^

Očistenie tela ryžou: recepty

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ryža je základnou potravinou v mnohých ázijských krajinách. Jeho zrná sú dobrým adsorbentom, a preto sú vybrané na čistenie tela od toxínov a toxínov. Okrem toho je bohatý na užitočné látky: vitamíny (skupiny B, E, H, PP), minerály (železo, hliník, bór, jód, vápnik, draslík, molybdén, sodík atď.), Uspokojujú pocit hladu, nespôsobuje alergické reakcie, pretože neobsahuje lepok. [1]

Indikácie postupu

Ryža sa nachádza v mnohých stravovacích systémoch. Rovnako ako špongia absorbuje toxíny, ktoré upchávajú črevá, a odstraňuje ich von. Preto sú indikácie na čistenie tela ryžou nasledujúce:

  • chudnutie - zvyčajne ryžová diéta trvá 5-7 dní, umožňuje vám zahrnúť do jedálnička surovú zeleninu a ovocie, takže sa nenudí monotónnosťou, vylučuje soľ;
  • zbavenie sa toxínov a toxínov;
  • stiahnutie solí uložených v kĺboch - tento stav zodpovedá diagnóze dny (vysoké hladiny kyseliny močovej, tvorené v dôsledku zhoršenej funkcie obličiek alebo nesprávneho metabolizmu).

Môžu ho používať ľudia s nadváhou, patológie gastrointestinálneho traktu, urogenitálny a dýchací systém. [2]

Príprava

Existuje veľa spôsobov očistenia ryžou, ale väčšina z nich vyžaduje podobnú fázu prípravy: 5-7 dní sa nezaťažujte emočne ani fyzicky, vzdajte sa prejedania, veľa pite, vrátane bylinkových čajov.

Samotné zrno je tiež pripravené vopred. Je namočený vo vode, aby sa čo najviac zbavil škrobových látok.

Technika očistná ryža

Existencia rôznych techník na čistenie tela ryžou spája schopnosť vykonávať ju doma. Tibetská očista je veľmi populárna. Už niekoľko storočí ho mnísi používajú na zbavenie sa chorôb a na prevenciu.

Spomedzi rôznych odrôd ryže je najlepšou voľbou divoká ryža. Ak nevnímate jeho vôňu, textúru, chuť, odlišujúcu ho od pre nás obvyklej bielej, môžete si vziať akýkoľvek.

5 dní pred začiatkom procedúry sa 2 polievkové lyžice dôkladne umytej ryže dajú do nádoby s ochladenou prevarenou vodou (stačí pol litrový objem), tesne uzatvorenej vekom, očíslovanej a vloženej do chladničky. V nasledujúcich 4 dňoch sa akcia opakuje a prijíma sa 5 porcií.

6. Deň ráno sa obsah prvého téglika vyleje na sito (voda sa nezúčastňuje čistenia) a ryža sa za surového jedla na prázdny žalúdok za dôkladného žuvania. Dóza je naplnená číslom 6. Každé nasledujúce ráno začína ďalšou porciou a novým kúskom.

Pre tých, ktorým sa táto možnosť nepáči, ich môžete variť niekoľko minút bez solenia a pridania oleja. Varená ryža pôsobí na telo šetrnejšie, ale stráca sa tým účinnosť postupu.

Po užití ryže nemôžete jesť a piť 3 hodiny. Vo zvyšku stravy sa musíte držať zdravších surovín a spôsobu ich prípravy, dať prednosť surovej zelenine, ovociu, veľa piť a neprejedať sa. To tiež pomôže zbaviť sa nadbytočných kilogramov.

Dĺžka kurzu sa pohybuje od jedného mesiaca do dvoch. Za rok nie je možné vykonať viac ako 2 čistenie. Počas ich správania je možný výskyt bolesti hlavy, slabosti. V tomto prípade je výživa vylepšená ovocnými a zeleninovými šťavami, bylinkovými čajmi.

Kontraindikácie postupu

Očistenie tela ryžou sa nemôže uskutočniť v predposlednom a poslednom štádiu obezity, zápchy a individuálnej neznášanlivosti.

Dôsledky po postupe

Príliš dlhé alebo časté čistenie ryžou povedie k vylúhovaniu vápniku a iných užitočných látok, pretože sa odstraňujú spolu s toxínmi. Ďalšie komplikácie prichádzajú s kontraindikáciami, ak sa ignorujú.

Starajte sa o postup

Procedúra nevyžaduje špeciálne rehabilitačné obdobie, s výnimkou vyššie uvedenej gastronomickej abstinencie.

Recenzie

Početné recenzie naznačujú, že kefovanie ryžou poskytuje vynikajúce výsledky: dostaví sa vitalita, pocit ľahkosti a pokožka sa zlepší. Aj tehotné ženy si tento systém aplikovali na seba a unikli vysiľujúcej toxikóze. [3]

Na základe svojich skúseností sa ľuďom odporúča, aby si v teplom období prečistili organizmus a doplnili úbytok draslíka a vápnika potravinami, ktoré sú na ne bohaté (sušené marhule, mandle, sezamové semiačko, špenát, tekvica, petržlen, parmezán, fazuľa, avokádo).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.