^

Základy zdravého stravovania

Výrobky na krvný tlak

Lieky nebude možné úplne nahradiť prípravkami, ktoré znižujú krvný tlak, ale môžete využiť ich vlastnosti, ako je schopnosť rozširovať cievy

Záď s pankreatitídou

Obilné jedlá sa objavujú v strave pacienta s pankreatitídou medzi prvými: od druhého alebo tretieho dňa po odstránení akútneho záchvatu.

Morské plody na pankreatitídu

Ak hovoríme o morských plodoch s pankreatitídou, nemôžete to povedať jedným slovom. Morské pochúťky sú rôzne, rovnako ako spôsoby ich spracovania a jedenia. Od toho závisí najmä to, čo je možné a čo nie.

Múka s pankreatitídou

Múka s pankreatitídou je zahrnutá v zoznamoch povolených aj zakázaných jedál. Zoznam povolených zahŕňa biely, sušený chlieb alebo včerajšie pečenie, sušienky, chudé sušienky. Nemôžete použiť čerstvo upečený ražný chlieb akéhokoľvek druhu, bohatý, nafúknutý, tučné cukrovinky, palacinky, tvarohové koláče.

Produkty na pankreatitídu: čo môže a čo nie?

Zápal pankreasu alebo pankreatitída je ochorenie sprevádzané periodickými exacerbáciami, ktoré vyvolávajú nevhodnú výživu pre takúto diagnózu. Funkciou tohto orgánu je produkovať enzýmy potrebné na spracovanie potravy v dvanástniku.

Jablká pri cukrovke 1. A 2. Typu

Zdraví ľudia nikdy nepochybujú o tom, či jesť alebo nejesť jablká. Ovocie, ktoré je známe z detstva, rastie v každej záhrade, predáva sa na každom trhu, preto sa považuje za niečo známe a samozrejmé - ako vzduch, slnečné svetlo alebo dážď.

Repa na gastritídu

Paradoxne, ten istý produkt môže byť zdraviu prospešný aj škodlivý v závislosti od diagnózy, spôsobu prípravy a spôsobu konzumácie. Dobrým príkladom tohto tvrdenia je repa na gastritídu.

Raňajky s gastritídou: zdravé recepty

Rovnako dôležité sú raňajky pri gastritíde, jednej z najčastejších chorôb ľudského tráviaceho systému.

Čakanka na gastritídu

Väčšina toho, čo o čakanke vieme, je, že je zdravou alternatívou kávy. Ale táto rastlina sa pridáva nielen do nápojov, ale aj do rôznych jedál. Je to vždy užitočné? Bude napríklad čakanka škodlivá pri gastritíde?

Jedlá na pankreatitídu: čo môže a čo nie?

Štandardnou diétou predpisovanou pacientom s pankreatitídou je liečebná tabuľka č.5, založená na tepelnej a mechanickej ochrane tráviaceho traktu. Výživa by mala byť vyvážená, s nízkym obsahom tukov a uhľohydrátov na pozadí vysokého percenta bielkovín.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.