Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Klenbuterol pre chudnutie

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 26.06.2018

Liek Clenbuterol sa týka farmakologickej skupiny beta-adrenomimetiká na liečbu bronchopulmonárnych ochorení. Avšak prítomnosť mnohých metabolických účinkov v tomto lieku vyvolala prax používania clenbuterolu na zníženie telesnej hmotnosti, ktorú lekári neschválili.

trusted-source[1], [2]

Indikácie na použitie

Podľa oficiálnych pokynov má Clenbuterol (iné obchodné názvy - Contraspazmin, Spiropent) tieto indikácie na použitie:

  • chronická bronchitída;
  • bronchiálna astma;
  • chronická obštrukčná choroba pľúc (COPD);
  • prachová bronchitída a pľúcna fibróza so silikózou;
  • emfyzém pľúc;
  • pľúcna tuberkulóza.

Forma prípravku: tablety s obsahom 0,02 mg; sirup (v 100 ml fľašiach).

Farmakodynamika

Mechanizmus pôsobenia clenbuterol na priedušiek a pľúc - odstránenie kŕče, zníženie produkcie hlienu, zníženie jeho viskozity a zlepšenie vôľa - je účinnú látku - clenbuterol hydrochlorid, čo je 4-amino-alfa (t-butyl-amino) metyl-3,5-dichlorbenzyl alkohol. Beta-2-adrenergné receptory klenbuterol má rovnaký účinok ako adrenalínu a noradrenalínu, to znamená, že rozrušuje je. Pri interakcii s aktívnym miestom v enzýmu membránových buniek zvyšuje koncentráciu cyklického adenozínmonofosfátu (cAMP) a proteín kinázy inaktivovaná. Výsledkom je inhibícia prenosu signálu zápalových imunitných buniek priedušiek a pľúc a uvoľnenie svalových vlákien.

Toto liečivo ovplyvňuje aj beta-1-adrenoreceptory srdca a beta-3-adrenoreceptory, ktoré sú lokalizované v tukovom tkanive. Takže klenbuterol na úbytok hmotnosti pôsobí stimuláciou beta-3-adrenoreceptorov, čo vedie k metabolickému účinku - zvýšeniu produkcie tepla a aktivácii lipolýzy. Okrem toho existuje aj anabolický účinok tohto lieku, ktorý je spôsobený pozitívnym účinkom na syntézu proteínov. Z tohto dôvodu sa športová medicína považuje za drogu za doping a je zakázaná.

Farmakokinetika

Po požití sa klenbuterol na úbytok hmotnosti absorbuje do tráviaceho traktu a vstúpi do systémového obehu; biologická dostupnosť je 89-98%. Polčas rozpadu trvá viac ako 24 hodín, zvyškové hladiny účinnej látky sa zistí v krvi po 48 hodinách po jednorazovom použití.

Klenbuterol sa štiepi v pečeni glukonizáciou (konjugáciou s kyselinou glukurónovou), exkréciou metabolitov cez obličky.

Kontraindikácie pre použitie

Kontraindikácie použitia klenbuterol sú individuálne precitlivenosť, hypertyreóza, tachykardia, srdcová arytmia s, hypertrofická obštrukčná kardiomyopatia, akútny infarkt myokardu.

Použitie počas tehotenstva - počas prvých troch mesiacov a mesiac pred narodením - je kontraindikované.

trusted-source[3], [4], [5]

Nežiaduce účinky

Použitie klenbuterol na chudnutie často spôsobuje vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú tým, tachykardia, zmeny krvného tlaku smerom nadol, podať ruku, sucho v ústach, nevoľnosť, žihľavka. Existujú tiež bolesti hlavy, nespavosť, stav zvýšenej úzkosti a nervozity.

Použitie clenbuterolu na zníženie hmotnosti aktivuje štiepenie glykogénu v pečeni (glykogenolýza), čo vedie k zvýšeniu obsahu cukru v krvi s možnou hyperglykémiou. Okrem toho môže liek spôsobiť stratu draslíka a zníženie syntézy taurínu, čo spôsobuje svalové kŕče.

Najnebezpečnejším vedľajším účinkom tohto lieku je komorová hypertrofia.

Ako piť Clenbuterol na chudnutie?

Začnite piť Clenbuterol na zníženie telesnej hmotnosti by mal byť s minimálnou dennou dávkou 20 mcg (jedna tableta 0,02 mg), maximálna denná dávka - 120 mcg. U mužov je počiatočná dávka 40 mcg (dve tablety) denne, maximálny denný príjem je 140 mcg.

Existujú dva spôsoby, ako užívať Clenbuterol na zníženie telesnej hmotnosti - "výbušný" a konvenčný

Podľa prvého schémy (obľúbeného u kulturistov) do 14 dní sa liek užíva, pričom sa začína s minimálnou dávkou 20-40 μg s nárastom dávky denne alebo každý druhý deň. Do konca druhého týždňa by mala byť denná dávka 100-140 mcg (5-7 tabliet). Potom sa uskutoční dvojtýždňová prestávka, po ktorej sa príjem obnoví z dávky 100 až 140 μg.

Pri tejto metóde je hlavným problémom to, že používanie beta-adrenomimetiká vedie k závislosti a zastavenie príjmu tabliet spomaľuje metabolizmus.

Druhá schéma sa považuje za najlepšiu, ktorá zahŕňa postupné zvyšovanie dávky od počiatočných 20 μg na 100 μg počas 14-17 dní. Tiež existuje možnosť: do štyroch týždňov sa minimálna dávka beží bez zvýšenia.

Klenbuterol sa nesmie používať dlhšie ako 16 týždňov v jednom kalendárnom roku.

Predávkovanie klenbuterolom spôsobuje zvýšenie vedľajších účinkov: tras, arytmia a častý srdcový rytmus, pokles AD, psychoneurologické poruchy. Významné predávkovanie je spojené so zástavou srdca.

Klenbuterol a tyroxín na úbytok hmotnosti

Tyroxín (L-tyroxín levotyroxínu, Eutiroks, Eferoks) - syntetický analóg hormónu štítnej žľazy - sa používa pre kompenzáciu nedostatku endogénnych hormónov štítnej žľazy v hypotyreózy rôznych etiológiou.

Spoločné užívanie liekov Clenbuterol a tyroxín pre stúpenci úbytku telesnej hmotnosti zdravotnej straty vysvetľujú, že tyroxín ovplyvňuje metabolizmus, aktivuje štiepenie bielkovín a lipidov. Viac detailov - hormóny štítnej žľazy na zníženie telesnej hmotnosti

Zvýšenie denný príjem má vedľajšie účinky, ako je strata chuti do jedla a chudnutie, poruchy spánku, hnačka a vracanie, tras, tachykardia, nadmerné potenie, nerovnováha, úzkosť a zvýšenú úzkosť.

Klenbuterol analógy chudnutie : Salbutomol, Ventolin, Izadrin (. Bronhodilatin, Neoepinefrin, Neodrenal, ritodrín, Euspiran a kol), terbutalín (Brikanil), fenoterol (Partusisten) hexoprenalinu.

Recenzie lekárov o Clenbuterol pre chudnutie sú jednoznačne negatívne: použitie liekov nie na ich určený účel môže poškodiť ich zdravie. Použitie tohto liečiva vedie k narušeniu rovnováhy hormónov štítnej žľazy vo vývoji sekundárnej hypotyreózy.

Analyzuje reakcie schudol o clenbuterol na chudnutie, možno dospieť k záveru, že používanie tohto lieku vedie nielen k strate hmotnosti (v priemere o 23 kg za týždeň), ale zhoršenie zdravia.

Podmienky skladovania: mimo slnečného svetla, pri izbovej teplote.

Čas použiteľnosti - 24 mesiacov.

trusted-source[6], [7], [8]

Interakcie s inými liekmi

Klenbuterol nie je kompatibilný s prípravkami skupiny beta-blokátorov. Súbežný príjem liekov na zníženie hladiny cukru v krvi má vplyv na jeho účinok. Klenbuterol zvyšuje riziko extrasystoly pri použití so srdcovými glykozidmi.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Klenbuterol pre chudnutie" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.