutočnej diagnóze je kompletná história a podrobné vyšetrenie. Údaje z prieskumu spolu s prehľadom predchádzajúcich záznamov o pacientoch a diagnostických vyšetrení poskytujú kľúč k diferenciálnej diagnostike a liečbe.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.