Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ako a kde sú horčičné omietky používané na osteochondrózu?

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Obvykle bolesť sprevádzajúca takúto patológiu medzistavcových diskov, ako je osteochondróza, sa odstráni mastimi. Je možné použiť namiesto masti horčicové omietky na osteochondrózu? Ukazuje sa, že je to možné a nevyhnutné.

trusted-source[1], [2], [3]

Svedectvo

Indikácia pre liečbu chorôb pohybového aparátu a spojivového tkaniva s použitím horčice omietky vzhľadom k tomu, že osteochondrózy týka dorzopatie, tj. Degeneratívne-dystrofické ochorenia.

Rozvíjanie dolnej časti chrbta z dôvodu porušenia trofismus chrupavky medzistavcových platničiek a bolesti (v skutočnosti, neurologické) sú spôsobené postupnou deštrukciu jednotiek, ktoré začínajú vytlačiť blízkej nervy a narušiť nervové korene.

Pri osteochondróze chýba zápalový proces a použitie nesteroidných protizápalových liekov  a masti len zmierňuje bolesť, ale neovplyvňuje výživu tkanív chrupky.

Tkanivo živín a kyslíkovej chrupky sa dostáva z arteriálnej krvi, ktorá cirkuluje v cievnom systéme chrbtice. Preto, aby sa vysporiadať s bolesťou a zároveň k aktivácii krvného obehu v postihnutej oblasti medzistavcovej Disk nemožno každej analgetikum masti, ale má len lokálne dráždidlo. Títo externí činidlá - vzhľadom na obsah terpentínu, gáfor, včelieho jedu alebo extraktu kajenské korenie horké - poskytovať reflexné vazodilatáciu a prepláchne že zlepšuje tkaniva trofismus.

Horčice s cervikálnou osteochondrózou, s osteochondrózou hrudnej oblasti as bedrovou osteochondrózou, pôsobia rovnakým spôsobom - zlepšujú zásobovanie krvou. A to sa stáva v dôsledku podráždenia kože, ktoré sú súčasťou receptorov horčice thioglycosides sinigrín, ktorá v kombinácii s vodou za vzniku rozštiepeného dráždivé látky - alyl-izotiokyanátu.

Komu sa chcete obrátiť?

Liečba osteochondrózy s horčicovými náplasťami

Ak ste niekedy dal horčica prechladnutia, potom presne viete, čo je príprava na tento postup a technika vykonávania.

Suchá horčica musí byť navlhčená v teplej vode a pracovná strana musí byť umiestnená na správnom mieste - priamo na koži; vrchný kryt s uterákom a niečo na izoláciu. Štandardné trvanie jedného postupu je až 15 minút.

Pri cervikálnej osteochondróze je horčica umiestnená na zadnej strane krku; pri osteochondróze hrudného kanála - na chrbte (odchýlenie sa na dva centimetre od chrbtice); pri osteochondróze bedrového kanála - na najchudobnejšej oblasti bedra.

Kontraindikácie

Kontraindikácie na liečbu osteoartritídy patrí horčica omietky kožných ochorení (zápalové, alergické, autoimunitné), odreniny alebo iné poškodenia kože v mieste aplikácie náplasti horčice, zvýšenie telesnej teploty, na prítomnosť rakoviny.

Nedávajú horčice cervikálny osteochondróze, v prípade, zvýšený krvný a / alebo vnútroočný tlak, zvýšené BTE a podčeľustných lymfatických uzlín, predstavujú históriu hypertrofia štítnej žľazy.

Horčica v osteochondróza hrudnej neplatí v prípade ťažkého srdcového zlyhania a anginy pectoris, rovnako ako pľúcnej tuberkulózy a lymfatickými uzlinami, hrudníka a mediastína.

Horčica kontraindikovaný v bedrovej Osteochondróza ľudí so zápalovým ochorením obličiek, žien s endometriózou, polycystických a zápal vaječníkov, v priebehu menštruácie a tehotenstva.

trusted-source[4]

Komplikácie po postupe

S nárastom času expozície horčicovým náplasťou sa môžu komplikácie vyskytnúť po procedúre vo forme popálenia kože, ktoré sa považujú za chemické a môžu byť sprevádzané pľuzgiermi. To sa však môže stať, ak zaspíte s nastavenou horčicou, takže nestrácajte svoju ostražitosť a kontrolujte čas.

A tak aj názory neuropatológov a recenzie pacientov trpiacich bolesťou osteochondrózy svedčia o účinnosti a jednoduchosti liečby osteochondrózy s horčicovými náplasťami.

trusted-source[5]

Starostlivosť po zákroku

Starostlivosť o procedúru je odstránenie horčice a čistenie pleti mokrou utierkou.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.