Lekársky dohľad nad tehotnými ženami

Lekársky dohľad nad tehotnými ženami sa vykonáva od okamihu stanovenia tehotenstva počas všetkých deviatich mesiacov. Jeho cieľom je pomôcť tehotnej žene udržiavať normálny zdravotný stav, čo je nepostrádateľná podmienka pre tvorbu zdravého plodu.

Vykonávací lekársky dohľad pôrodníci skúmať svojich zverencov, bez komplikácií, raz za mesiac (v prvej polovici gravidity) a od začiatku tretieho trimestra, teda 28 týždňov - dvakrát za mesiac.

Pri meraní krvného tlaku, prírastku hmotnosti a výšky stavu maternice, ako aj počúvaní srdcového rytmu plodu, lekári monitorujú vývoj budúceho dieťaťa a pomáhajú predchádzať možným komplikáciám.

Mama počas tehotenstva v týždni

Písmená MoM, ktoré sú pre pacientov nepochopiteľné, znamenajú násobok mediánu, čo v angličtine znamená „násobok mediánu“. Medián v tejto situácii je priemerný ukazovateľ zodpovedajúci určitému obdobiu tehotenstva. D

Diagnóza hnedých sekrétov počas tehotenstva

Iba lekár môže upokojiť tehotnú ženu alebo ju postaviť na nevyhnutnú po vykonaní konečnej diagnózy, ktorá objasní situáciu.

Analýza TSH v tehotenstve v 1, 2 a 3 trimestri: interpretácia indikátorov

Ovládanie funkcie štítnej žľazy je veľmi dôležité pre zdravé ženy a ženy s už existujúcou dysfunkciou štítnej žľazy. Koniec koncov, vývoj dieťaťa závisí od funkcie mnohých orgánov ženy, vrátane funkcie štítnej žľazy.

Bazálna teplota na začiatku tehotenstva: plány ráno a večer, normy alebo sadzby

Takmer každá žena vie o existencii bazálnej teploty. Nie všetci však chápu, o čom presne hovorí, a z akých dôvodov je základná teplota počas tehotenstva taká premenlivá. Pokúsme sa podrobne vysvetliť a odpovedať na hlavné otázky, ktoré súvisia s týmto konceptom.

Analýza AFP v tehotenstve: ako vykonať a čo ukazuje štúdia

Odchýlky vo vývoji dieťaťa v predtým intrauterinnom období mohli byť zistené až po výskyte dieťaťa. Neskôr sa vyskytol ultrazvuk, ktorý poskytol dostatok informácií o závažných anomáliách vývoja plodu, začínajúc od 10-14 týždňov tehotenstva.

Zmeny v hCG pri mimomaternicovom tehotenstve a ich diagnostická hodnota

Počas tehotenstva dochádza k viacerým zmenám v ženskom tele. Niektoré z nich sú viditeľné voľným okom, zatiaľ čo iné sú tak skryté, že sa dajú identifikovať iba pomocou ultrazvuku alebo laboratórnej diagnostiky.

Krvný test na hCG počas tehotenstva: interpretácia výsledkov

HCG je gonadotrop, biologicky aktívna heterodimerická glykoproteínová zlúčenina s viac ako dvomi aminokyselinami, čo je hormón, ktorý poskytuje počas tehotenstva určité biochemické procesy.

Bazálna teplota počas tehotenstva v počiatočných štádiách

Keď je ľudské telo maximálne uvoľnené av absolútnom odpočinku, jeho teplotný režim je udržiavaný výlučne energiou, ktorú uvoľňuje nepretržite fungujúci systém vnútorných orgánov.

Fluorografia v tehotenstve: účinky na plod, následky ako nebezpečné

Okolo otázky - môžete urobiť fluorografiu počas tehotenstva? - medicínske prostredie je dosť veľa sporov, pretože s fluorografiou, čo je röntgenová metóda vizuálneho vyšetrenia pľúc, je telo vystavené ionizujúcemu žiareniu.

Prerušenie tehotenstva v počiatočných fázach

Ukončenie skorého tehotenstva je koncept, ktorý zahŕňa prerušenie tehotenstva na žiadosť ženy pred dvanástym týždňom a tiež zo zdravotných dôvodov až do dvadsiateho druhého týždňa.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.