Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vážny vzťah s mužom: 5 hlavných pravidiel

Lekársky expert článku

Psychológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Mnoho dievčat si sťažuje, že s mužom nemajú vážny vzťah. K tomu, aby sa tieto vzťahy uskutočnili, musíme ich najprv rozhodnúť interne. Často sa stáva, aby dievča myslelo, že chce vážny vzťah, ale naozaj nechce. Toto sa nazýva "sociálna túžba" - niečo, čo spĺňa štandardné požiadavky spoločnosti, ale nie je vaše vlastné.

Ako nájsť muža pre vážny vzťah?

Vážne vzťahy pre dievčatá nefungujú aspoň z dvoch dôvodov. Prvý dôvod - neexistuje žiadny vhodný človek a druhý - človek, ale nesúhlasí s vážnym vzťahom. Najskôr sa pozrime na prvý problém. Ak nemôžete nájsť vhodného človeka pre seba, musíte najprv modelovať jeho obraz vo vašich myšlienkach. A je dobré si predstaviť, kto chcete vidieť vedľa teba.

Zdôraznite tie kvality, ktoré chcete vidieť vo svojom mužovi. Tieto vlastnosti je potrebné rozdeliť na dve oblasti: vzhľad a charakter. Premýšľajte o tom. Ktorý človek sa vám páči viac z hľadiska vzhľadu. Napíšte tieto vlastnosti na listy. Teraz premýšľajte o tom, akú charakteristiku chcete vidieť vo svojom zvolenom. Napíšte ich na kus papiera. A teraz prekonávajú tie vlastnosti, ktoré sa navzájom vylučujú. Napríklad "môj človek zarába veľa" a "môj muž je vždy doma, vedľa mňa". Rozhodnite sa, čo chcete viac: hmotné bohatstvo alebo sedenie doma starostlivého manžela?

Nezabudnite spomenúť akýkoľvek aspekt vzťahu: intelektuálna kompatibilita, kariéra, pohlavie, postoj k vám, túžba alebo neochota mať deti, všeobecné zdravie, lásku alebo odpor voči športu.

Keď sa objaví človek, ktorý je čo najbližšie k obrazu, ktorý ste si vybrali, môžete porovnať originál so snom a určiť, či vám to vyhovuje, alebo nie. A potom začína úplne iná práca: vytvoríte vážny vzťah s mužom svojich snov. Aké sú chyby týmto spôsobom? Okrem toho musíte brať do úvahy tieto chyby a v uvedenom prípade: muž, ktorého už máte, ale vážny vzťah s ním nie je získaný.

Ako veriť vážnemu vzťahu?

Podľa psychológov človek posúva ľudí k tým okolnostiam, ktoré chce vidieť. Zhruba povedané, ak nemáte vážne vzťahy s mužom, znamená to, že buď neveríte v nich, alebo ich nechcete. Potom sú tieto vzťahy úplne rovnaké: sú na veľkej vzdialenosti, sú vydaté alebo sú slobodné, ale neberie vás vážne.

Pravidlo viery

Ak chcete vytvoriť vážny vzťah s mužom, musia sa najprv uveriť. Veľmi často z dôvodu psychickej traumy sa žena bojí začať nový vzťah, aby sa zabránilo bolesti. A potom podvedome odpudzuje tých mužov, ktorí môžu byť spoľahlivými partnermi. Alebo vytvára vzťah s mužom na princípe "Je to dočasné", udržuje ho na diaľku a robí to ľahko. Takže, princíp jeden: verte, že budete mať novú skutočnú lásku. Aby ste sa v tejto veci pomohli, napíšte všetky svoje myšlienky, kroky a rozhodnutia iba v pozitívnom ohľade. Postupne meníte svoje myslenie tak, ako chcete pozitívne a vážne zmeny vo vašom osobnom živote.

Pravidlo zbavenia sa nepotrebných

Predpokladajme, že máte pár fanúšikov (ktorí ich nemajú?). A predpokladajme, že máte náklonnosť k niektorým z týchto fanúšikov a všetci očakávate, že sa zmení, začne vám dávať darčeky, pozýva vás do drahých reštaurácií a potom začnete spolu žiť. Tieto sny však odnášajú váš čas, energiu a najdôležitejšie - voľný priestor pre človeka, ktorý by vás skutočne mohol urobiť šťastným. Koniec koncov, láska sa usadzuje iba v neobsadenom srdci.

Tak sa raz a navždy naučte: ak človek nesplní vaše požiadavky, ihneď ho preložte do kategórie priateľa a urobte svoj osobný život skutočným. Ak stále nemáte vážneho človeka, postarajte sa o seba - môžete sa zlepšiť až do nekonečna. A hlavná vec je veľmi vďačná a zaujímavá práca. Dievčine ako vy - veselá, sebestačná, spokojná a dobre upravená - nutne venovať pozornosť mužovi s rovnakými vlastnosťami.

Pravidlo slobody konania

Toto pravidlo znamená, že nebudete kontrolovať svojho muža 24 hodín denne. Toto nikoho nestojí - pokiaľ nie je masochista, a budete hrať zaujímavú hru. Ale táto hra nebude trvať dlho, ak každý z vás nemá slobodu podľa vlastného výberu a vlastných akcií. To neznamená, že musíte urobiť všetko, čo sa mu páči, ale to znamená, že v žiadnom prípade nemôžete navzájom ukladať žiadne kroky a kritizovať svojho človeka len preto, že je "tvoj".

Pravidlo emocionálnej vernosti

Ak ste sebestačná dievča, nebudete sa ponáhľať od jedného muža k druhému pri hľadaní dôkazov o vašej príťažlivosti a potrebe. Emocionálna zrada je zlá nie pre človeka, ale predovšetkým pre vás. Musíte jasne a rozhodne vytvoriť svoje vlastné miesto v živote toho alebo toho človeka, a čo je najdôležitejšie - porozumieť vašej úlohe a vášmu správaniu vo vašich vzťahoch.

Ak stratíte svoju energiu na mužov, čo nepotrebujete, potom sa vám nedostane. Preto nebudete mať vážne vzťahy, pretože budete hádzať z jedného brehu do druhého. Rozhodnite sa a pokojne s istotou prejdite na svoj cieľ.

Pravidlo o chybe

Vy a váš človek máte právo urobiť chybu. To znamená, že máte právo na odpustenie. A to je normálne. Odpusť svojmu človekovi za svoje chyby a na oplátku nech odpustí. To je základ dlhodobého vážneho vzťahu s mužom. Prajeme vám, aby ste mali také vzťahy.

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.